Lietuvos naujienos

Archyvas

Kauno klinikų Akių ligų klinikos vadovė doc. Reda Žemaitienė – apie darbų tęstinumą ir klinikos viziją...

2017-09-27
Prieš du mėnesius ilgametį Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikų Akių ligų klinikos vadovą profesorių habil. dr. Vytautą Jašinską pakeitė jo kolegė doc. Reda Žemaitienė. „Lietuvos oftalmologija“ naujajai klinikos vadovei pateikė keletą klausimų.
 

Apie vaikų oftalmologines ligas, jų išsivystymo priežastis ir nepakankamą valstybės dėmesį vaikų akių ligų profilaktikai...

2017-09-27
Pasaulinės tendencijos rodo, kad trumparegystė – viena dažniausiai diagnozuojamų vaikų akių ligų, negana to, ši refrakcijos yda dar ir sparčiai „jaunėja“: jei anksčiau trumparegystė būdavo diagnozuojama paaugliams, tai šiandien su tokia diagnoze apstu jau ir pradinukų. „Nesnaudžia“ ir kitos vaikų akių ligos... Oftalmologai tvirtina, kad akių ligų išsivystymo priežastis daugiausia lemia genetika ir gyvenimo būdas. Nemažai galėtų padėti savalaikė akių ligų profilaktika, deja, valstybės dėmesio tam stokojama, o ir tėveliai ne visada pakankamai rūpinasi vaikų regėjimu, ne visada atkreipia dėmesį į specialistų patarimus... Apie visa tai kalbamės su Medicinos diagnostikos ir gydymo centro gydytoja oftalmologe Aušrine Miseviče, kuri vaikų oftalmologijos srityje specializuojasi jau keliolika metų.
 

Apie oftalmologijai skiriamus PSDF biudžeto pinigus, lietuvišką vaistų krepšelį ir kitas aktualijas...

2017-09-27
Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) ir Valstybinės ligonių kasos prie SAM atstovai pateikė atsakymus į „Lietuvos oftalmologijos“ žurnalo klausimus šalies gydytojams oftalmologams aktualia tematika. Siūlome su jais susipažinti.
 

Konferencija Panevėžyje sulaukė didžiulio dalyvių susidomėjimo

2017-09-27
Praėjusį penktadienį Panevėžyje vykusi konferencija, skirta gydytojams ir slaugytojams, sulaukė didžiulio dalyvių susidomėjimo. Visi su įdomumu klausėsi Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos pirmininko Artūro Černiausko pranešimo apie naująjį Darbo kodeksą, uždavė jam labai daug klausimų. Įdomus ir labai naudingas auditorijai buvo Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos Vaistų kompensavimo skyriaus vedėjo pavaduotojos Irmos Medžiaušaitės pranešimas apie naujoves išrašant kompensuojamuosius vaistus ir kt. Specialistų pranešimai taip pat buvo skaitomi pulmonologijos, kardiologijos, neurologijos, slaugos ir kitomis temomis.
 

Psichikos sveikatos forume apžvelgtos šiandieninės aktualijos ir ateities perspektyvos

2017-09-26
Vyriausybės kanceliarijos ir Sveikatos apsaugos ministerijos rengtame psichikos sveikatos forume „Psichikos sveikata skirtinguose gyvenimo tarpsniuose: geroji praktika ir perspektyvos Lietuvoje“ ieškota sprendimų būdų, kaip padėti su psichikos problemomis susiduriantiems žmonėms.
 

Klaipėdos ir Panevėžio rajono medikai įrodė, kad yra vieni geriausių

2017-09-25
Rugsėjo 21–22 dienomis Palangoje vyko Lietuvos greitosios medicinos pagalbos žaidynės. Renginio metu varžėsi trisdešimt šeši medikų ekipažai iš Lietuvos ir užsienio šalių. Per dvi Žaidynių dienas komandoms teko pademonstruoti labai įvairius įgūdžius: gaivinti staigios mirties ištiktą ar užspringusį asmenį, įkalbėti savižudį ant Palangos tilto, teikti pagalbą sunkiai sergančiam naujagimiui ar traumą patyrusiam vaikui.
 

Organų donorystės tema Lietuvoje vis dar yra tabu?

2017-09-22
Dar 1970 metais Lietuvoje pirmą kartą buvo pasirašytas sutikimas tapti donoru ir paaukoti savo organą kito žmogaus gyvybei išgelbėti, tuomet buvo atlikta pirmoji inksto transplantacija. Nuo to laiko Lietuva donorystės srityje žengė didelius žingsnius, atsirado daugybė naujovių, palengvinančių įvairias donorystės procedūras. Ir daugelis šios srities atstovų pritaria, jog pagaliau organų donorystė Lietuvoje nebėra tabu, tačiau kur tobulėti vis dar turime erdvės.
 

Iš užimamų pareigų atleis įstaigos steigimo dokumentuose nustatyta tvarka ir pagrindais

2017-09-22
Sveikatos reikalų komitetas rugsėjo 20 d. posėdyje svarstė Lietuvos Respublikos sveikatos priežiūros įstaigų įstatymo Nr. I-1367 15 straipsnio pakeitimo įstatymo projektą XIIIP-813.
 

Ligonių kasos: vienas svarbiausių iššūkių – didėjantis gyventojų senėjimas

2017-09-22
Gyventojų senėjimas – vienas iš svarbiausių sveikatos apsaugos sistemos iššūkių tiek visame pasaulyje, tiek Europoje. Šiuo metu tai ypatingai aktualu ir Lietuvos Privalomojo sveikatos draudimo fondui (PSDF). Lietuvoje sparčiai augant šešiasdešimtmečių ir vyresnių žmonių skaičiui, daugėja lėtinėmis ligomis sergančiųjų, didėja slaugos bei paliatyviosios slaugos, kitų įvairių gydymo paslaugų poreikis, todėl šioms reikmėms artimiausiu metu kasmet prireiks vis daugiau lėšų.
 

Ar Lietuvos pacientams pasiekiami inovatyvūs vėžio gydymo būdai?

2017-09-21
Lietuvoje kasmet diagnozuojama apie 18 000 naujų vėžio atvejų. Ši negailestinga diagnozė žmones dažniausiai užklumpa iš pasalų ir kaip reikiant išmuša tvirtą pagrindą iš po kojų. Tačiau šiandien daugybė onkologinių ligų, laiku jas diagnozavus ar pritaikius inovatyvius gydymo metodus, yra kontroliuojamos.
 

LSMU mokslininkas – Lietuvos atstovas PSO Europos regiono komitete

2017-09-20
Lietuvai tapus Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) Europos regiono Nuolatinio komiteto nare, 2017-2020 m. kadencijos metu mūsų šaliai šiame komitete atstovaus Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) mokslininkas dr. Mindaugas Štelemėkas.
 

Ankstyvos periferinės arterijų ligos diagnostikos reikšmė

2017-09-20
Apatinių galūnių periferinių arterijų liga (PAL) yra dažna kraujotakos sutrikimo problema, dėl kurios, susiaurėjus kraujagyslių spindžiui, sutrinka kraujo pratekėjimas į galūnes. Diagnozuota PAL rodo išplitusią aterotrombozę, dažniausiai iš pradžių aptinkami inkstų, apatinių galūnių bei žarnyno kraujotakos pažeidimai.
 

Psichogenetikos svarba šiuolaikinėje sveikatos apsaugoje

2017-09-20
Ilgą laiką buvo manyta, kad žmogaus genomas yra stabilus ir nekintantis, kaip iš atskirų blokų pastatytas pastatas, tačiau pastarųjų metų tyrimai parodė, kad genomą sudarančios DNR struktūra yra ne viskas, kas yra svarbu žmogaus paveldimumui. Šie atradimai padėjo pamatą naujos mokslo krypties psichogenetikos atsiradimui. Psichogenetika bendrąja prasme nagrinėja žmogaus psichinių ir genetinių mechanizmų tarpusavio sąveiką bei įtaką sveikatai. Atskirų genų, t. y. DNR atkarpų, pasireiškimas arba nepasireiškimas yra ne mažiau svarbūs nei pati DNR struktūra. Šiuos genų funkcijos pokyčius, nesusijusius su branduolio DNR nukleotidų sekų pokyčiais, nagrinėja genetikos mokslo šaka epigenetika.
 

Neurologinės inkstų ligų komplikacijos

2017-09-20
Pacientams, sergantiems lėtine inkstų liga (LIL), dažnai nustatomi galvos smegenų kraujagyslių sutrikimai. Galvos smegenų insultas yra trečia dažniausia širdies ir kraujagyslių pažeidimo sąlygota mirties priežastis tarp LIL sergančių pacientų. Be to, pacientams, sergantiems galutinės stadijos inkstų liga, 4–10 kartų padidėja hospitalizavimo dėl išeminio ir hemoraginio galvos smegenų insulto rizika. Jiems taip pat dažniau nustatomas pažintinių funkcijų sutrikimas, demencija ir bloga ilgalaikė prognozė po patirto galvos smegenų insulto. Hemodialize gydomiems pacientams besimptomių galvos smegenų insultų padažnėja 4–5 kartus palyginti su sveikais to paties amžiaus ir lyties asmenimis. Pacientams, kuriems sutrikusios pažintinės funkcijos ir taikoma hemodializė, nustatoma daug defektų galvos smegenų žievėje po buvusių dauginių insultų.
 

Geriausi greitosios medicinos pagalbos ekipažai pirmąkart varžysis pajūryje

2017-09-19
Rugsėjo 21–22 dienomis Palangoje vyks Lietuvos greitosios medicinos pagalbos žaidynės. Jau vienuoliktą kartą organizuojamo renginio metu varžysis trisdešimt viena greitosios medicinos pagalbos komanda iš Lietuvos ir penkios – iš užsienio šalių. Po vieną komandą atvyks iš Ukrainos, Baltarusijos ir Kazachstano, dvi – iš Vokietijos. Iš viso į renginį užsiregistravo daugiau nei 300 dalyvių.
 

Gripo vakcina jau Lietuvoje!

2017-09-18
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC) informuoja, kad 2017-2018 metų gripo sezonui skirta vakcina ,,Influvac“, įsigyta už valstybės lėšas, rizikos grupių skiepijimui jau pristatyta į Lietuvą.
 

Lietuva tapo PSO Europos regiono komiteto nare

2017-09-15
2017 m. rugsėjo 11-14 dienomis Budapešte (Vengrija) vykusioje 67-ojoje PSO Europos regiono komiteto sesijoje Lietuva išrinkta į PSO Europos regiono komiteto Nuolatinio komiteto nares 2017-2020 metų kadencijai.
 

Svarstė žmogaus kamieninių ląstelių transplantacijos paslaugų klausimą

2017-09-15
Seimo Sveikatos reikalų komitetas (SRK) rugsėjo 13 d. posėdyje, vykdydamas parlamentinę kontrolę, išklausė Sveikatos apsaugos ministerijos informaciją dėl žmogaus kraujodaros kamieninių ląstelių transplantacijos paslaugų reglamentavimo.
 

Apie krūties vėžį

2017-09-15
Krūties vėžys yra dažniausias onkologinis susirgimas tarp moterų ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje, o mūsų šalyje kasmet šia liga suserga apie 1500 moterų.
 

Unikali lietuviška programėlė „Pagalba sau“ tapo prieinama ir iOS vartotojams

2017-09-15
Didžiulio populiarumo tarp „Android“ operacinės sistemos vartotojų sulaukusi mobilioji programėlė „Pagalba sau“ tapo prieinama ir iOS vartotojams. Tai pirmoji tokia lietuviška mobilioji programėlė, skirta emocinei sveikatai gerinti. Iki šiol pavasarį startavusi programėlė buvo suderinama tik su „Android“ ir didelė dalis šią mobiliųjų telefonų operacinę sistemą naudojančių žmonių tai padarė, programėlė buvo parsisiųsta daugiau nei 5 tūkstančius kartų.
 

Liga, pražudanti 30 milijonų gyvybių pasaulyje: kova tęsiasi

2017-09-14
Kasmet sepsis diagnozuojamas beveik 30 milijonų žmonių visame pasaulyje, įskaitant suaugusiuosius, kūdikius ir mažus vaikus. Jis pražudo žmonių daugiau nei įgyto imunodeficito sindromas, prostatos bei krūties vėžys visi kartu. Tai viena iš mažiausiai atpažįstamų, anksti nepastebimų skubios ir kvalifikuotos medicininės pagalbos reikalaujančių būklių. Minint Pasaulinę sepsio dieną, Kauno klinikos siekia atkreipti dėmesį į šios klastingos būklės globalinę problemą.
 

Pritarta siūlymui nuomoti medicininę įrangą

2017-09-14
Ministrų kabinetas pritarė siūlymui Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis kompensuoti pacientams medicinos įrangos nuomą namuose. Ši naujovė ne tik palengvintų paciento finansinę naštą, bet ir leistų sumažinti kai kurių ligoninių užimtumą, būtų patogiau pacientams ir leistų efektyviau naudoti PSDF biudžeto lėšas.
 

Parama Kauno klinikoms – dėmesys krūties vėžiui

2017-09-14
Tarptautinė Vilniaus Moterų Asociacija (International Women‘s Association of Vilnius) padovanojo Kauno klinikoms biopsinių adatų ir krūties žymeklių už daugiau nei 7000 Eur. Parama buvo surinkta organizuojant iškilmingą „Sužydėjusios vilties“ (angl. „Blossom of Hope“) vakarą Vilniuje ir Kauno klinikoms įteikta jau 9 kartą.
 

SAM ragina didinti algas gydytojams ir slaugytojams

2017-09-14
Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) vadovybė kreipėsi į šalies savivaldybes, kurių įsteigtos gydymo įstaigos nepakėlė gydytojams atlyginimų, ragindama jas elgtis atsakingai ir iš PSDF rezervo skirtus pinigus medikų algos didinti naudoti pagal paskirtį – gydytojų ir slaugytojų darbo užmokesčiui didinti.
 

Profesoriui A. Utkui - garbingos pareigos!

2017-09-14
Berlyne (Vokietija) vykusioje Europos medicinos mokyklų asociacijos (angl.sutr. AMSE) generalinėje asamblėjoje Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto (VU MF) dekanas prof. Algirdas Utkus buvo išrinktas AMSE Vykdomojo komiteto nariu trejų metų kadencijai.
 
1  2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   25   26   27   28   29   30   31   32   33   34   35   36   37   38   39   40   41   42   43   44   45   46   47   48   49   50   51   52   53   54   55   56   57   58   59   60   61   62   63   64   65   66   67   68   69   70   71   72   73   74   75   76   77   78   79   80   81   82   83   84   85   86   87   88   89   90   91   92   93   94   95   96   97   98   99   100   101   102   103   104   105   106   107   108   109   110   111   112   113   114   115   116   117   118   119   120   121   122   123   124   125   126   127   128   129   130   131   132   133   134   135   136   137   138   139   140   141   142   143   144   145   146   147   148   149   150   151   152   153   154   155   156   157   158   159   160   161   162   163   >>
 

© 2006 Visos teisės saugomos.