Lietuvos naujienos

Archyvas

Gerų atostogų! Naujienas atnaujinsime rugpjūtį...

2017-07-10
Mieli emedicina.lt svetainės skaitytojai! Redakcijos kolektyvas trumpam su Jumis atsisveikina - po vasaros atostogų grįšime rugpjūčio mėnesį. Tikimės, kad Jūs taip pat atostogaujate, todėl linkime kuo daugiau malonių įspūdžių, giedros ir šilumos!
 

Nosiaryklės šoninės sienos cistos: klinikinis atvejis ir literatūros apžvalga

2017-07-10
Straipsnyje aprašomos nosiaryklės šoninių sienų cistų atsiradimo priežastys, jų klinika, endoskopijos ir magnetinio rezonanso tomografijos svarba diagnostikai bei chirurginio gydymo principai. Pateikiamas 81 m. vyro, kuriam buvo nustatytos ir patvirtintos šoninės nosiaryklės sienos cistos, klinikinis atvej
 

Aktualu keliaujantiems ir savanoriaujantiems užsienyje

2017-07-10
Panevėžio teritorinė ligonių kasa (Panevėžio TLK) pastebi, kad vis daugiau Lietuvos jaunimo, baigę mokyklas, vyksta keliauti po pasaulį ar savanoriauti užsienyje, kartais ten dirba nelegaliai, o vėliau susiduria su privalomojo sveikatos draudimo (PSD) problemomis. Jauni žmonės nepasidomi, todėl nežino, kad vykstant į tokias keliones būtina deklaruoti išvykimą, jei nenorima savarankiškai Lietuvoje mokėti PSD įmokų ar turėti skolų.
 

Kaip padėti onkologiniam pacientui

2017-07-09
Nacionaliniame vėžio institute ir LSMUL Kauno klinikose viešėjo žymus Didžiosios Britanijos mokslininkas onkologas Robertas Thomas (Robert J. Thomas). Profesorių į Lietuvą pakvietė Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacija POLA. Mokslininkas susitiko su abiejų klinikų vadovais ir aptarė aktualias onkologinių ligų gydymo problemas, susitikime su Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministru kalbėjo apie papildomo gydymo naudą, onkologinių ligų profilaktiką ir pacientų gyvenimo kokybę pasibaigus gydymui. Prof. R. Thomą ypač džiugino ministro pasiryžimas kovoti su besaikiu alkoholio ir cukraus vartojimu, nes abu šie produktai yra vieni pagrindinių kancerogenų.
 

Vaikų infekcinės ligos

2017-07-07
Tymai, skarlatina, vėjaraupiai, raudonukė... Tai tik dalis infekcinių vaikų ligų, kuriomis mažieji dažniausiai perserga vaikystėje. Šios ligos plinta lašiniu būdu, arba kitais žodžiais tariant – oru. Kitos infekcinės kilmės ligos kartojasi nuolatos ar keletą kartų per metus – rotavirusinė žarnyno liga, gripas ir kt. Kadangi vaiko imuninė sistema nėra labai stipri, infekcinės ligos gali jį smarkiai paveikti. Sergant dažnai sutrinka virškinimas ir kraujo apytaka, prasideda viduriavimas ir vėmimas.
 

Mūsų gyvenimas – staigmenų laukas...

2017-07-05
Nelengva suskaičiuoti visus žymaus kauniečio mokslininko ir išradėjo, profesoriaus Armino Ragausko nuopelnus ir pasiekimus ne vienoje mokslo vystymo srityje. Telematikos mokslo laboratorijos (nuo 2015 m. Sveikatos telematikos mokslo institutas) Kauno technologijos universitete steigėjas ir vadovas, Europos Sąjungos tyrimų grupės „Smegenys ir informacinės technologijos“ direktorių valdybos narys, asociacijos „Scientia Libera“ valdybos narys, inovatorius (sukurti aukštųjų technologijų pramoniniai ir biomedicinos prietaisai serijiniu būdu gaminami Lietuvoje ir eksportuojami į užsienio valstybes), vadovėlių universitetų magistrantams ir doktorantams autorius, doktorantų mokslinis vadovas, tarptautinių mokslinių ir technologijų plėtros projektų iniciatorius ir vadovas. Profesoriaus pranešimus dėmesingai išklauso didžiausių pasaulinių konferencijų dalyviai ir universitetų studentai...
 

Sergamumas auga, o medikams neleidžiama spręsti, kokias vaistais gydyti pacientus

2017-07-05
Su žvyneline, kuri dar kitaip vadinama psoriaze, sergančiais žmonėmis dažnai elgiamasi taip, tarsi jie sirgtų raupais. Nors žvynelinė yra neužkrečiama liga, tačiau su ja sergančiais žmonėmis gana dažnai bijoma sveikintis paduodant ranką, nenorima sėdėti greta jų pirtyje, plaukioti baseine, kirpti plaukų, daryti jiems masažo. Lietuvoje ši liga diagnozuota daugiau nei 120 tūkst., o pasaulyje – daugiau nei 125 mln. žmonių. Pasaulio sveikatos organizacija skaičiuoja, kad išsivysčiusiose šalyse sergamumas gali siekti iki 5 proc., sergančiųjų skaičius nuolatos didėja.
 

„E. sveikatą“ nuo 2018 metų liepos tvarkys Valstybinė ligonių kasa

2017-07-05
Pranešama, kad E. sveikatos“ sistemos pagrindiniu tvarkytoju nuo 2018 metų liepos 1 dienos turėtų tapti Valstybinė ligonių kasa, o visapusišku valdytoju toliau išliks Sveikatos apsaugos ministerija. Tokia tvarka esą numatyta Ministrų kabineto protokoliniu sprendimu. Pradedami rengti reikiami teisės aktai, Vyriausybės nutarimas, atliekami kiti būtini paruošiamieji darbai, kaip šią vieną didžiausių sveikatos priežiūros elektroninių platformų perimti iš dabartinio techninio sistemos prižiūrėtojo - „Registrų centro“.
 

NTB: padaryta daugiau nei įmanoma!

2017-07-05
Nacionalinis transplantacijos biuras prie Sveikatos apsaugos ministerijos informuoja, kad per I šių metų pusmetį atliktos 77 organų ir audinių (ragenų) transplantacijos: 42 žmonėms transplantuoti mirusių donorų inkstai, keturiems – gyvų donorų inkstai; atlikta 11 kepenų transplantacijų, vienam recipientui transplantuoti plaučiai, trims – širdys, atlikta 16 ragenų transplantacijų.
 

Pagyvenusių asmenų pooperacinio skausmo valdymas

2017-07-04
Išsivysčiusiose ir besivystančiose šalyse sparčiai daugėja pagyvenusio amžiaus žmonių. Šios amžiaus grupės asmenys operuojami dažniau nei jaunesnieji asmenys. Dėl įvairių priežasčių skausmas po operacijos vyresnio amžiaus asmenims dažnai neatpažįstamas ar neteisingai gydomas. Šių atvejų dažnumas gali būti neskelbiamas ar neteisingai nustatomas dėl skirtingų koncepcijų ir išsimokslinimo trūkumų tarp medikų, kadangi pagyvenę asmenys gali turėti pažinimo funkcijos sutrikimų, su amžiumi susijusių ar nesusijusių simptomų ar dėl patofiziologinių procesų atipinio skausmo požymių [1, 8]. Be to, neadekvati pooperacinio skausmo kontrolė gali sąlygoti ženklias funkcines, pažinimo, emocines ir socialines pasekmes.
 

Pritarė Europos Komisijos rekomendacijoms

2017-07-03
Seimo Sveikatos reikalų komitetas posėdyje svarstė Europos Komisijos rekomendaciją Tarybos rekomendacijai dėl 2017 m. Lietuvos nacionalinės reformų programos su Tarybos nuomone dėl 2017 m. Lietuvos stabilumo programos.
 

Priešmenstruacinis sindromas: priežastys ir gydymas

2017-07-03
Priešmenstruacinis sindromas (PMS) – tai cikliškai pasireiškiantis patofiziologiškai susijusių emocinių, fizikinių ir psichologinių simptomų kompleksas. Amerikiečių akušeris-ginekologas R. T. Frankas 1931 metais jį pavadino priešmenstruaciniu sindromu. Tyrimų duomenimis, įvairaus sunkumo PMS patiria ¾ moterų. Sunkus PMS, vadinamas priešmenstruaciniu disforiniu sindromu, pasitaiko 5–9 proc. moterų, jo simptomai gali labai bloginti moters savijautą ir gyvenimo kokybę, netgi trukdyti darbui, bendravimui. PMS dažnesnis tarp vyresnio reprodukcinio amžiaus moterų, taip pat didesnių miestų gyventojų.
 

Skausmas po operacijos vaikams ir kūdikiams

2017-07-03
Vaikai patiria mažiausiai tiek pat skausmo po operacijos, kaip ir suaugusieji, tačiau jis paprastai tęsiasi trumpiau, nes vaikai sveiksta greičiau. Vaikai verti apsaugos, jie negali patys apsiginti, dažnai net nesiskundžia skausmu, todėl jiems būtinas specialiai pamatuotas skausmo vertinimas. Visi medikai turi žinoti, kaip pažinti, vertinti ir gydyti vaikų skausmą.
 

Intymios moters sveikatos problemos

2017-06-30
Makšties kandidozė – labai dažnas grybelio sukeltas išorinių lytinių organų uždegimas. Daugiau kaip pusė visų moterų yra bent kartą sirgusios šia liga, ir, deja, daugeliui jų liga kartojasi. Tai ypač dažnai pasireiškia nėštumo laikotarpiu. Su šia grybeline infekcija bent kartą gyvenime susiduria apie 75 proc. moterų. Liga dažniausiai kamuoja cukriniu diabetu sergančias, antibiotikus vartojančias pacientes. Jeigu moters maistas nevisavertis, trūksta vitaminų ar ji serga tam tikromis lėtinėmis ligomis, jeigu organizmas nusilpęs, pienligę sukeliantis grybelis gali suvešėti. Ligą gali skatinti kasdienių įklotų dėvėjimas, kontraceptinių preparatų vartojimas, intensyvūs lytiniai santykiai, kurie būna skausmingi dėl sausos makšties ar net aptemptų sintetinių apatinių drabužių dėvėjimo, dėl kurių daugiau prakaituojama, o didesnė drėgmė lyties organų srityje gali skatinti ne tik ligos atsiradimą, bet ir nuolatinį kartojimąsi, sunkinti gydymo eigą.
 

Džiugi žinia: nuo liepos didėja atlyginimai!

2017-06-30
Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga pasirašė visus reikalingus įsakymus, kurie būtini norint užtikrinti, kad nuo liepos 1 d. vyktų sklandus gydytojų ir slaugytojų darbo užmokesčio didinimas. Tad jau yra sudarytos teisinės galimybės, kad gydymo įstaigų vadovai galėtų didinti jiems atlyginimus vidutiniškai 8 procentais. Skaičiuojama, kad medikams algos turėtų vidutiniškai kilti apie 115 eurų, o slaugytojams - 58 eurais (neatskaičius mokesčių).
 

Vaikų virškinimo sistemos ligos

2017-06-30
Vaikų pilvo skausmas, pykinimas, vėmimas – dažni nusiskundimai, dėl kurių sunerimsta tėvai. Vaiko amžius – vienas svarbiausių veiksnių, padedančių nustatyti sutrikimo priežastį. Virškinamojo trakto funkcija kinta su amžiumi, taigi kas naujagimiui ar kūdikiui yra fiziologiška, vyresniam vaikui jau gali būti patologiška.
 

Rekomenduojamos vitamino D dozės

2017-06-30
Puikiai žinomas klasikinis vitamino D poveikis ir svarba kauliniam audiniui. Tyrimai įrodė, kad kompensuojant vitamino D trūkumą galima sumažinti tokių ligų, kaip antai rachito, osteopenijos, osteoporozės, grėsmę ir pagerinti baigtis. Nedetalizuojant šio vitamino poveikio kitų ligų išsivystymo rizikai, svarstoma, kokią įtaką jis daro depresijai, nuotaikų svyravimui, lėtiniam nuovargiui ir net nutukimui. Be to, įtariama, kad mažas vitamino D kiekis gali būti viena iš autizmo priežasčių. Pastaruoju metu daug diskutuojama apie šio vitamino dozes, t. y. kad žmogus gautų reikiamą kiekį kasdien. Kokios vitamino D dozės rekomenduojamos šiandien? Plačiau apie tai kalbamės su Vaikų ligoninės, VUL SK filialo vaikų gastroenterologu doc. dr. Vaidotu Urbonu.
 

LSMU absolventė Ieva Bujokaitė: „Apie darbą užsienyje negalvoju“

2017-06-29
Šiemet Lietuvos sveikatos mokslų universiteto absolventų būrį papildė 1267 jaunuoliai: Medicinos akademiją baigė 1024 studentai, Veterinarijos akademiją - 243. Viena iš beveik pusantro šimto odontologijos specialybės absolventų – Ieva Bujokaitė. Pateikėme jai keletą klausimų.
 

Keisis PSD tarybos sudėtis. Kviečia teikti kandidatus

2017-06-29
Pacientų interesus ginančios, ekspertinės ir sveiką gyvenseną propaguojančios organizacijos kviečiamos deleguoti savo narius į Privalomojo sveikatos draudimo (PSD) tarybą ir taip prisidėti prie svarbių sprendimų sveikatos apsaugos srityje. Tokių organizacijų Lietuvoje veikia daug ir jų nuomonė labai svarbi, todėl Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) skelbia viešą atranką ir kviečia jas deleguota savo atstovus. Taip pradedama formuoti naujos sudėties PSD taryba.
 

Probiotikų nauda kūdikiams ir vaikams

2017-06-29
Ankstyva žarnyno kolonizacija gerosiomis bakterijomis yra svarbi žarnyno gleivinės barjerinės funkcijos kūrimui, imuninės sistemos brendimui ir patogeninių žarnyno bakterijų sukeltų infekcijų profilaktikai. Daugiausia limfoidinio audinio, kuris yra labai svarbus žmogaus imuninei sistemai, yra žarnyne. Žarnyno gleivinė kontaktuoja su dideliu kiekiu skirtingų antigenų. Žarnyno mikroorganizmai yra žmogaus organizmo sargybiniai, nes jie konkuruoja su patogeninėmis bakterijomis tiek sąveikaudami su žarnyno gleivinės epitelinėmis ląstelėmis, tiek patys išskirdami medžiagas, pasižyminčias antimikrobinėmis savybėmis. Mikroorganizmai taip pat stimuliuoja epitelinių ląstelių vystymąsi ir dauginimąsi. Taip jie leidžia toleruoti daugybę antigenų, kurie patenka į žmogaus organizmą. Žarnyno bakterijos veikia T ląsteles, kurios yra vienos svarbiausių ir labiausiai žinomų imuniniame atsake.
 

Lėtinių akies paviršiaus ligų gydymo naujienos

2017-06-29
LSMUL KK Akių ligų klinikoje buvo atliktas atsitiktinių imčių aklas placebu kontroliuojamas tyrimas, kuriame buvo vertinama Oculocin® Propo poveikis akies paviršiui sergant lėtinėmis akies paviršiaus ligomis.
 

Svarstomas Lietuvos sveikatos sistemos atitikimas EBPO standartams

2017-06-28
Ministras Aurelijus Veryga birželio 26–27 d. dalyvauvo 21-ojoje EBPO Sveikatos komiteto sesijoje, kurios metu Sveikatos komitete vyko pirmoji diskusija su EBPO Sekretoriatu bei EBPO valstybėmis narėmis dėl Lietuvos sveikatos sistemos peržiūros ir jos atitikimo EBPO standartams bei rekomendacijoms. Šio vizito metu ministras A. Veryga pristatė Lietuvos prioritetus sveikatos srityje bei konkrečius veiksmus šiems prioritetams pasiekti.
 

LSMU diplomas - naujo gyvenimo etapo startas. Sveikiname absolventus!

2017-06-28
Birželio 27 dieną Žalgirio arenoje vyko LSMU diplomų įteikimo šventė. Diplomus 1019 diplomantų įteikė LSMU rektorius prof. R. Žaliūnas. Diplomus gavo 918 lietuvių ir 101 užsienietis.
 

Ilgesnei vaikų hospitalizavimo po tonzilektomijos trukmei įtakos turintys veiksniai

2017-06-28
Ilgesnės trukmės hospitalizavimo (daugiau nei 24 val.) po planinės tonzilektomijos (TE) prireikia 1,3–6,5 proc. vaikų. Straipsnyje pristatomas didelės imties (n = 827) Pensilvanijos universiteto tyrimas, kuriame išanalizuoti ilgesnį hospitalizavimą lėmę veiksniai. Nustatyta, kad ilgiau nei 1 parą po TE gulėjo 12 proc. vaikų. Šios grupės vaikai ligoninėje praleido vidutiniškai 2,7 dienos. Tarp veiksnių, lėmusių ilgesnį pooperacinį gulėjimą, dažniausi buvo jaunesnis amžius (<4 metai), mažesnis svoris (<20 kg), obstrukcinės miego apnėjos sindromas (OMAS)
 

Kaktinio ančio chirurgijos istorija

2017-06-27
Chirurginis kaktinio ančio gydymas buvo pradėtas jau XVIII a., tačiau dėl tinkamos gydymo taktikos nesutariama dar iki šių dienų. Pirmosios kaktinio ančio operacijos buvo radikalios – jų metu išoriniu priėjimu buvo šalinama visa priekinė kaktinio ančio sienelė ar didžioji jos dalis, o tai lemdavo kosmetiškai nepalankų rezultatą. Nors kaktinio ančio chirurgija sudaro tik nedidelę dalį visų veido daubų operacijų, šis intervencinis gydymas visada buvo sudėtingas dėl siauros kaktinio ančio angos, aukštos jo padėties, skirtingų anatominių variantų ir dažnų pooperacinių randėjimų. Straipsnyje aptariamas kaktinio ančio chirurginio gydymo vystymasis ir technikos.
 
1  2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   25   26   27   28   29   30   31   32   33   34   35   36   37   38   39   40   41   42   43   44   45   46   47   48   49   50   51   52   53   54   55   56   57   58   59   60   61   62   63   64   65   66   67   68   69   70   71   72   73   74   75   76   77   78   79   80   81   82   83   84   85   86   87   88   89   90   91   92   93   94   95   96   97   98   99   100   101   102   103   104   105   106   107   108   109   110   111   112   113   114   115   116   117   118   119   120   121   122   123   124   125   126   127   128   129   130   131   132   133   134   135   136   137   138   139   140   141   142   143   144   145   146   147   148   149   150   151   152   153   154   155   156   157   158   159   >>
 

© 2006 Visos teisės saugomos.