Lietuvos naujienos

Archyvas

VU mokslininkų kuriama technologija padės sergantiems diabetu

2017-12-21
Cukrinis diabetas – viena sparčiausiai plintančių ligų pasaulyje. Ji tarsi pandemija, savo kelyje pakertanti tiek jauną, tiek ir seną. 2017 metais pasaulyje buvo 425 milijonai žmonių (20-79 metų amžiaus) sergančiųjų diabetu. Tai sudarė 8,8 proc. visos suaugusių žmonių populiacijos. Dar pusė tiek, kuriems ši liga dar nediagnozuota dėl nepakankamos sveikatos priežiūros.
 

Insulto centro komandos darbe svarbi kiekviena minutė!

2017-12-20
Per septynias minutes atlikta trombolizės procedūra ir išgelbėta gyvybė – tai trečių metų Neurologijos klinikos gydytojo rezidento Ovidijaus Lauciaus ir kartu dirbusios Radiologijos bei Skubios pagalbos skyriaus personalo komandos pasiekimas. Tiesa, tai buvo tik mokymosi tikslu organizuota simuliacija, tačiau tokie pasiekimai rodo nuoseklų Kauno klinikų Insulto centro komandos siekį tobulėti, dėti visas pastangas gelbėjant pacientų gyvybes ir ruošiant kvalifikuotus specialistus, suteikiant jiems naujausias žinias ir geriausias patirtis.
 

Svarbūs faktai, kuriuos būtina žinoti apie etinius ir generinius vaistus

2017-12-20
Gydymo veiksmingumas ir saugumas priklauso nuo pasirinktų vaistinių preparatų. Tačiau negalima pamiršti, kad įvairių vaistų, kurių sudėtyje yra ta pati veiklioji medžiaga, efektyvumas ir toleravimas atskiriems pacientams gali skirtis.
 

Apklausa dėl pakištukų medikams

2017-12-20
Tik 1 procentas Lietuvos gyventojų, kreipdamiesi į medikus, visada duoda dovanas, o dauguma – net 57 procentai – niekada neoficialiai neatsiskaito už suteiktas paslaugas ar norėdami jas gauti. Tai atskleidė lapkričio mėnesį Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) atlikta visuomenės nuomonės apklausa.
 

Seimas priėmė medikams svarbias pataisas

2017-12-19
Seimas priėmė sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos ir Seimo narės, Sveikatos reikalų komiteto pirmininkės Astos Kubilienės inicijuotas pataisas, kuriomis ieškoma sutarimo tarp pacientų ir medikų lūkesčių. Pritarta siūlymui atsisakyti baudų gydymo įstaigoms už veiklos rezultatus, nes tai būtų per didelė našta įstaigoms, kol nėra išspręstas adekvatus sveikatos sistemos finansavimo klausimas. Pritarta, kad įstaigos būtų tik skatinamos apmokant viršplanines paslaugas prioriteto tvarka. Siekiant kuo kokybiškesnių paslaugų pacientui ir kuo efektyvesnės gydymo įstaigų veiklos, pritarta, kad atsisakius nuobaudų taikymo, nuo 2018 m. vykdyti tik įstaigų veiklos stebėseną ir rezultatus viešinti nuo 2019 m.
 

Erkių platinamų ligų savitumai vaikų amžiuje

2017-12-19
Erkinis encefalitas (EE) ir Laimo liga (LL) – dažniausiai registruojamos erkių platinamos ligos Europoje. Lietuvoje jas platina Ixodes ricinus, kitose Europos šalyse – ir Ixodes persulcatus rūšies erkės. Erkinio encefalito sukėlėjas yra virusas, o Laimo ligos – spirocheta. Abiejų ligų sukėlėjai išskirti iš erkių visuose Lietuvos rajonuose. Gamtiniai infekcijos židiniai ir sukėlėjų cirkuliavimas juose priklauso nuo įvairių veiksnių: erkių paplitimo, šeimininkų populiacijos (apie 200 žinduolių ir paukščių rūšių), žmogaus ūkinės veiklos arba klimato kaitos.
 

Nemokamomis paslaugomis pasinaudojo pirmieji 1000 žmonių

2017-12-19
Šių metų pavasarį valstybei pradėjus kompensuoti pagalbinio apvaisinimo paslaugas, šia galimybe susilaukti vaikučių jau pasinaudojo pirmieji tūkstantis mūsų šalies gyventojų. Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) skatina ir kitus žmones aktyviau naudotis šia paslauga ir sulaukti šeimos pagausėjimo.
 

Įteikti apdovanojimai nesitaikstantiems su korupcija

2017-12-18
Gruodžio 15 dieną Sveikatos apsaugos ministerijoje (SAM) paminėta Tarptautinė antikorupcijos diena ir įteikti apdovanojimai už pilietiškumą ir antikorupcines iniciatyvas. Įteikdamas apdovanojimus gydymo įstaigų, bendruomenių ir mokyklų atstovams bei moksleiviams, sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga pabrėžė, kad antikorupcinis visuomenės švietimas yra viena esminių korupcijos prevencijos priemonių.
 

Kaip palengvinti kosulį?

2017-12-18
Kosulys yra vienas dažniausių nusiskundimų. Remiantis trukme, jis skiriamas į ūmų, kuris trunka trumpiau nei tris savaites, poūmį, trunkantį nuo trijų iki aštuonių savaičių, ir lėtinį, kuris užsitęsia ilgiau nei aštuonias savaites. Ūmus kosulys gali užsitęsti ir virsti poūmiu ar lėtiniu. Ūmų kosulį dažniausiai sukelia peršalimo ligos. Tik retais atvejais jis gali būti susijęs su gyvybei grėsmingomis būklėmis (pvz., plaučių embolija, širdies nepakankamumas). Poūmis kosulys dažniausiai atsiranda po persirgtos viršutinių kvėpavimo takų infekcijos. Tai aiškinama užsitęsusiu užnosiniu sekreto varvėjimu, viršutinių kvėpavimo takų sudirginimu, gleivių kaupimusi dėl jų hipersekrecijos ar sumažėjusio klirenso, padidėjusiu bronchų jautrumu, kuris gali būti praeinantis arba susijęs su astma ar jos paūmėjimu. Lėtinio kosulio priežasčių diferencinė diagnostika yra daug platesnė – vartojami vaistai, rūkymas, lėtinė obstrukcinė plaučių liga (LOPL), astma, gastroezofaginis refliuksas [2].
 

Nustatyti žalingai alkoholį vartojančius ar nuo jo priklausomus pacientus bus lengviau

2017-12-18
Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga pasirašė įsakymą, leidžiantį gydymo įstaigose pacientams atlikti alkoholio vartojimo testus, kas leistų anksčiau identifikuoti žalingai alkoholį vartojantį ir/ar priklausomybės rizikoje esantį žmogų ir jam padėti. Tokie testai nebus privalomi, juos pildytų tik pageidaujantieji, o tai atliekančioms gydymo įstaigoms bus apmokėta papildomai Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis.
 

Svarstė laiko keitimo ir Lietuvos sveikatos 2014–2025 metų strategijos klausimus

2017-12-16
Sveikatos reikalų komitetas gruodžio 13 d. posėdyje pritarė Seimo nutarimo „Dėl vasaros laiko taikymo Lietuvos Respublikos teritorijoje“ projektui Nr. XIIIP-1288(3), kuriuo siūloma Lietuvoje atsisakyti laiko keitimo, t.y. neatšaukinėti vasaros laiko.
 

Penki svarbiausi dalykai, kad vaikų dantys būtų sveiki

2017-12-15
Vaikų burnos higiena yra ne mažiau svarbi nei fizinis aktyvumas ir tinkama mityba, todėl ja privaloma pradėti rūpintis vos išdygus pirmiesiems dantims. Daugiau kaip pusė Lietuvos mokyklinio amžiaus vaikų turi pažeistus dantis ir, pasak specialistų, tai yra rimtas signalas apie prastą burnos higieną ir būtinybę mokyti vaikus tinkamos ir reguliarios dantų priežiūros.
 

Sveikatos apsaugos ministerijos laikinąja kanclere paskirta O. Vitkūnienė

2017-12-15
Sveikatos apsaugos ministerijos laikinąja kanclere pradėjo dirbti Odeta Vitkūnienė, iki šiol dirbusi Slaugos koordinavimo skyriaus vedėja.
 

Gyventojų senėjimas diktuoja naujus reikalavimus sveikatos priežiūrai

2017-12-15
Apie visuomenės kokybę, jos civilizuotumą, išsivystymo brandą galima spręsti pagal tai, kaip ji elgiasi su silpnais, neįgaliais ir senais savo bendruomenės nariais, kokia vieta jiems skirta visuomenės gyvenime, ar rodoma derama pagarba ir dėmesys tiems žmonėms, kurie savo intelektualiniu ir fiziniu potencialu prisidėjo prie valstybės raidos proceso", – taip pranešimą apie slaugos paslaugų pokyčius Panevėžio teritorinės ligonių kasos (Panevėžio TLK) metinėje konferencijoje pradėjo Panevėžio palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninės direktorė Violeta Grigienė.
 

Susirgus storosios ir tiesiosios žarnos vėžiu – efektyviausia pagalba čia pat

2017-12-15
Retas kuris mūsų žinome, kad gaubtinės storosios ir tiesiosios žarnos vėžys – tai trečias pagal dažnumą onkologinis susirgimas. Lietuvoje kasmet nuo šios ligos miršta nežymiai mažiau nei tūkstantis gyventojų. Vis gausėjantį ir, deja, jaunėjantį pacientų skaičių lemia pasikeitęs gyvenimo būdas, netaisyklinga bei nevisavertė mityba. Ir nors ankstyvų stadijų šis vėžys lengvai ir visiškai pagydomas, daugiau nei pusei visų susirgusiųjų jis nustatomas per vėlai. Kodėl?
 

Medikams atlyginimai kils!

2017-12-14
Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga ir medikų profesinės sąjungos pasirašė susitarimą bendromis pastangomis siekti tolygaus sveikatos priežiūros specialistų darbo užmokesčio augimo.
 

Akinių atsiradimo istorija: ar Lietuvos didieji kunigaikščiai nešiojo akinius?

2017-12-14
Akiniai ar kontaktiniai lęšiai yra tapę tokia įprasta mūsų kasdienio gyvenimo dalimi, kad retas kuris susimąstome apie jų atsiradimo istoriją. Vargu ar kas galėtų atsakyti į klausimą, kada akiniai atsirado dabartinėje Lietuvos teritorijoje. Ar galėjo būti taip, kad kuris nors Lietuvos Didysis kunigaikštis, pavyzdžiui, Vytautas, galėjo nešioti akinius? Atrodo, neįtikėtina, tačiau pirmųjų akinių liekanų Lietuvoje jau yra radę ir mūsų archeologai. Dar niekur nepublikuotas šių radinių nuotraukas pirmieji turės progos pamatyti mūsų žurnalo skaitytojai.
 

Užkrečiamosios ligos vaikų darželiuose: kaip apsisaugoti?

2017-12-14
Daugelis tėvų žiemos pradžios laukia su nerimu, kadangi šiuo metu sparčiai didėja vaikų sergamumas užkrečiamosiomis ligomis. Pastebima, kad plintanti enteroviruso infekcija neaplenkia vaikų tiek darželiuose, tiek ir mokyklose. Kaip jo išvengti pataria Centro poliklinikos Užkrečiamųjų ligų skyriaus vedėja, infekcinių ligų gydytoja Virginija Mačionienė.
 

Kelionėje pravers sveikatos draudimo kortelė

2017-12-13
Šaltuoju metų laiku, ypač šventiniu laikotarpiu, kai daugeliui žmonių yra atostogų metas, vykstama į Europos šalis. Šių kelionių metu pasitaiko ir susirgti, ir patirti traumų, tuomet prireikia medikų pagalbos ir labai praverčia Europos sveikatos draudimo kortelė (ESDK). Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) primena keletą dalykų, kuriuos svarbu žinoti apie šį dokumentą.
 

Moterys yra motyvuojamos gimdyti natūraliai

2017-12-13
Per metus Lietuvoje įvyksta apie 28 tūkst. gimdymų. Vien Klaipėdos universitetinėje ligoninėje (KUL) gimsta per 3000 naujagimių. Nors tendencijos gana džiuginančios, Lietuva vis dar yra tarp sparčiausiai pasaulyje nykstančių šalių. Gydytojai ginekologai vienbalsiai kalba apie tai, kad kuo daugiau profesionalių žinių apie gimdymo procesą turi jaunos, dar negimdžiusios merginos, ir jau besilaukiančios būsimosios mamos, tuo ramiau sutinkamas vaiko atėjimas. Apie specialius nėščiųjų mokymus, skirtus tinkamai pasirengti vaiko gimdymui ir auginimui, kalbamės su KUL Mažos rizikos gimdymo poskyrio vedėja Sigita Neverauskiene.
 

Pritarta 2018 metų PSDF biudžeto projektui

2017-12-13
Seimas patvirtino 2018 metų Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžetą, kuris ateinančiais metais sudarys apie 1,8 mlrd. eurų, o jo išlaidos, palyginti su 2017 m. PSDF biudžetu, padidės 7,4 proc. arba 116,9 mln. eurų.
 

Siūloma leisti priverstinai gydyti psichikos sutrikimų turinčius žmones

2017-12-12
Ministrų kabinetas pritarė Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) parengtai Vyriausybės išvadai, kurioje siūloma pritarti Seimo narės Rimantės Šalaševičiūtės siūlymui suvienodinti teisinį reglamentavimą ir leisti gydyti psichikos sutrikimu sergančius žmones be jų sutikimo.
 

Vaikų galvos skausmas

2017-12-12
Galvos skausmas yra dažniausias vaikų ir paauglių skundas tiek klinikinėje praktikoje, tiek epidemiologinių tyrimų duomenimis. Galvos skausmas sukelia vaikui diskomfortą, netgi kančią, lemia pamokų praleidinėjimą, mažina akademinius pasiekimus, sukelia įtampą ir nerimą visai šeimai. Iki 18 metų net 90 proc. vaikų yra patyrę galvos skausmą, 20 proc. skausmas yra dažnas arba stiprus. Vaikų galvos skausmų diagnozavimo ir gydymo principai yra panašūs kaip ir suaugusiųjų. Vis dėlto turi būti įvertinta daug specifinių veiksnių: amžius, vystymasis, brendimas, psichosocialinė aplinka.
 

Kaune - konferencija „Ūminės išemijos sindromų aktualijos“

2017-12-11
Gruodžio 14 dieną Kaune, „Park Inn Radisson“ viešbučio Konferencijų centre vyks konferencija, skirta ŪMI savaitės renginių ciklui „Ūminės išemijos sindromų aktualijos“. Visiems konferencijos dalyviams bus padovanotos 2016 m. ŠKL prevencijos klinikinėje praktikoje ir 2017 m. ūminio miokardo infarkto su ST segmento pakilimu diagnostikos ir gydymo gairių parankinės knygelės. Nemokama registracija iki gruodžio 12 dienos imtinai. Konferencijos programa ir smulkesnė informacija - prisegtuke.
 

Į atnaujintą kliniką žirgus gabena ir iš kaimyninių šalių

2017-12-11
Dar nespėjus atnaujintam Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Stambiųjų gyvūnų klinikos arklių ligų skyriui atverti durų, už jų jau rikiuojasi diagnostinių tyrimų ir veterinarinės pagalbos laukiantys Lietuvos ir kaimyninių šalių žirgų augintojai.
 
1  2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   25   26   27   28   29   30   31   32   33   34   35   36   37   38   39   40   41   42   43   44   45   46   47   48   49   50   51   52   53   54   55   56   57   58   59   60   61   62   63   64   65   66   67   68   69   70   71   72   73   74   75   76   77   78   79   80   81   82   83   84   85   86   87   88   89   90   91   92   93   94   95   96   97   98   99   100   101   102   103   104   105   106   107   108   109   110   111   112   113   114   115   116   117   118   119   120   121   122   123   124   125   126   127   128   129   130   131   132   133   134   135   136   137   138   139   140   141   142   143   144   145   146   147   148   149   150   151   152   153   154   155   156   157   158   159   160   161   162   163   164   165   166   167   168   169   170   >>
 

© 2006 Visos teisės saugomos.