Lietuvos naujienos

 

Archyvas

Viceministrė Kristina Garuolienė dalyvaus ES sveikatos apsaugos ministrų susitikime

2018-04-20
2018 m. balandžio 22-23 d. Sofijoje (Bulgarija) Sveikatos apsaugos viceministrė Kristina Garuolienė dalyvaus Neformaliame ES sveikatos apsaugos ministrų susitikime, kurį organizuoja šiuo metu ES Tarybai pirmininkaujanti Bulgarija.
 

Apie jūros vandens preparatus...

2018-04-18
Jau prieš tūkstančius metų Ajurvedos medicina tikėjo, kad nosies plovimas druskingu vandeniu yra kasdienė ir būtina asmens higienos dalis. Išvalyti kvėpavimo takai padėjo žmogui geriau užuosti ir su šiuo vienu iš svarbių penkių pojūčių pagalba geriau pažinti jį supantį pasaulį. Šiais laikais nosies plovimas vis dar dažnai klaidingai painiojamas su jogos praktika bei alternatyviąja medicina, tačiau moksliniai tyrimai įrodė, kad tai išties patikima ir efektyvi viršutinių kvėpavimo takų (VKT) ligų gydymo ir profilaktikos priemonė.
 

Išleistas naujas „Farmacijos ir laiko“ žurnalo numeris

2018-04-17
Jau išleistas naujas žurnalo „Farmacija ir laikas“ numeris. Jame rasite publikacijas apie prekybos vaistais ne tik vaistinėse - ką ketina patvirtinti dabartinė valdžia - ypatumus (pliusus ir minusus); perskaitysite tiesias ir atviras UAB „Armila“ vadovo Remigijaus Mielinio mintis apie tai, kas šiandien vyksta farmacijos politikoje ir su kokiomis problemomis susidurs visuomenė, jei viskas bus daroma taip, kaip numatyta; sužinosite apie intoksikacijas Lietuvoje (tai numerio tema). Šįkart rubrikos „Kitu kampu“ viešnia - VVKT darbuotoja Ilona Ivanovienė, o „Sveikatos interviu“ kalbiname garsų psichoterapeutą Olegą Lapiną. Kitose rubrikose taip pat rasite daug įdomios ir naudingos informacijos įvairiais sveikatinimo klausimais. Su žurnalo turiniu galite susipažinti žemiau.
 

Jūsų patogumui: vaistų tiekimo sutrikimai - specialioje lentelėje

2018-04-12
VVKT informuoja, kad nuo šiol informacija apie aktualius vaistų tiekimo sutrikimus bus talpinama ne tik „Naujienose“, bet ir nuolat atnaujinamoje lentelėje. Ją rasite skiltyje „Svarbi informacija“, paspaudę aktyvų laukelį „Vaistų tiekimo sutrikimai“. Atsidarę lentelę, matysite visus Tarnyboje gautus vaistų tiekimo sutrikimus 2018 metais, taip pat informaciją apie tai, kada planuojama atnaujinti tiekimą, kokiu tos pačios veikliosios medžiagos ir farmacinės formos vaistu galima pakeisti vaistą, kurio tiekimas sutriko ir pan.
 

Šiuolaikinė peršalimo ligų fitoterapija

2018-04-12
Pasaulio sveikatos organizacija nurodo, kad, nepaisant sintetinės farmakologijos pažangos ir sparčios plėtotės, svarbus vaidmuo gydant ar pažabojant daugelį ligų tenka fitoterapijai. Įvairių tyrimų duomenimis, apie 75 proc. įvairaus profilio pacientų tikslinga ir naudinga gydyti augalinės kilmės preparatais.
 

Savigyda: netinkama diagnozė – netinkamai parinkti vaistai

2018-04-11
Šiais laikais vaistais galima išgydyti bei kontroliuoti daugybę ligų. Tačiau kaip kadaise teigė garsus romėnų filosofas Seneka, „kai kurie vaistai gali būti pavojingesni už pačias ligas“. Šis posakis ypač aktualus, kai vaistai vartojami neatsakingai, netinkamai, nepasitarus su sveikatos priežiūros specialistu – gydytoju arba vaistininku. Kokie savigydos pavojai?
 

„Dekanas be fakulteto bendruomenės yra niekas...“

2018-04-09
Nuo praėjusių metų rudens Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) senato nutarimu Farmacijos fakulteto „vairas“ patikėtas energingai mokslininkei profesorei Ramunei Morkūnienei. Dekanė sutinka, kad tai garbingos, bet kartu ir labai atsakingos pareigos. „Farmacijos ir laiko“ žurnalistė Virginija Grigaliūnienė teiraujasi, kaip gerbiamai dekanei sekasi naujajame darbe, su kokiais iššūkiais jau teko susidurti, kokie laukia artimiausi darbai , kokie numatyti veiklos planai...
 

Vaistų registruotojų, gamintojų, lygiagretaus importo leidimo turėtojų dėmesiui!

2018-04-03
Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos, atsižvelgdama į Europos Komisijos raginimą ir siekdama, kad Lietuva būtų pasiruošusi Europos Komisijos deleguotojo reglamento 2016/161, kuriuo nustatomos išsamios apsaugos priemonių ant žmonėms skirtų vaistų pakuotės naudojimo taisyklės
 

Balandžio 1-ąją - naujas kainynas

2018-03-30
Šių metų balandžio 1-ąją įsigalios naujas Kompensuojamųjų vaistų kainynas. Į jį iš viso įrašyta 2050 vaistų. Net 552 vaistų bazinės kainos sumažėjo, tad planuojama, kad per ketvirtį bus sutaupyta 1,23 mln. Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšų, kurias numatoma skirti naujų veikliųjų medžiagų kompensavimui.
 

SAM: žmonės nori vaistų įsigyti, kai nebedirba vaistinės

2018-03-29
Dauguma žmonių pritaria siūlymui leisti kai kuriuos nereceptinius vaistus, pavyzdžiui, nuo skausmo, karščiavimo, parduoti ne tik vaistinėse, bet ir kitose mažmeninės prekybos vietose, tarkim, parduotuvėse. Gyventojai tai aiškina tuo, kad daugumai jų yra tekę patirti nepatogumų, kai prireikė vaisto, o vaistinės jau nebedirbo. Tai parodė Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) užsakymu atliktas visuomenės nuomonės tyrimas.
 

Kompensuojamųjų vaistų rinkos dalybos Lietuvoje

2018-03-27
Pernai kompensuojamuosius vaistus Lietuvoje siūlė 106 vaistų gamintojai. Jiems už pagamintus vaistus iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto buvo sumokėta per 217,7 mln. eurų, o patys gyventojai dar primokėjo apie 54,2 mln. eurų.
 

Ministras A. Veryga apie ligonių maitinimo taisykles

2018-03-26
Mobili ekspertų komisija, sudaryta iš Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) ir Valstybinės maisto veterinarijos tarnybos (VMVT), aplankiusi dalį gydymo įstaigų, kuriose vertino pacientams tiekiamą maistą, baigė pirmąjį vizitų etapą. Šie ekspertų vizitai atskleidė pagrindines maitinimo problemas mūsų šalies gydymo įstaigose, o pagal jų pateiktas rekomendacijas jau rengiamos mitybos organizavimo taisyklės, kurios bus privalomos, o ne rekomendacinės, kaip iki šiol.
 

Originalūs ir generiniai vaistai: ar pagrįstos baimės?

2018-03-26
Pastaruoju metu viena aktualiausių diskusijų – kokius vaistus geriau rinktis: originalius ar generinius. Ar jie tapatūs? Ar gydo vienodai? Ši tema viešoje erdvėje yra apipinta pačiais įvairiausiais faktais. Kai kurie jų – teisingi. Kai kurie – toli gražu prasilenkiantys su realybe. Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos (VVKT) pareiga – užtikrinti, kad žmogų pasiektų tik saugūs ir kokybiški vaistiniai preparatai. Taip pat, kad informacija apie juos būtų tiksli ir teisinga.
 

Apie didžiausią Lietuvos verslo investiciją nuo 1990-ųjų metų

2018-03-19
2017 metų pabaigoje pranešta, kad „Vilniaus prekybai“ priklausanti UAB „Euroapotheca“ užsimojo nusipirkti ketvirtą pagal dydį vaistinių tinklą Švedijoje ir savo siekius įgyvendino. Taigi „Euroapotheca“ tapo stambiausia Lietuvos investicija tiek Švedijoje, tiek visoje Vakarų Europoje.
 

Seimas spręs, ar leisti prekybą vaistais ne tik vaistinėse

2018-03-16
Seimas pradėjo svarstyti sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos pristatytus Farmacijos įstatymo pakeitimus (projektas Nr. XIIIP-1744), kuriais siūloma leisti nereceptinius vaistus parduoti ne tik vaistinėse, bet ir kitose vietose, pavyzdžiui, prekybos centruose, kitose mažmeninės prekybos vietose.
 

Ministras rado išeitį, kaip elgtis, kad nepritrūktų vaistų

2018-03-15
Sveikatos apsaugos ministras Aurelijaus Veryga įregistravo Farmacijos įstatymo pataisą, kuria siūloma pagreitinti leidimų tiekti registruotus vaistus nelietuviškomis pakuotėmis išdavimą ir taip išvengti jų trūkumo, jei nutiktų taip, kad sutriktų vaistų tiekimas į Lietuvą.
 

Nerimastingas politiko pranešimas vaistų kainų tema

2018-03-15
Vaikų globos namų administracijos kvietimu lankiausi Plungės mieste. Miesto centras su kalneliais, šlaitais, ant kurių stovi dar tarybiniais laikais pastatyti pastatai, kurių nemažai dalis yra renovuota – taigi miestas po truputį gražinasi, tvarkosi.
 

Aftinės opos: kaip jų išvengti, o jei atsirado – kaip gydyti?

2018-03-13
Burnos gleivinę išklojusios skausmingos opelės – itin nemaloni sveikatos problema, su kuria susiduria labai daug žmonių – tiek suaugusieji, tiek vaikai. Aftinių opų atsiradimo priežastys yra labai įvairios – burnos gleivinę sudirginę vaistai (pavyzdžiui, purškalai nuo astmos ar lėtinės obstrukcinės plaučių ligos), cheminės medžiagos, infekcinės ligos ar patirtos mechaninės traumos. Neretai opelės burnoje atsiradimo priežastį būna sunku nustatyti. Toks negalavimas, be abejo, nėra labai pavojingas, vis dėlto smarkiai išopėjusi burnos gleivinė labai vargina ir erzina. Gydytojų praktikoje pasitaiko ir tokių atvejų, kai opelės burnoje praneša apie sunkią onkologinę ligą – burnos vėžį. Taigi ignoruoti šio sveikatos sutrikimo tikrai nereikėtų.
 

Inesos Leščinskienės kelias į farmaciją – „per kančias (agronomiją ir edukologiją) į žvaigždes“...

2018-03-09
Rūdiškėse (Trakų raj.) gyvenanti, o net už 50 kilometrų nuo namų, Trakų Vokės vaistinėje, dirbanti Inesa Leščinskienė pagaliau gali pasidžiaugti sėdinti „savo rogėse“ – apie tokį darbą ji svajojo nuo senų laikų! Tačiau gyvenime ne viską pavyksta sudėlioti taip, kad vėliau nereikėtų daryti korekcijų… Agronomijos studijos tuomečiame Lietuvos žemės ūkio universitete (dabar – Aleksandro Stulginskio universitetas), vėliau ten baigta ir edukologijos studijų programa nė kiek nesumažino Inesos pasiryžimo įgyvendinti seną svajonę – padėti žmonėms…
 

Vaistų reklama: draugas ar priešas?

2018-03-09
Šiandien jau neįsivaizduojame savo gyvenimo be reklamos: televizija, radijas, internetas, spalvoti žurnalų ar laikraščių puslapiai, stendiniai pranešimai, lankstinukai pašto dėžutėse ir kita. Šiandienos reklama giliai įsiveržė į daugelį mūsų gyvenimo sričių, tarp jų ir į farmacijos pasaulį. Ar teko patiems patirti reklamos poveikį? Bendrauti su jos paveiktais vaistinės pacientais? Jei taip, tada šiame straipsnyje tikrai rasite įdomios ir naudingos informacijos.
 

Kur ir kaip laikome vaistus?

2018-03-08
Vonios spintelėje. Miegamajame, komodoje prie lovos. Viename iš virtuvėje esančių stalčių. Dėžutėje ant lentynos. Tai – kelios dažniausios vietos, kur žmonės laiko vaistus. Tačiau vaistai – ne saldainiai, kad juos būtų galima laikyti bet kur, bet kaip, bet kokiomis sąlygomis. Ką vertėtų žinoti?
 

Daktarės Eugenijos Šimkūnaitės palikimas – neįkainojamas, o jos darbai tęsiami

2018-03-07
Lietuvos žiniuonei, liaudies medicinos žinovei, botanikei, žolininkei, kraštotyrininkei, keliautojai, vaistininkei, habilituotai gamtos mokslų daktarei Eugenijai Šimkūnaitei 2017 m. kovo 11 dieną būtų sukakę 97 metai. Tačiau vaistininkė prieš 21 metus staiga mirė ir amžino poilsio atgulė šalia tėvų Tauragnų kapinėse Utenos rajone.
 

„Svarbiausi mano sveikatos recepto ingredientai – Meilė ir Geranoriškumas!“

2018-03-07
Evos Tombak mūsų skaitytojams pristatinėti nereikia – visa Lietuva ją žino kaip aktyvią, drąsią, vietoje nenustygstančią, įvairiausiuose amplua besireiškiančią visuomenės veikėją, kuriai ramus gyvenimas turbūt būtų didžiausia bausmė. Kas Evai teikia stiprybės, kas prisideda prie nuolat puikios (bent taip atrodo iš šalies) savijautos, kas skatina tobulėti ir stumia į priekį? Bandome tai išsiaiškinti šiame interviu.
 

„Farmacija yra itin jautri sritis, todėl įgyvendinant pokyčius labai svarbu, kad vyktų dialogas...“

2018-03-05
Prasidėjo antri metai, kai naujoji šalies valdžia įgyvendina numatytą veiklos programą. Daug naujovių jau įdiegta, daug jų laukia ateityje ir sveikatos politikoje, konkrečiai – farmacijos srityje. „Farmacijos ir laiko“ žurnalistė Virginija Grigaliūnienė apie tai kalbasi su sveikatos apsaugos ministru profesoriumi Aurelijumi Veryga.
 

Tautiečiai vaistus grąžina... tonomis!

2018-03-02
Kasmet vis daugiau Lietuvos gyventojų elgiasi atsakingai ir nenaudojamų vaistų nebeišmeta, o grąžina vaistinėms. 14,3 – tiek tonų surinkta iš gyventojų pasenusių ar nebereikalingų vaistų pernai. Tai yra 2,5 karto daugiau nei vos prieš keletą metų, kuomet naikintinų vaistų būdavo surenkama maždaug po 5,6 tonas per metus. Tačiau šie teigiami skaičiai primena apie kitą problemą, ar Lietuvos gyventojai vaistus perka racionaliai?
 
1  2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   25   26   27   28   29   30   31   32   33   34   35   36   37   38   39   40   41   42   43   44   45   46   47   48   49   50   51   52   53   54   55   56   57   58   59   60   61   62   63   64   >>
 

© 2006 Visos teisės saugomos.