Lietuvos naujienos

 

Archyvas

Ministras A. Veryga: „ES didėja rinkos dalis, kurią užima generiniai vaistai“

2017-09-25
Ilgą laiką formuota nuomonė, kad generinių ir originalių vaistų kokybė skiriasi, tėra mitas, kuriuo jau seniai nebetiki Europos ir pasaulio šalys. Vienas iš pavyzdžių, kuris tai įrodo - Europos Sąjungos (ES) šalyse vis didėja rinkos dalis, kurią užima generiniai vaistai. Pavyzdžiui Prancūzijoje generinių vaistų rinkos dalis siekia apie 70 proc., Ispanijoje – per 50 proc., Belgijoje – apie 40 proc. Be to, JAV sveikatos apsaugos sistema nuo 2006 m. iki 2016 m. sutaupė beveik 1,7 mlrd. dolerių, nes didžioji dauguma gyventojų rinkdamiesi vaistus vaistinėse prioritetą teikė generiniams vaistams.
 

SAM pristatyti nauji siūlymai mažinti kompensuojamų vaistų kainas

2017-09-25
Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) parengė ir teikia derinti Vyriausybės nutarimo projektą institucijoms ir suinteresuotoms grupėms. Jame numatytos naujos priemonės, kurios didintų konkurenciją vaistų rinkoje ir leistų mažinti kompensuojamųjų vaistų bazines kainas bei pacientų mokamas priemokas už juos. Taip siekiama užtikrinti, kad mūsų šalies pacientai įsigydami kompensuojamuosius vaistus vaistinėse už juos primokėtų kuo mažiau.
 

Joana Griciūtė nesaugiausiai (sveikatos atžvilgiu) jaučiasi... Amerikoje!

2017-09-21
Kone visuose pasaulio kontinentuose gyvenusi, o šiuo metu apsistojusi saulėtojoje Floridoje (JAV), iš Dzūkijos kilusi diplomuota veterinarijos gydytoja Joana Griciūtė puikiai žino, kaip svarbu tausoti savo sveikatą. Ji jau daug metų radusi „bendrą kalbą“ su laukiniais gyvūnais, todėl tenka saugotis ne tik „žmogiškų“, bet ir „gyvūniškų“ ligų. Kaip Joanai tai pavyksta, kuo apskritai jauną moterį sužavėjo laukinė gamta, kad nepabūgo jokių pavojų, bandysime išsiaiškinti šiame interviu.
 

Spalio 13 dieną Vilniuje – konferencija farmacijos specialistams

2017-09-19
Šalies farmacijos specialistams – gera žinia: spalio 13 dieną Vilniuje, „Karolinos“ konferencijų centre, rengiama konferencija „Farmacijos aktualijos. 2017 m. ruduo“. Konferencijoje pranešimus skaitys Lietuvos profsąjungų konfederacijos pirmininkas Artūras Černiauskas (apie naujajame Darbo kodekse esančius pokyčius, kurie liečia farmacijos specialistų darbą ir poilsį); pranešimą apie vykdomą farmacijos politiką ir jos ateities gaires skaitys SAM Farmacijos departamento direktorė Gita Krukienė; aktualias temas gvildens VVKT Inspektavimo skyriaus specialistė Ilona Ivanovienė, o savo įžvalgas apie šiandienę farmacijos politiką pateiks Seimo Sveikatos reikalų komiteto narys Antanas Matulas. Be šių pranešimų, programoje numatyti ir farmacinės rūpybos moduliai kardiologijos, gastroenterologijos, skausmo medicinos, pulmonologijos bei homeopatijos temomis.
 

SAM: patvirtintas naujas Kompensuojamųjų vaistų kainynas

2017-09-19
Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga patvirtino naują Kompensuojamųjų vaistų kainyną, kuris įsigalios nuo spalio 1 d. Jame – dar daugiau vaistų su mažesnėmis priemokomis pacientams, daugiau naujų vaistų ir veikliųjų medžiagų, kurių iki šiol nebuvo.
 

„Dainuok su Gelorevoice“ ieško Medicinos balso!

2017-09-19
Ieškome geriausių vaistininkų, farmacijos studentų ir gydytojų balsų! Visada patiko dainuoti? Trokšti tobulėti? Norėtum išgirsti, kaip skamba tavo balsas profesonalioje įrašų studijoje? Atėjo tavo žvaigždžių valanda!
 

Tomo Juškaičio profesiniai viražai: nuo garsių žmonių fotografo iki… vitaminų gamintojo!

2017-09-18
Londone (Didžioji Britanija) gyvenančiam lietuvaičiui Tadui Juškaičiui dar tik 26-eri metai, tačiau profesinės patirties jam gali pavydėti ne vienas brandaus amžiaus sulaukęs tautietis! Pirmąjį atlyginimą Tomas gavo būdamas… 14 metų – už darbą fotostudijoje! Ir tuo metu jis nuoširdžiai tikėjo, kad fotografiją pasirinko visam gyvenimui – jau tada vaikinas buvo suplanavęs kūrybinių projektų kelioms dešimtims metų į priekį! Tačiau vėliau viskas netikėtai pasisuko kita linkme. Šiandien Tomas – Londone veikiančios, vitaminus gaminančios kompanijos akcininkas ir vykdantysis direktorius. Kalbamės su Tomu Juškaičiu, kas jį paskatino emigruoti, kokie vėjai „nupūtė“ į Didžiąją Britaniją, ir, be abejo, teiraujamės apie virtinės atsitiktinumų nulemtas jo gyvenimo ir veiklos permainas…
 

Kviečia dalyvauti apklausoje

2017-09-18
Europos vaistų agentūra (toliau – EVA) pradeda tyrimą, kurio tikslas – įvertinti, ar pacientai ir gydytojai bei farmacijos specialistai žino, kaip pranešti apie įtariamas nepageidaujamas reakcijas į vaistą. Tuo tikslu EVA paskelbė apklausą, kurioje ypatingas dėmesys skiriamas vaistams, kurie yra stebimi papildomai (tokie vaistai atpažįstami pagal juodą trikampį, kuris pateiktas vaisto pakuotės lapelyje ir charakteristikų santraukoje).
 

Apie Lietuvos ir pasaulio ekonomikos prognozes ir... farmacijos specialistų atlyginimus

2017-09-12
Ekonomistas, SEB banko prezidento patarėjas Gitanas Nausėda farmacijos specialistams skirtoje tarptautinėje konferencijoje skaitė pranešimą tema „Lietuvos ir ES ekonomika. Kokie iššūkiai laukia?“. Pateikiame svarbiausius pranešimo akcentus.
 

Kompensuojamųjų vaistų sąrašas. SAM apie jo skaidrumą

2017-09-12
Sveikatos apsaugos ministerija gavusi nepagrįstus kaltinimus dėl galimai išskirtinių sąlygų sudarymo vaistų gamintojams, atliko išsamų tyrimą, kurio metu nustatyta, kad kompensuojamųjų vaistų sąrašai sudaromi skaidriai ir nėra jokio pagrindo tuo abejoti.
 

Dėl 2017 m. liepos 13 d. Europos Komisijos sprendimo

2017-09-12
2017 m. liepos 13 d. Europos Komisija priėmė sprendimą dėl žmonėms skirtų vaistų, kurių sudėtyje yra veikliosios medžiagos merkaptopurino, registracijos pagal Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos 2001/83/EB 107e straipsnį.
 

„Vaistinių rinkoje vyksta istoriniai pasikeitimai!“

2017-09-08
Birželio pradžioje Sveikatos apsaugos ministerija pranešė, kad, nesutarus su dalimi vaistų gamintojų dėl mažesnių vaistų kainų, kompensuojamųjų vaistų sąraše nuo liepos mėnesio nelieka 169 pavadinimų vaistų. Kartu pažadėta, kad pigs per 800 pavadinimų vaistų. Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga tada pabrėžė, kad iš sąrašo neišbraukiama nė viena veiklioji medžiaga, todėl pacientai ir toliau galės įsigyti pigesnių reikiamų vaistų. Dar viena prasidėjus vasarai farmacijos specialistus nuliūdinusi naujovė – Seimo „palaiminimas“ vaistinėse nuo lapkričio 1 dienos vykdyti slaptus kontrolinius pirkimus.
 

Vaistininkas – onkologinio paciento patarėjas

2017-09-04
Nacionaliniame vėžio institute ir LSMU Kauno klinikose balandžio 4–5 dienomis viešėjo žymus Didžiosios Britanijos mokslininkas onkologas Robertas Thomas (Robert J. Thomas). Profesorių į Lietuvą pakvietė Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacija POLA. Mokslininkas susitiko su abiejų klinikų vadovais ir aptarė aktualias onkologinių ligų gydymo problemas, susitikime su Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministru kalbėjo apie sveikos gyvensenos medicinos naudą, onkologinių ligų profilaktiką ir pacientų gyvenimo kokybę pasibaigus gydymui. Prof. R. Thomą ypač džiugino ministro pasiryžimas kovoti su besaikiu alkoholio ir cukraus vartojimu, nes abu šie produktai yra vieni pagrindinių kancerogenų.
 

„Aktorius turi saugoti sveikatą, nes dažnos ligos atimtų vaidmenis...“

2017-08-30
Garsios aktorės, Kauno miesto garbės pilietės Reginos Marijos Varnaitės-Eidukaitienės kūrybos aruode – dešimtys vaidmenų teatre, kine bei televizijoje ir daug garbingų apdovanojimų... Visa tai byloja apie neeilinį menininkės talentą, sukauptą profesinę patirtį ir tos patirties įvertinimą. Legendinė aktorė pokalbio metu nesyk pakartoja, kad kūrėjo darbas nėra lengvas, tačiau jei tokią profesiją žmogus pasirinko, vadinasi, ji jam patiko, buvo prie širdies; o jei darbas patinka, visi sunkumai yra įveikiami!
 

Informacija apie skelbiamą aukcioną

2017-08-29
Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos (įm. k. 191351864) skelbia ilgalaikio ir trumpalaikio materialiojo turto, pripažinto nereikalingu arba netinkamu (negalimu) naudoti, tiesioginį viešąjį aukcioną.
 

Burnos išopėjimai: ar pakanka buitinių priemonių

2017-08-22
Specifinių požymių burnos išopėjimas, kuriam būdingos skausmingos ir burnos gleivinės jautrumą sukeliančios apvalios ar ovalios opelės raudonu kraštu bei fibrinu balkšvu ar gelsvu padengtu opelės centru, yra apibūdinamas kaip aftinis stomatitas. Burnos išopėjimai – gana dažnai pasitaikanti problema. Yra nustatyta, kad gleivinės pažeidimai gali paveikti 25–36,5 proc. suaugusiųjų, tuo tarpu kai kurių tyrimų rezultatai rodo, kad opelės gali pasireikšti iki 80 proc. asmenų, kuriems yra iki 30 metų. Opelės paplitusios įvairiose amžiaus grupėse, dažniau – tarp moterų.
 

Dėl vaistinių preparatų registracijos pažymėjimų galiojimo panaikinimo

2017-08-22
Informuojame, kad Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos viršininko 2017 m. rugpjūčio 17 d. įsakymu panaikinamas vaistinių preparatų registracijos pažymėjimų galiojimas.
 

Nakvišų poveikis moters organizmui

2017-08-17
Gydymas nakvišų aliejumi (Oenotherae biennis oleum) dabar yra vienas dažniausiai naudojamų alternatyviosios terapijos būdų. Dvimetė nakviša (Oenothera biennis L.) yra nakvišinių (Onagraceae Juss.) šeimos dvimetis žolinis vaistinis, dekoratyvinis augalas, užaugantis iki 120 cm aukščio, kilęs iš Šiaurės Amerikos. Paplitęs Azijoje, Europoje. Senovės indėnai nakvišoms buvo priskyrę žmogui stebuklingų galių suteikiančių savybių ir naudojo ne tik nuraminti odos uždegimams, paspartinti žaizdų gijimui, bet ir virškinimo sistemos sutrikimams, gerklės skausmui gydyti. Europoje ilgą laiką nakvišų antpilai buvo vartojami kaip tonizuojamoji priemonė, o Tolimuosiuose Rytuose iš nakvišų sėklų buvo spaudžiamas aliejus, kuris vartotas žaizdoms gydyti. Dabar iš aliejingų nakvišų sėklų šaltojo presavimo arba ekstrahavimo būdu yra spaudžiamas nakvišų aliejus (NA), kuris yra polinesočiųjų (alfa ir gama linoleno) riebalų rūgščių šaltinis. Juo gydomos sunkiai gyjančios žaizdos, egzema, aknė, jis naudojamas kosmetologijoje stiprinti plaukams ir nagams bei odos terapijai. Nors NA geriausiai žinomas dėl savo poveikio gydant sistemines ligas (lėtinį uždegimą, atopinį dermatitą, reumatoidinį artritą), jis pasižymi ir specifiniu poveikiu moters organizmui. Moters organizmui aktualiausia yra gauti pakankamą kiekį alfa bei gama linoleno rūgščių (GLR), kurių gausu NA. Šios polinesočiosios riebalų rūgštys dalyvauja daugelyje organizmo biocheminių reakcijų, reguliuojančių gyvybines funkcijas bei organų veiklą.
 

Gydymo įstaigos vaistus pirks pigiau

2017-08-16
Ministrų kabinetas pritarė Sveikatos apsaugos ministerijos siūlymui leisti gydymo įstaigoms įsigyti vaistus, kurių pakuotės ir informaciniai lapeliai parengti ne lietuvių, o užsienio kalba. Toks sprendimas leistų gydymo įstaigoms vaistus įsigyti pigiau nei šiuo metu, tad būtų taupomos lėšos ir gydymo įstaigos galėtų perskirstyti savo biudžetus skirdamos daugiau dėmesio probleminėms sritims.
 

Vis daugiau receptų išrašo slaugytojai

2017-08-09
Neretai ligonių kasų specialistų teiraujamasi, ar slaugytojai gali išrašyti kompensuojamųjų vaistų ir medicinos pagalbos priemonių receptus? Primename, kad slaugytojai gali privalomuoju sveikatos draudimu apdraustiems pacientams recepte išrašyti tik kompensuojamąsias medicinos pagalbos priemones. Kompensuojamus vaistus paskirti ir išrašyti gali tik gydytojas.
 

Kviečia netikėti esą skleidžiamais gandais apie vaistus

2017-07-07
Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) atkreipia dėmesį, kad nuo liepos 3 dienos įsigaliojus naujajam Kompensuojamųjų vaistų kainynui, visų veikliųjų medžiagų vaistai ir toliau liko Kainyne ir yra kompensuojami. Vaistų pasirinkimo laisvė ir toliau bus, tad žmonės tikrai galės rintis jiems labiausiai tinkančius vaistinius preparatus. Tad SAM ragina netikėti tendencingai skleidžiama tikrovės neatitinkančia informacija, kuria klaidinami mūsų šalies pacientai.
 

Naujas vaistų kainynas. Atpigs?

2017-07-04
Liepos 3 d. įsigaliojo naujasis kompensuojamųjų vaistų kainynas, tad nuo šiol žmonės jiems reikiamus kompensuojamuosius vaistus galės įsigyti trečdaliu pigiau. Šiuo metu Kainyne iš viso yra įrašyta 1991 vaistų prekiniais pavadinimais, iš kurių net 59 proc. vaistų bus galima įsigyti su mažesne priemoka nei anksčiau. Pigiausiai nuo šiol kainuos tie vaistai, kurių grupėje yra 3 ar daugiau gamintojų – net 678 vaistai atpigs trečdaliu.
 

Informacija registruotojams dėl pakuočių maketų ir išklotinių

2017-06-30
Primename, kad vadovaujantis Vaistinių preparatų registravimo taisyklių, patvirtintų Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2007 m. liepos 10 d. įsakymu Nr. V-596 (aktuali redakcija) 57 punktu vaistinio preparato registruotojas turi ne vėliau kaip prieš 10 dienų iki numatomo vaistinio preparato pirmojo patiekimo rinkai po vaistinio preparato įregistravimo, perregistravimo išorinės ir (arba) vidinės pakuotės pakeitimo elektroniniu paštu Tarnybai pateikti vaistinio preparato išorinės ir vidinės pakuotės, kuriomis jis bus tiekiamas rinkai, maketus arba išklotines.
 

Konkurencijos taryba - prieš valstybinių vaistinių tinklo steigimą

2017-06-26
Konkurencijos taryba, išnagrinėjusi Sveikatos apsaugos ministerijos parengtas Farmacijos įstatymo pataisas, paskelbė nepritarianti iniciatyvai steigti valstybinių vaistinių tinklą.
 

Dėl naujos EudraVigilance versijos įsigaliojimo

2017-06-21
2017 metų lapkričio 22 dieną įsigalios nauja EudraVigilance 8 versija. Sistemos naudotojai turi užtikrinti, kad būtų pasirengta šiam perėjimui bei būtų atliktas IT ir naujos sistemos suderinimas su Europos vaistų agentūra (toliau – EVA). Kai tik EudraVigilance 8 versija įsigalios, vaistinio preparato registruotojas, teikdamas įtariamų nepageidaujamų reakcijų į vaistą (ĮNR) pranešimus, turės naudoti ISO ICSR (E2B(R3)) formatą. Iki sistemos įsigaliojimo turi būti atlikti visi testavimo darbai. Registruotojas turi atlikti testavimo darbus prieš 6-3 mėnesius iki numatytos versijos įsigaliojimo. Registruotojas turi siųsti pateiktus atvejus testavimui į EudraVigilance. Testavimo su Valstybine vaistų kontrolės tarnyba (toliau – VVKT) atlikti nereikia.
 
1  2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   25   26   27   28   29   30   31   32   33   34   35   36   37   38   39   40   41   42   43   44   45   46   47   48   49   50   51   52   53   54   55   56   57   58   59   60   >>
 

© 2006 Visos teisės saugomos.