Šiuo metu vienas pagrindinių pasaulio farmacijos kompanijų uždavinių – kuo greičiau sukurti vaistą nuo koronaviruso infekcijos. Kol jo dar neturime, daugelyje pasaulio šalių taikoma praktika koronaviruso infekciją gydyti vaistais Lopinaviru/Ritonaviru ir Hidroksichlorokvinu. Kol kas šių vaistų Lietuvoje yra užtektinai, nuolat ieškoma kanalų, kur jų gauti daugiau.

„Lietuvos metų vaistininkas 2019“ rinkimų nugalėtojų iškilmingas apdovanojimas

2020-02-17

Virginija Grigaliūnienė

Kaip jau visi skaitėte, matėte ar girdėjote, žurnalas „Farmacija ir laikas“ kartu su instituciniu partneriu Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Farmacijos fakultetu antrus metus iš eilės organizavo Lietuvos metų vaistininko rinkimus ir praėjusių metų pabaigoje surengė iškilmingą nugalėtojų apdovanojimo ceremoniją iškilmingoje aplinkoje – Kauno rotušės menėse.

Šventiniame renginyje buvo paskelbti, pagerbti ir apdovanoti „Lietuvos metų vaistininkas 2019“ rinkimų laimėtojai, o visai vaistininkų bendruomenei padėkota už nuoširdų, pasiaukojamą darbą visuomenės sveikatos labui.

Iškilmingo renginio dalyvius nuoširdžiais sveikinimo žodžiais pagerbė Kardinolas JE Sigitas Tamkevičius, Vilniaus arkivyskupas Darius Trijonis, sveikatos apsaugos viceministrė Kristina Garuolienė, Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos viršininkas Gytis Andrulionis, LSMU prorektorė, habilituota mokslų daktarė Vaiva Lesauskaitė, Kauno miesto mero patarėjas Tomas Jarusevičius, kiti garbūs svečiai.

„Daugelį amžių vaistininkai jautėsi tais žmonėmis, kurie sugeba padėti kitiems saugoti svarbiausią turtą – sveikatą, kada ar dėl savo kaltės, ar ne dėl savo kaltės tą brangiausią turtą imame ir išmėtome, išbarstome, – savo sveikinimo kalboje pabrėžė JE kardinolas Sigitas Tamkevičius. – Jūs, vaistininkai, esate tie mums visiems labai brangūs žmonės, kurie padedate surinkti tai, ką išbarstome... Nuoširdžiausiai sveikinu visus – ne tik nominantus, kuriuos šiandien apdovanojame ir pagerbiame, bet ir visus Lietuvos vaistininkus, kurie tarnaujate žmonėms, tegu Viešpats jus laimina...“

Sveikatos apsaugos viceministrė Kristina Garuolienė sveikinimo kalboje akcentavo, jog šalies vaistininkams tokia šventė – tai puiki proga susirinkti ir pasidžiaugti tuo, kas jau nuveikta, kartu pasikalbėti apie tai, kaip sekasi, kas visos vaistininkų bendruomenės laukia artimiausioje ateityje.

„Kalbant apie strateginius planus, norėčiau paminėti, jog pagrindinis uždavinys, su kuriuo mes visi susidursime, tai yra senstanti visuomenė, – kalbėjo viceministrė. – Daugėja ir daugės žmonių, kurie sulauks garbingo amžiaus, vadinasi, augs ir sveikatos priežiūros specialistų, vaistininkų, poreikis. Žengtas pirmas žingsnis, kuris suteiks vaistininkams galimybę skiepyti, tačiau tai tik mažas pirmasis žingsnelis... Ateityje laukia daug įvairių priemonių, kurias įgyvendinę suteiksime vaistininkams galimybę tapti gydytojų padėjėjais, sveikatos priežiūros specialistų bendruomenės nariais. Iš tiesų, vaistininkai jau ir dabar, kiekvieną dieną bendraudami su pacientais, juos konsultuodami, teikia sveikatos priežiūros paslaugas.“

Viceministrė K. Garuolienė pasveikino rinkimų nugalėtojus ir visą vaistininkų bendruomenę su gražia švente ir pakvietė nebijoti laukiančių pokyčių, nes jie – neišvengiami, to reikalauja laikmetis... Visų tikslas ir rūpestis esą yra vienas – kad kuo ilgiau šalies gyventojai išliktų stipresni, sveikesni, kad ilgėtų jų gyvenimo trukmė.

Lietuvos metų vaistininko rinkimus inicijavusio žurnalo „Farmacija ir laikas“ vyriausioji redaktorė, LSMU Farmacijos fakulteto profesorė Loreta Kubilienė keliais sakiniais prisiminė visą 2019-ųjų metų konkurso eigą.

„Kaip žinia, žurnalas „Farmacija ir laikas“ kartu su instituciniu parteriu Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Farmacijos fakultetu ir visa Lietuvos farmacininkų bendruomene tarptautinę vaistininko dieną, rugsėjo 25-ąją, paskelbė Lietuvos metų vaistininko rinkimų startą. Tai jau tampa gražia ir prasminga tradicija, nes toks konkursas buvo organizuotas antrus metus iš eilės, – pabrėžė profesorė. – Šių metų pagrindiniu rinkimų nugalėtojų atrankos kriterijumi buvo paskelbta vaistininko – vaistų eksperto kompetencija.“

Prof. L. Kubilienė priminė, jog 2019-aisiais Lietuvos metų vaistininkas buvo renkamas dviem etapais: pirmajame etape pretendentus į nugalėtojus siūlė visi vaistinių organizacijų darbuotojai. Po balsavimo geriausieji vaistininkai buvo atrinkti į finalą.

Antrajame etape visi finalininkai dalyvavo motyvaciniame pokalbyje su Tarptautinės ekspertų komisijos nariais. Šios komisijos sudėtyje, be LSMU ir Vytauto Didžiojo universiteto mokslininkų, buvo ir farmacijos mokslo atstovai iš Serbijos bei Estijos, tai dar labiau užtikrino konkurso skaidrumą, sąžiningumą. Anot prof. L. Kubilienės, džiugu pranešti ir tai, kad užsienio šalių atstovai – universitetų profesoriai, farmacijos fakultetų dekanai – mielai sutiko būti įtraukti į ekspertų komisiją ir aktyviai reiškė savo nuomonę vertindami finalinio etapo dalyvių pasirengimą vaistininko profesijai.

„Šiandien skelbsime konkurso nugalėtojus, nors galima tvirtinti, kad visi finalinio etapo dalyviai jau yra laimėtojai, nes juos puikiai įvertino, jų puikų darbą vaistinėje pastebėjo kolegos, – kalbėjo žurnalo „Farmacija ir laikas“ vyriausioji redaktorė prof. Loreta Kubilienė. – Noriu padėkoti visiems, kurie prisideda prie šios gražios idėjos realizavimo: žurnalo „Farmacija ir laikas“ kolektyvui, LSMU Farmacijos fakulteto bendruomenei, partneriams ir rėmėjams. Viso redakcijos kolektyvo vardu nuoširdžiai tariu jums ačiū. Noriu padėkoti ir 2018-aisiais Lietuvos metų vaistininko rinkimuose geriausiai pasirodžiusiems vaistininkams – finalinio etapo dalyviams, kurie taip pat yra čia, su mumis, ir visi jie šiandien – šios gražios idėjos ambasadoriai, susibūrę į Lietuvos metų vaistininkų klubą. Galima sakyti, kad Lietuvos metų vaistininkai esame visi mes, visa mūsų farmacijos bendruomenė, kurią norime sutelkti, kad galėtume aukštai iškėlę nešti vaistininkystės vėliavą! Dėkoju Jums visiems, kad esate čia, esate su mumis, kad esate Lietuvos vaistininkai!“

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Farmacijos fakulteto dekanė profesorė Ramunė Morkūnienė, sveikindama rinkimų nugalėtojus ypač pasidžiaugė vaistininkų – buvusių LSMU studentų – profesionalumu.

„Mes didžiuojamės jumis, savo buvusiais studentais, – kalbėjo prof. R. Morkūnienė. – Ši šventė surengta jau antrus metus, ir toks mūsų susitikimas suteikia puikią progą pasikalbėti, sužinoti, kuo gyvenate po studijų, kaip jums sekasi, kokie yra jūsų džiaugsmai ir rūpesčiai. 2019 metų vaistininko rinkimų paskutiniajame etape kalbėdamiesi su dalyviais, tai yra pretendentais į aukščiausius apdovanojimus, įsitikinome, kad jūs esate ne tik vaistų ekspertai, ne tik vaistininkai profesionalai, bet ir nuoširdžiai mylintys savo darbą žmonės, prisidedantys prie vaistininko autoriteto kėlimo...“

Dekanė sakė neseniai paklaususi vienos fakulteto absolventės, kokių savybių, jos nuomone, reikia, kad moksleiviams būtų galima pasiūlyti pasirinkti vaistininko profesiją, ir išgirdusi labai paprastą atsakymą – reikia mylėti žmogų...

 

Plačiau skaitykite žurnale „Farmacija ir laikas“ 2020 m. Nr. 1

 

© 2006 Visos teisės saugomos.