Lietuvos kardiologų draugijos Širdies nepakankamumo darbo grupė džiaugiasi produktyviais 2016 metais

2017-02-14

Doc. dr. Jolanta Laukaitienė,

LKD ŠN darbo grupės narė, LSMU MA kardiologijos klinika 

 

Kasmet malonu apžvelgti Lietuvos kardiologų draugijos (LKD) veiklą, nes ji – išties įspūdinga. Daug Lietuvos kardiologų pabuvojo svarbiuose tarptautiniuose renginiuose. Kiekviena tokia išvyka daugiau ar mažiau virsta kelione į save – suvoki savo vietą, galimybes ir būtinybę judėti į priekį, neatidėlioti darbų, nes medicinos mokslas ir praktika vystosi neįtikėtinai sparčiai. Džiugu, jog Lietuvos kardiologų draugija auga ne tik narių skaičiumi, bet ir svarba rengiant rezidentus, ugdant aukštos kvalifikacijos specialistus, vykdant tęstines podiplomines studijas, svarstant diagnostikos ir gydymo metodikas, vaistų kompensavimo klausimus.

Lietuvos kardiologų draugijos metinė konferencija „Kardiologijos naujienos 2016“, kurią organizavo LKD, KKKD, LŠA, LSMU, VU, vyko gruodžio 1 dieną Kaune. Šis kardiologų ir kitų specialybių gydytojų pamėgtas renginys – ne tik puiki galimybė išklausyti darbo grupių pranešimus ir sužinoti įvairių kardiologijos sričių naujienas, bet ir proga pabendrauti su kolegomis. Konferencijoje paskelbtas metų kardiologas, juo tapo prof. A. Kavoliūnienė, kuri 12 metų vedė pirmyn LKD Širdies nepakankamumo darbo grupę, dabar yra LKD Miokardo ir perikardo ligų darbo grupės pirmininkė; Europos kardiologų draugijos ŠN asociacijos Nacionalinių tarybų komiteto narė nuo 2008 m. iki 2014 m. Baltijos širdies nepakankamumo kongresų idėjos autorė; profesionali gydytoja, puiki pedagogė, atidi kolegė, negailinti savo laiko ir idėjų kitiems. Mums didelė garbė būti kartu.

 

Turiningi veiklos metai

LKD Širdies nepakankamumo darbo grupės nariai susirinko apžvelgti nuveiktus darbus ir artimiausius planus. O pasidžiaugti turime kuo:

1. Visoje Lietuvoje pradėjo veikti širdies nepakankamumo konsultaciniai kabinetai, kuriuose dirba kardiologo ir slaugytojo komanda, teikianti specializuotas paslaugas pacientams. Tikėtina, kad specialiai parengtų gydytojų bei slaugytojų konsultacijos įgaus pagreitį.

2. 2016 m. gegužę aktyviai minėjome ŠN dieną. Ir mūsų pastangos bei darbai buvo įvertinti. Lietuva trečią kartą iš eilės iškovojo prizą už ŠN dienos organizavimą. Diplomas įteiktas lapkričio 5 d. Kipre Nacionalinių širdies nepakankamumo draugijų susitikime.

3. LSMUL ir VUL inicijuotas ir sėkmingai vystomas Dusulio projektas. Jame aktyviai dalyvauja HoT sekcijos nariai.

Galime pasidžiaugti darnia bei produktyvia ir kita darbo grupės veikla: paruošta daug publikacijų, studentų tezių, išleista lietuvių kalba pacientų mokymui skirta knyga: „Širdies nepakankamumu sergančių pacientų konsultavimas bei mokymas: ką turi žinoti bendrosios praktikos slaugytojas?“, išverstos į lietuvių kalbą atnaujintos 2016 Ūminio ir lėtinio širdies nepakankamumo diagnostikos ir gydymo rekomendacijos – EKD parankinė knygelė; sukurta internetinė svetainė sergantiesiems širdies nepakankamumu, suburta ir įsteigta sergančiųjų širdies nepakankamumu draugija. Jau įvyko ir pirmoji press konferencija. ( www.sirdiesnepakankamumas.lt)

Plačiau apie tai skaitykite žurnale „Lietuvos gydytojo žurnalas“ 2016 Nr. 10

 

 
 

© 2006 Visos teisės saugomos.