Klausos negalią turintiems žmonėms pradedami kompensuoti funkcionalesni bei modernesni klausos aparatai. Šiam tikslui pustrečio karto didinamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis kompensuojamų klausos aparatų bazinės kainos, o priemonei įgyvendinti skirta 850 tūkst. eurų.

Sveikatos priežiūros specialistus kviečia nauji muzikinio teatro pastatymai

2019-09-04

Lina Stankevičiūtė,

Kauno valstybinis muzikinis teatras

 

Jubiliejinį 80-ąjį kūrybinį sezoną Kauno valstybinis muzikinis teatras pradeda naujais operų spektakliais - rugsėjo 22 d. žiūrovai kviečiami į Vincenzo Bellini operos Kapulečiai ir Montekiai premjerą, o pasibaigus teatro scenos rekonstrukcijai naujosios rampos šviesas išvys pirmą kartą Kaune statoma G.Verdi opera Makbetas, jos premjera numatoma gruodžio mėnesio viduryje. Šių operų premjeromis, teatras pasitinka 2020 m. plačiai minėsimą lietuviškos profesionaliosios operos 100-metį.

V.Bellini opera Kapulečiai ir Montekiai Kauno muzikinio teatro repertuare yra jau ketvirtas bendras kūrybinis darbas su Estijos menininkais ir žinomu tarptautiniu operos festivaliu PromFest.

Mažiau populiari tragiškųjų įsimylėjėlių Romeo ir Džuljetos istorijos versija paskatino estų menininkus pateikti savitą, sudėtingai atpasakojamą pagrindinių herojų santykių traktuotę. Operos statytojai  - dirigentas E.Pehk ir nuolatinis festivalio operų scenografas bei kostiumų dailininkas Madis Nurms išsiskiria itin moderniu ir netradiciniu požiūriu į operos veikalų siužeto interpretacijas. Abu menininkai pasirinktų statyti operų libretuose linkę ieškoti užslėptų minčių, kodų, kelti kuo daugiau klausimų, kartais net sunkiai suvokiamų prielaidų, atvirai siekiantys šokiruoti žiūrovus, įtraukti juos į savų minčių tėkmę ir ieškoti atsakymų drauge, pripažįstantys, kad tų atsakymų gali ir nebūti. Toks požiūris siekiant palaikyti operos žanro gyvastį pilnai pasiteisina, o daugelį jaunų žiūrovų ir žavi. Kiekvienas naujas auditorijos teismui pateiktas spektaklis sukelia pačių įvairiausių emocijų: nuo „baisu, kaip šitaip galima?“ iki „kaip įspūdinga ir kūrybinga!“. Operą pastatė estų režisierė Katrin Tegova, chormeisterė Rasa Vaitkevičiūtė, dainuoja puikus tarptautinis dainininkų ansamblis, tarp jų ir kauniečiai Liudas Mikalauskas ir Andrius Apšega, taip pat dalyvauja Kauno muzikinio teatro choras ir orkestras.

Neturėdamas savos scenos Kauno valstybinsi muzikinis teatras spektaklius rodo Lietuvos regionuose, rinkdamasis tas sales, kurios gali sutalpinti didžiulį menininkų kolektyvą. Pirmoji sezono premjera Kapulečiai ir Montekiai vyks Nacionalinio Kauno dramos teatro didžiojoje salėje, o kitus koncertus, operečių, miuziklų, šokio spektaklius pamatys Šakių kultūros centro, Šiaulių arenos, Marijampolės kultūros centro, Alytaus kultūros ir komunikacijų centro žiūrovai. Šiose scenose bus parodyti didelio auditorijos palankumo sulaukę spektakliai: miuziklai Adamsų šeimynėlė, Aida bei Džekilas ir Haidas, operetės Silva ir Balius Savojoje, šokio spektaklis Notrdamo legenda. Vietas ir datas galima sužinoti teatro internetiniame tinklapyje.

Gruodžio mėnesį teatras planuoja išleisti pirmąkart Kauno scenoje statomą Giuseppe Verdi operą Makbetas. Šioje psichologinėje ir giliai mistinėje W.Shakespearo dramos tobuloje muzikinėje versijoje Makbeto partiją dainuos kauniečiams jau pažįstamas, ryškiausias baltarusių baritonas Stanislav Trifonov ir lietuvis Dainius Stumbras, Ledi Makbet partiją - teatro primadonos Gitana Pečkytė ir Raminta Vaicekauskaitė, kitas partijas – teatro ir kviestiniai solistai. Operos režisierius Sankt-Peterburgo konservatorijos profesorius Gintautas Želvys žada intriguojantį, tačiau nuo tradicinio įvaizdžio per daug nenutolusį reginį. Dirigentai Jonas Janulevičius ir Julius Geniušas pripažįsta, kad tai bus itin sudėtingas ir iš esmės meninio kolektyvo kūrybines galias išbandantis darbas.

KVMT nuotraukos

 

 

Nuotraukų galerija

 

© 2006 Visos teisės saugomos.