ULAC praneša: per dešimt šių metų mėnesių pasaulyje užregistruoti 107 susirgimai poliomielitu ir tai, Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) ir Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro duomenimis, virš penkių kartų daugiau susirgimų, lyginant su pernai tuo pačiu laikotarpiu – atitinkamai 107 ir 19 atvejų.

Lietuvos visuomenės sveikatos pokyčių per dešimtmetį apžvalga

2019-06-11

Higienos instituto Sveikatos informacijos centro Biostatistinės analizės skyriaus specialistai išleido informacinį leidinį „Lietuvos visuomenės sveikatos pokyčių apžvalga“.

Leidinyje apžvelgiami Lietuvos pokyčiai sveikatos srityje, lyginant juos su kitomis Europos šalimis. Apžvalga parengta remiantis įvairių duomenų šaltinių (Higienos instituto, Lietuvos statistikos departamento, Finansų ministerijos, Eurostato, Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos ir Pasaulio sveikatos organizacijos duomenų bazės) duomenimis, analizuojant dešimties metų (2007–2017 m.) rodiklių pokytį (arba turimus paskutinius pateiktus duomenis). Taip pat ieškota galimų sąsajų tarp rodiklių, padedančių giliau pažvelgti į reiškinius, galėjusius turėti nemažą reikšmę Lietuvos gyventojų sveikatos būklės pasikeitimams.
 
Leidinyje vertinamos ne, kaip įprasta, gyventojų mirtingumo ir sergamumo tendencijos, o apžvelgiami tų sveikatos sričių, kuriose Lietuva dėjo pastangas, kad būtų pasiekta pažanga, rodikliai ir įvertinama mūsų šalies vieta Europos Sąjungos kontekste: vidutinė tikėtina gyvenimo trukmė, sveiko gyvenimo trukmė, kūdikių ir gimdyvių mirtingumas, sveikatos raštingumas, sveika mityba, fizinis aktyvumas, rūkymas, alkoholio vartojimas, paslaugų prieinamumas ir išvengiamų hospitalizacijų skaičius.

Leidinyje taip pat apžvelgiami kai kurių Europos sveikatos vartotojų indekso (EHCI, angl. European health consumer index) rodiklių pokyčiai.

Leidinį galite rasti apsilankę Higienos instituto svetainės www.hi.lt skyrelyje „Leidiniai“  ->  „Informaciniai leidiniai“ arba atsisiųsti čia.

Higienos instituto informacija

 

© 2006 Visos teisės saugomos.