Užsienio naujienos

Paskelbta nauja metodika, pagal kurią bus lyginama maisto produktų kokybė visoje ES

2018-06-14
Jungtinis tyrimų centras ir Europos Komisijos mokslo ir žinių tarnyba parengė bendrą metodiką, kuri nacionalinėms vartotojų apsaugoms institucijoms leis atlikti bandymus ir palyginti visoje Europos Sąjungoje panašiose pakuotėse parduodamų maisto produktų sudėtį ir savybes.
 

Europos Komisija skelbia tris Lietuvai skirtas rekomendacijas dėl ekonomikos stiprinimo

2018-05-23
Remdamasi išsamia šalies ūkio analize, o taip pat įvertinusi Lietuvos nacionalines reformų bei stabilumo programas, šiandien Europos Komisija pereina prie kito 2018 m. Europos semestro etapo – pateikia tris Lietuvai skirtas rekomendacijas. Rekomendacijos šiandien skelbiamos ir kitoms ES valstybėms narėms.
 

EK ragina ES glaudžiau bendradarbiauti kovojant su ligomis, kurių galima išvengti skiepijant

2018-05-08
Skiepai visame pasaulyje kasmet išgelbėja 1–3 mln. gyvybių. Šiuo metu, pasak Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro, kai kurios ES šalys susiduria su neregėto masto tymų protrūkiais ir padažnėjusiais ligų, kurių galima išvengti skiepijant, atvejais, nes skiepijimo mastas yra nepakankamas. Vaikai ir suaugusieji ES vis dar miršta nuo šių ligų. Per 12 mėnesių laikotarpį nuo 2017 m. kovo 1 d. iki 2018 m. vasario 28 d. per Europos stebėjimo sistemą pranešta apie 14 813 susirgimų tymais atvejų. Kiek žinoma, 86 proc. susirgusiųjų buvo neskiepyti. Be to, Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro skaičiavimu, kasmet nuo gripo miršta ne mažiau kaip 40 000 žmonių, iš dalies dėl nepakankamos skiepijimo aprėpties.
 

EK siūlo taisykles, užtikrinančias skaidrius ir sąžiningus komercinius santykius su interneto platformomis

2018-04-30
Europos Komisija, siekdama užtikrinti sąžiningą verslo aplinką interneto ekonomikoje, siūlo nustatyti naujus sąžiningumo ir skaidrumo reikalavimus interneto platformoms. Naujosios taisyklės bus naudingos tokioms įmonėms kaip viešbučiai, internete parduodantys prekiautojai ir programėlių kūrėjai bei kitoms panašioms įmonėms, kurios, siekdamos pritraukti interneto duomenų srautą į savo interneto svetaines, naudojasi paieškos sistemomis.
 

EK skatina didinti duomenų prieinamumą ir keitimąsi sveikatos priežiūros duomenimis

2018-04-26
Remdamasi ankstesnėmis iniciatyvomis skatinti laisvą ne asmens duomenų judėjimą bendrojoje skaitmeninėje rinkoje, Europos Komisija šiandien pateikia pasiūlymą dėl priemonių, kuriomis siekiama didinti duomenų prieinamumą Europos Sąjungoje.
 
 

© 2006 Visos teisės saugomos.