Higienos instituto Sveikatos informacijos centro specialistai parengė metodines rekomendacijas „Sveikatos informacijos komunikacija“, kuriose supažindinama su sveikatos informacijos paruošimo, pateikimo ir sklaidos ypatumais.

Užsienio naujienos

ES investuoja 35 mln. eurų į dirbtinio intelekto sprendimus, skirtus vėžio prevencijai ir gydymui

2019-07-10
Europos Komisija paskelbė kvietimą teikti paraiškas projektų, skirtų vėžio diagnostikos medicininių vaizdų analizės, grindžiamos dirbtiniu intelektu, priemonėms sukurti. Kvietimas taip pat apima kitas priemones, susijusias su dažniausiai pasitaikančių vėžio formų prevencija, prognozavimu ir vertinimu. Šiems projektams numatyta skirti 35 mln. eurų.
 

Kava, kofeinas ir prieširdžių virpėjimas

2019-06-25
Kalbėdami apie kavos ir, konkrečiai, kofeino poveikį širdžiai, turime pripažinti, kad šie produktai poveikio širdies ir kraujagyslių sistemai požiūriu yra pelnę prastoką reputaciją, nes gali sukelti širdies plakimą ir aritmijas, tokias kaip prieširdžių virpėjimas. Kaip ir prie kitų gerų dalykų, daugelis mūsų esame įpratę prie kavos, nors vis pagalvojame, kad šis gėrimas galbūt yra mums kenksmingas. Turėdami omenyje, kad prieširdžių virpėjimas yra labai paplitęs širdies veiklos sutrikimas, be to, potencialiai pavojingas gyvybei, privalome daugiau ir išsamiau žinoti apie kavos poveikį šios aritmijos atsiradimui.
 

Placentos sterilumo dogma susvyravo

2019-06-17
Iki šiol buvo manoma, kad gimda yra visiškai sterili, tačiau naujausi tyrimai rodo, jog motinos įsčios yra toji vieta, kur pradeda formuotis kūdikio mikrobioma. Mokslininkų teigimu, pirmasis daugumos kūdikių sąlytis su mikrobais įvyksta gimstant.
 
 

© 2006 Visos teisės saugomos.