ULAC praneša: per dešimt šių metų mėnesių pasaulyje užregistruoti 107 susirgimai poliomielitu ir tai, Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) ir Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro duomenimis, virš penkių kartų daugiau susirgimų, lyginant su pernai tuo pačiu laikotarpiu – atitinkamai 107 ir 19 atvejų.

ES investuoja 35 mln. eurų į dirbtinio intelekto sprendimus, skirtus vėžio prevencijai ir gydymui

2019-07-10

Europos Komisija paskelbė kvietimą teikti paraiškas projektų, skirtų vėžio diagnostikos medicininių vaizdų analizės, grindžiamos dirbtiniu intelektu, priemonėms sukurti. Kvietimas taip pat apima kitas priemones, susijusias su dažniausiai pasitaikančių vėžio formų prevencija, prognozavimu ir vertinimu. Šiems projektams numatyta skirti 35 mln. eurų.

Šis kvietimas vykdomas pagal programą „Horizontas 2020“. Pagal šią programą Europos Komisija numato skirti iš viso 177 mln. eurų sveikatos priežiūros ir globos skaitmeninei transformacijai,  patikimiems skaitmeniniams sprendimams ir kibernetinei saugai sveikatos ir priežiūros srityje.

Už sveikatą ir maisto saugą atsakingas EK narys Vytenis Andriukaitis sakė: „Dirbdami išvien ir su visais ES partneriais dalydamiesi vėžio prevencijos, diagnozavimo ir gydymo technologinėmis naujovėmis,  galėsime daug geriau padėti pacientams“. 

Už skaitmeninę ekonomiką ir skaitmeninės visuomenės reikalus atsakinga Komisijos narė Mariya Gabriel: „Šiandienos investicijos dar kartą parodo mūsų tvirtą pasiryžimą remti pažangias technologijas, kurios formuos Europos Sąjungos sveikatos sektoriaus ateitį. Kartu su valstybėmis narėmis turime sukurti sistemą, kurioje inovacijos teiktų naudą visiems europiečiams bei padėtų užtikrinti individualių poreikių ir sveikatos apsaugos sistemų galimybių dermę.“

 

Kvietimas teikti paraiškas ČIA.

 

EK atstovybės Lietuvoje Ryšių su žiniasklaida grupė

 

© 2006 Visos teisės saugomos.