Švelnėjant karantino sąlygoms, nuo birželio 1-osios gyventojams vėl duris atvėrė ligonių kasų gyventojų aptarnavimo skyriai. Paslaugos juose teikiamos tik su išankstine registracija, atvykus be jos, – gyventojai gali būti įleidžiami, jei tuo metu nebus kitų klientų.

Kokaino kontrabanda Europoje pasiekė rekordines aukštumas

2019-10-22

Europos valstybių specialiųjų tarnybų konfiskuoto kokaino kiekiai 2017 metais padvigubėjo ir pasiekė 140 tonų. Tai rodo, kad dramatiškai auga kokaino įvežimas į Europą iš Lotynų Amerikos. Apie tai informuoja Lisabonoje įsikūrusi Europos Sąjungos narkotikų ir narkomanijos stebėsenos centras. Kokaino kontrabanda į Europą smarkiai išaugo prasidėjus finansinei krizei, kai pakilusios kainos prislopino vartojimą. Didėjantis produkcijos tiekimas, besikuriančios naujos kontrabandininkų grupuotės ir išaugusios pajamos įkvepia gyvybės šiam procesui.

ES narkotikų ir narkomanijos stebėsenos centro (ENNSC) išplatintame pranešime nurodoma, kad konfiskuoto kokaino kiekiai per 2017 m. išaugo nuo 71 iki 140 tonų. Ankstesnis konfiskavimo rekordas buvo pasiektas 2006 m. – 120 tonų.

Augant tiekimo mastams, kokaino kainos Europoje išlieka stabilios, tačiau produkto grynumas aukščiausias per visą dešimtmetį.

 

Parengta pagal www.reuters.com

 

Plačiau skaitykite „Lietuvos gydytojo žurnale“ 2019 m. Nr. 5

 

 

© 2006 Visos teisės saugomos.