Lietuvos naujienos

 

Bendradarbiaus mažindami vaistų kainas

2017-12-06
Sveikatos apsaugos ministerija kartu (SAM) su Lietuvos verslo konfederacija, Lietuvos vaistinių asociacija bei Vaistų didmeninio platinimo įmonių asociacija pasirašė bendradarbiavimo susitarimą, kuriuo įsipareigojo siekti užtikrinti, kad žmonės vaistus vartotų racionaliai ir patirtų kuo mažesnes išlaidas įsigydami receptinius vaistus. Bendradarbiavimo susitarimu numatoma siekti visų receptinių (ir kompensuojamųjų, ir nekompensuojamųjų) vaistų kainų mažėjimo bei pagrįsto pigiausių vaistų suvartojimo skatinimo.
 

Vaistai bus dar saugesni

2017-12-01
Jau 2019 m. beveik visų receptinių ir kai kurių nereceptinių vaistų išorinės pakuotės privalės turėti unikalų identifikacinį kodą bei pakuotės apsauginį įtaisą, rodantį, ar pakuotė, gabenant ir laikant vaistinį preparatą, nebuvo pažeista fiziškai.
 

Konferencijoje Kaune - rekordinis dalyvių skaičius!

2017-12-01
Praėjusį ketvirtadienį Kaune vykusi konferencija, skirta farmacijos specialistams, sulaukė išskirtinio dalyvių susidomėjimo - atvyko beveik 500 vaistinių darbuotojų! Jie klausėsi Sveikatos apsaugos ministerijos Farmacijos departamento direktorės Gitos Krukienės, Valstybinės ligonių kasos prie SAM Vaistų kompensavimo skyriaus vedėjo pavaduotojos Irmos Medžiaušaitės, Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros direktoriaus Kęstučio Šetkaus pranešimų. Jie papasakojo apie vykdomą farmacijos politiką, jos ateities gaires, informavo apie naujausius pakeitimus, vaistus įtraukiant į kompensuojamų vaistų sąrašą, kalbėjo apie farmacijos startuolių veiklą ir kt.
 

SAM: vaistininkai kartais receptų prašo be reikalo

2017-11-22
Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) ir Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba (VVKT), nagrinėjanti žmonių skundus dėl receptinių bei nereceptinių vaistų pardavimų, pastebėjo, kad pasitaiko nemažai tokių žmonių skundų, kai vaistininkai jiems nepardavė nereceptinių vaistų, nors privalėjo tai padaryti.
 

Rinogermina – biologinis barjeras prevencijai ir gydymui

2017-11-22
Viršutiniai kvėpavimo takai yra kolonizuoti saprofitinės floros, kuri gleivinėje sukuria apsauginį barjerą. Šis barjeras neleidžia patogeniškiems mikroorganizmams daugintis ir taip apsaugo nuo potencialios patogenų kolonizacijos. Natūralios mikrofloros sumažėjimas sudaro sąlygas išoriniams ar oportunistiniams mikroorganizmams daugintis bei sukelti įvairias ligas.
 

Ilgalaikės kontracepcijos galimybės

2017-11-22
Ilgalaikės kontraceptinio poveikio priemonės – LARG (angl. long-acting reversible contraceptives) – tai veiksmingas gimdymų kontrolės metodas. Tai efektyviausias grįžtamojo poveikio kontracepcijos būdas, kadangi jo efektyvumas nepriklauso nuo vartojimo klaidų.
 

Žmonių Lietuvoje mažėja, o vaistų suvartojimas - ne

2017-11-15
Pastaruoju metu viena aktualiausių temų viešojoje erdvėje – emigracija. Kalbant apie šalies populiacijos dydį, verta atkreipti dėmesį į vieną įdomų dalyką – žmonių Lietuvoje kasmet mažėja, tuo tarpu vaistų suvartojimas – ne. Kodėl?
 

Fitoterapija: natūraliems produktams - ypatingos pakuotės

2017-11-13
Fitoterapinių produktų gamintoja „Innovative Pharma Baltics“ (IPB) natūraliems preparatams sukūrė unikalias ir moderniai natūralias pakuotes. Įmonė ne pirmą kartą imasi netradicinių sprendimų ir šįkart preparatų nuo peršalimo linijos „Moss.“ produktams pradėjo naudoti išskirtines, vaistiniams preparatams nebūdingas pakuotes. Naujosios kartos pakuotės gaminamos iš tekstūrinio, jau du kartus perdirbto, lengvai yrančio ir aplinkai palankaus ekologiško kartono. Kiekvieno šios linijos produkto pakuotė išsiskiria unikaliu spalvos tonu ir ikonografija, kuri naudojama kartu su perdirbtu kartonu tampa lengvai atpažįstama vartotojui.
 

Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos laboratorija atitinka LST EN ISO/IEC 17025 standarto reikalavimus

2017-11-09
Nacionalinio akreditacijos biuro ekspertų grupė 2017 m. birželio 12–14 d. atliko periodinį Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos laboratorijos (toliau – Laboratorija) vertinimą. Juo buvo siekiama nustatyti Laboratorijos veiklos atitiktį standarto LST EN ISO/IEC 17025 keliamiems reikalavimams.
 

Vaistinės jau gali sulaukti slaptų pirkėjų

2017-11-07
Nuo lapkričio 1 dienos įsigaliojo naujovė, pagal kurią, nuo šiol vaistinėse gali bet kada, iš anksto neprašę, lankytis vadinamieji „slapti pirkėjai“. Svarbiausias šių pokyčių tikslas – stebėti ir užtikrinti, kad vaistinėse pacientams vaistai būtų parduodami lankantis nustatytų reikalavimų. Taip pat, ar žmonėms sudaromos galimybės rinktis pigesnius vaistus ir taip padedant jiems sutaupyti.
 

Vaistai nėra ta prekė, kurią galima pirkti bet kaip ir bet kur

2017-10-31
Jau nuo poryt grįžtant iš ne Europos Sąjungos (ES) šalių – Rusijos, Baltarusijos, Kaliningrado srities, Kinijos ir pan. – bus galima įvežti, parsivežti, o tai pat ir parsisiųsti mažiau vaistų savoms reikmėms. Naudos iš naujos tvarkos, tikimasi, dvejopos: mažesnių nelegalios prekybos vaistiniais preparatais Lietuvoje mastų ir dėl to skaidresnės šalies ekonomikos, taip pat rinkoje sumažėjusio sveikatai galimai pavojingų vaistų kiekio.
 

Pacientų priemokos sumažėjo net 21 proc.!

2017-10-27
Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) atlikta analizė rodo, kad įgyvendinus užsibrėžtus kainų mažinimo tikslus, pacientų priemokų suma sumažėjo net 21 proc., lyginant rugsėjo mėnesį su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu.
 

SAM: Lietuva vaistus pirks pigiau!

2017-10-26
Sveikatos apsaugos ministerijoje įvyko neeilinis susitikimas su Lenkijos, Kroatijos, Slovakijos ir Slovėnijos delegacijomis. Šio susitikimo tikslas – aptarti bendrą brangių vaistų pirkimą, leisiantį ženkliai sutaupyti visoms valstybėms. Tai lyg pasirengimas bendroms deryboms su vaistų gamintojais ir tarptautiniams pirkimams.
 

Lietuvos vaistų gamintojai nuo šiol galės lengviau bendradarbiauti su Kanada

2017-10-26
Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba (VVKT) sulaukė oficialaus tarptautinio pripažinimo. Kanados kompetentinga institucija „Health Canada“ nuo gruodžio 1 d. ir Lietuvą įtraukia į Kanados – ES abipusio pripažinimo sutartį vaistų reguliavimo ir priežiūros srityje.
 

Spalio 13-osios konferencijoje Vilniuje – daug įdomių pranešimų ir dalyvių gausa

2017-10-19
Kaip jau informavome, spalio 13 dieną Vilniuje, „Karolinos“ konferencijų centre, vyko farmacijos specialistams skirta konferencija „Farmacijos aktualijos, 2017 m. ruduo“.
 

Dar kartą apie naująjį Kompensuojamųjų vaistų kainyną...

2017-10-19
Nuo šių metų liepos 1 dienos įsigaliojo naujas, mažesnes kompensuojamųjų vaistų kainas žadėjęs kainynas. Nors buvo tikinama, kad vaistų kainos turėtų ženkliai sumažėti, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) po kurio laiko vis dėlto pripažino, jog maždaug 200 šiame sąraše esančių vaistų priemokos išaugo. O kai kuriems vaistams – ir gana ženkliai! O ką jau kalbėti apie išbrauktus iš šio sąrašo vaistus – jų kaina ženkliai pakilo ir dėl nuo 5 proc. iki 21 proc. padidėjusio PVM tarifo! Įvertinus situaciją, susizgribta teikti siūlymą dėl pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvatų taikymo receptiniams nekompensuojamiesiems vaistams, tačiau kad tikrai to dėka vaistų kainos sumažės, tvirtinti nesiryžtama. Tad kokia yra tikroji, reali situacija vaistų „darže“ ir kokių dar „siurprizų“ gali sulaukti tiek vaistus nuolat vartojantys ligoniai, tiek farmacijos verslo atstovai…
 

Pranešti apie nepageidaujamas reakcijas - labai paprasta!

2017-10-18
Tam tereikia prisijungti prie elektroninių valdžios vartų. Rekomenduojame formas pildyti naudojant Google Chrome naršyklę.
 

LPSK pirmininkas Artūras Černiauskas: „Naujasis Darbo kodeksas didelių pokyčių medicinos darbuotojams neatnešė“

2017-10-16
Nuo šiųmetės liepos įsigaliojęs naujasis Darbo kodeksas iš dalies palietė ir medicinos darbuotojus – gydytojus, slaugytojus, farmacininkus. Vis dėlto didelių pokyčių nebuvo. Tiesa, dar prieš šio Darbo kodekso įsigaliojimą Vyriausybė įpareigojo Sveikatos apsaugos ministeriją pasirašyti Lietuvos nacionalinės sveikatos sistemos šakos kolektyvinę sutartį, kuria sudaromos palankesnės darbo sąlygos medicinos darbuotojams.
 
 

© 2006 Visos teisės saugomos.