Lietuvos naujienos

 

Jūros vandens preparatai – viršutinių kvėpavimo takų ligų simptomams lengvinti ir profilaktikai

2018-08-17
Jau prieš tūkstančius metų Ajurvedos medicina tikėjo, kad nosies plovimas druskingu vandeniu yra kasdienė ir būtina asmens higienos dalis. Išvalyti kvėpavimo takai padėjo žmogui geriau užuosti ir su šiuo vienu iš svarbių penkių pojūčių pagalba geriau pažinti jį supantį pasaulį. Šiais laikais nosies plovimas vis dar dažnai klaidingai painiojamas su jogos praktika bei alternatyviąja medicina, tačiau moksliniai tyrimai įrodė, kad tai išties patikima ir efektyvi viršutinių kvėpavimo takų (VKT) ligų gydymo ir profilaktikos priemonė.
 

EVA: nedideli NDMA priemaišų kiekiai nustatyti veikliojoje medžiagoje valsartane, kurią gamina kitas gamintojas

2018-08-14
Tęsiama vaistų, kurių sudėtyje yra Kinijos gamintojo „Zhejiang Huahai Pharmaceuticals“ tiekiamos veikliosios medžiagos valsartano, peržiūra, kuri buvo pradėta 2018 m. liepos 5 d. remiantis Europos Komisijos prašymu, pagal Direktyvos 2001/83 / EB 31 straipsnį.
 

Medikamentinė pagalba veiksmingai gydyti erekcijos sutrikimus

2018-08-13
Seksualinis žmogaus aktyvumas yra nenuginčijamai svarbus jo gyvenimo kokybę lemiantis veiksnys. Emocinis prisirišimas, meilė poros gyvenime išreiškiama per intymumą, kaip galimybę žmonėms tapti dar labiau artimesniems, geriau vienas kitą pažinti. Šiam vyksmui labai svarbi tiek bendra žmogaus sveikatos būklė, tiek darnus lytinių organų funkcionavimas. Natūralu, kad žmogus, patiriantis tam tikrų seksualinės funkcijos sutrikimų, jaučia stiprų nerimą, nepasitikėjimą savo jėgomis, o pasitenkinimą gyvenimu aptemdo nesėkmės baimė, trukdanti užmegzti ar palaikyti santykius su partneriu.
 

LSMU Farmacijos fakultetas: kintančiam farmacijos sektoriui – naujos kartos specialistai!

2018-08-09
Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Medicinos akademijos Farmacijos fakultete sutelktas farmacijos mokslo žinių ir kompetencijos branduolys, sėkmingai bendradarbiauja studijos, mokslas ir verslas, todėl natūralu, kad čia ruošiami konkurencingi tarptautiniu lygiu farmacijos specialistai. Farmacijos fakulteto absolventai jau ne vienerius metus garsėja į sėkmingą karjerą nukreiptomis ir į šiuolaikinius specialybės poreikius orientuotomis kompetencijomis, atvirumu inovacijoms ir komandiniam darbui sveikatos priežiūros specialistų grupėse, todėl jie nuolat sulaukia didelio ir palankaus darbdavių dėmesio, puikių darbo pasiūlymų.
 

Vaistinių dėmesiui

2018-08-07
Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos (toliau – Tarnyba), atsižvelgdama į Sveikatos apsaugos ministerijos ir Valstybinės ligonių kasos pateiktą informaciją apie tai, kad vaistinės susiduria su sunkumais užsakant vaistinius preparatus iš didmeninio platinimo įmonių ir negali tinkamai vykdyti Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2002 m. kovo 8 d. įsakymo Nr. 112 „Dėl receptų rašymo ir vaistinių preparatų, medicinos priemonių (medicinos prietaisų) ir kompensuojamųjų medicinos pagalbos priemonių išdavimo (pardavimo) vaistinėse gyventojams ir popierinių receptų saugojimo, išdavus (pardavus) vaistinius preparatus, medicinos priemones (medicinos prietaisus) ir kompensuojamąsias medicinos pagalbos priemones vaistinėje, taisyklių patvirtinimo“, 105 ir 109 punktų reikalavimų:jei gyventojo kreipimosi metu vaistinėje nėra reikiamo vaistinio preparato, tačiau jį vaistinė turi teisę įsigyti ir jį turi bent vienas didmeninio platinimo licencijos turėtojas, farmacijos specialistas turi pasiūlyti šį vaistinį preparatą užsakyti; užsakyti vaistiniai preparatai miestuose turi būti pristatomi per 2 darbo dienas, miesteliuose ir kaimuose – per 4 darbo dienas nuo gyventojo kreipimosi į vaistinę dėl vaistinio preparato išdavimo.
 

EVA išvados dėl valsartano saugumo

2018-08-03
Europos vaistų agentūra (EVA) pateikė pirminio įvertinimo duomenis dėl galimo poveikio pacientų sveikatai, kurie vartojo vaistinius preparatus, turinčius veikliosios medžiagos valsartano, pagaminto kompanijoje „Zhejiang Huahai Pharmaceuticals“ Kinijoje. Šio gamintojo pagamintoje veikliojoje medžiagoje buvo rasta N-nitrosodimetylamino (NDMA) priemaišų.
 

Teigia radę būdą dar labiau sumažinti vaistų kainas

2018-07-16
Nuo šiol žmonės už kompensuojamuosius vaistus turės primokėti mažiau, nes keičiasi kompensuojamųjų vaistų kompensavimo lygiai. Tai reiškia, kad valstybė Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis kompensuos dar didesnę dalį pacientų mokamų priemokų už vaistus. Dėl to žmonėms primokėti perkant tam tikrus vaistus vaistinėse reikės mažiau arba išvis nereikės, priklausomai nuo to, koks vaistas bus įsigyjamas.
 

Naujasis kompensuojamųjų vaistų kainynas vertinamas prieštaringai

2018-07-12
Įsigalioja LR Sveikatos apsaugos ministro patvirtintas 2018 m. III ketvirčio kompensuojamųjų vaistinių preparatų kainynas, kuriame yra apribotas daugiau kaip pusšimčio vaistinių preparatų, neturinčių generinių analogų, skyrimas naujiems pacientams. Tokia naujoji kainyno redakcija kelia didelį pacientų, sveikatos priežiūros specialistų bei inovatyvių vaistų gamintojų susirūpinimą, nes daliai pacientų reikalingas gydymas taps sunkiai prieinamas.
 

Nesvarbu, kas nutiks akims, tačiau blakstienos bus ilgos ir vešlios? Atsargiai!

2018-06-29
Šis teiginys – išties gana grubus ir skambantis netgi žiaurokai. Nepaisant to, jis turbūt tiksliausiai tiktų apibūdinti vieną virtualioje erdvėje reklamuojamą produktą.
 

Apie karpų atsiradimo priežastis, paplitimą ir efektyvų gydymą

2018-06-29
Ant įvairių kūno vietų susiformavę dariniai – karpos – ne tik atrodo neestetiškai, bet ir gali sukelti nemalonių pojūčių (pavyzdžiui, karpos ant padų dažnai būna skausmingos, sunkina judėjimą, pažeidus gali pradėti kraujuoti ir pan.). Įvairios išaugos odoje rodo, kad organizme tūno papilomos virusas. Kas lemia karpų atsiradimą ir kaip efektyviai su jomis kovoti, kalbamės su Kauno klinikinės ligoninės gydytoju dermatovenerologu Nauriu Grušausku.
 

Pasikeis naujų vaistų vertinimas

2018-06-22
Naujų vaistų sukuriamos naudos vertinimas bus tikslesnis, aiškesnis ir trumpesnis. Taip pat labiau orientuotas į pacientą bei pagrįstas racionaliu lėšų naudojimu. Apie tai šiandien Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos (VVKT) ekspertai, pristatydami Tarnyboje šiuo metu diegiamą sveikatos technologijų, susijusių su vaistais, vertinimo ir šio proceso valdymo sistemą, kalbėjosi su farmacijos pramonės, gydytojų bei pacientų organizacijų atstovais.
 
 

© 2006 Visos teisės saugomos.