Lietuvos naujienos

 

Naikinamas reikalavimas vaistinėms turėti tam tikrą plotą

2017-02-20
Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos įsakymu naikinamas reikalavimas mūsų šalies vaistinėms turėti tam tikrą bendrą plotą vaistinės patalpoms. Tai reiškia, kad nuo šiol jos pačios galės apsispręsti, kokio bendro ploto reikia jų kokybiškai farmacinei veiklai vykdyti. Tokie reikalavimai nebereikalingi, nes dabar vaistai pristatomi kur kas greičiau nei anksčiau, kai būdavo jie vaistines pasiekdavo vieną ar kelis kartus per savaitę. Tad jos gali reguliuotis atsargų kiekį ir tam nereikia didelių kambarių, kaip anksčiau.
 

Išleistas naujas žurnalo „Farmacija ir laikas“ numeris

2017-02-17
Artimiausiomis dienomis prenumeratoriai savo pašto dėžutėse ras naują „Farmacijos ir laiko“ žurnalo numerį. Šio numerio „Aktualijų“ rubrikoje skaitykite interviu su sveikatos apsaugos viceministre Kristina Garuoliene apie farmacijos politikos formavimą ir laukiančius pokyčius; susipažinkite su išsamaus tyrimo, ką gyventojai daugiausia perka vaistinėse, rezultatais ir sužinokite Valstybinės ligonių kasos bei kitų institucijų atstovų ir, be abejo, gyventojų nuomonę šiais klausimais; sužinokite naujausią informaciją apie e.recepto plėtotę Lietuvoje ir ateities perspektyvas.
 

Natūrali augalinių ekstraktų pagalba įveikiant stresą

2017-02-14
Nerimas, įtampa, stresai – kuriam iš mūsų netekę su tuo susidurti, ypač šiais modernių technologijų, daugybės asmeninių ir darbo problemų, visuotinio skubėjimo ir užimtumo laikais... Kaip teigia specialistai, išvengti stresą sukeliančių veiksnių šiandien neįmanoma, tačiau būtina stengtis sušvelninti šių nemalonių situacijų poveikį organizmui. O tam visai nereikėtų skubėti griebtis priklausomybę sukeliančių, daug šalutinių poveikių turinčių psichotropinių vaistų ar net trankviliantų – gali veiksmingai padėti natūralūs augaliniai preparatai. Apie tai kalbamės su biomedicinos mokslų habilituota daktare, Vytauto Didžiojo universiteto profesore Ona Ragažinskiene.
 

Didmeninio platinimo licencijų turėtojų dėmesiui

2017-02-10
Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos (toliau – Tarnyba) 2012 – 2015 m. įgyvendino projektą „Licencijų farmacinei veiklai išdavimo ir vaistinių preparatų informacijos teikimo viešosios elektroninės paslaugos“ (pagal Ekonomikos augimo veiksmų programos 3 prioriteto „Informacinė visuomenė visiems“ įgyvendinimo priemonę Nr. VP2-3.1-IVPK-10-V „Elektroninės sveikatos paslaugos“).
 

Atnaujintas Tarnybos atitikties LST EN ISO 9001:2008 standartui sertifikatas

2017-02-09
Tarnyboje š. m. sausio 25 d. vyko kokybės vadybos sistemos pakartotinio sertifikavimo auditas, kurio metu buvo tikrinamas kokybės vadybos sistemos atitikimas LST EN ISO 9001:2008 reikalavimams.
 

Konferencija „Farmacijos aktualijos. 2017 m. žiema“ išsiskyrė ir dalyvių, ir įdomių pranešimų gausa

2017-02-08
Vasario 3 dieną Vilniuje, „Karolinos“ konferencijų centre, vyko konferencija šalies farmacijos specialistams „Farmacijos aktualijos. 2017 m. žiema“. Į konferenciją susirinko kaip niekad gausus dalyvių būrys ne tik iš Vilniaus ar aplinkinių rajonų, bet ir iš Utenos, Zarasų, Visagino, Kretingos, Klaipėdos, Panevėžio... Po konferencijos sulaukėme daug padėkų už tai, kad pakvietėme garsius lektorius, pateikėme auditorijai daug informacijos aktualiais klausimais.
 

Fitoterapija: kada skirti, kokio poveikio laukti?

2017-02-08
Ne paslaptis, kad būtent tarp sergančiųjų onkologinėmis ligomis yra daugiausia ligonių, kurie, be pagrindinio gydymo, griebiasi netradicinių gydymo būdų, o įvairiais augaliniais preparatais, arbatomis ar užpilais gydosi kone kiekvienas. Ne visi jų dėl fitoterapijos priemonių tariasi su gydytoju, todėl galimos situacijos, kada ligonis, vartodamas netinkamu laiku ar visiškai onkologiniams ligoniams draudžiamą preparatą, pats sau padaro meškos paslaugą ir, užuot greičiau ir lengviau sveikęs, paspartina piktybinius procesus. Kokie augalai naudingi sergant onkologinėmis ligomis?
 

Mokslininkas Daumantas Matulis: apie vaistų kūrimo iššūkius ir... galimybes žmonijai tapti nemirtingai

2017-02-02
Dabartinis Vilniaus universiteto (VU) Biotechnologijos instituto Biotermodinamikos ir vaistų tyrimo skyriaus vedėjas dr. Daumantas Matulis dvylika metų praleido Jungtinėse Amerikos Valstijose – baigė doktorantūrą Minesotoje, o Filadelfijoje dirbo „Johnson & Johnson“ kompanijoje, kurioje kartu su kolegomis mokslininkais kūrė naujus vaistus. Dabar jau daugiau nei dešimt metų gyvena ir mokslinę veiklą vysto Lietuvoje. „Farmacijos ir laiko“ žurnalistė Virginija Grigaliūnienė su mokslininku kalbasi apie vaistų kūrimo kelią, kaštus, iššūkius, tendencijas ir… teiraujasi nuomonės, ar, kaip prieš kurį laiką paskelbė britų žurnalas „Time“, jau po kelių dešimtmečių žmonija išties turi šansų tapti nemirtinga…
 

Carinės Rusijos imperatoriaus našlės Marijos Fiodorovnos ligos ir jų gydymas, 1807–1808 m.

2017-02-01
Sankt Peterburge imperatoriškojoje Pavlovsko rūmų vaistinėje jų šeimininkei, caro Pavlo I našlei Marijai Fiodorovnai kas trečią dieną, o kartais ir dažniau buvo gaminami vaistai. Negalima sakyti, kad imperatorė sunkiai sirgo, ji tiesiog buvo apsupta jos savijauta besirūpinančių gydytojų, kurie nurodydavo vaistininkui kaskart pagaminti vis šviežių laisvinamųjų, migdomųjų, įvairių tepalų ir klizmavimo skysčių.
 

Viceministro pranešime – apie tai, kas aktualu ir žinotina farmacininkams

2017-02-01
Farmaciją kuravęs tuometis sveikatos apsaugos viceministras Valentinas Gavrilovas konferencijoje Kaune „Farmacijos aktualijos. 2016 m. ruduo“ pateikė auditorijai visą naujausią medžiagą, kuo šiandien gyvena sveikatos politikos formuotojai, kokios naujovės farmacijos specialistus jau pasiekė, o kokios laukia netolimoje ateityje.
 

Vaistinių preparatų lygiagretaus importo įmonių dėmesiui!

2017-01-30
Čekijos Valstybinis vaistų kontrolės institutas informuoja apie vaistinio preparato Viread 245 mg, pakuočių po 30 plėvele dengtų tablečių, serija SPMGD, klastojimo atvejį, kurį nustatė Čekijos Respublikos gamintojas Orifarm Supply tikrindamas preparato siuntą, pirktą iš Bulgarijos didmeninio platinimo įmonės City Company OOD.
 

PSO ir ES institucijos pripažįsta: sveikatos paslaugoms ir visos sistemos kokybei dėmesio vis dar trūksta

2017-01-24
Buvusi vaistinių tinklo „Camelia“ farmacinės rūpybos vadovė Jūratė Švarcaitė jau antrus metus dirba Farmacinėje grupėje prie Europos Sąjungos (Pharmaceutical Group of the European Union, PGEU), kur eina generalinės sekretorės pareigas ir yra atsakinga už organizacijos strategiją bei jos įgyvendinimą, už kasdienę Farmacinės grupės sekretoriato veiklą, Generalinės Asamblėjos bei tarybos priimtų sprendimų įgyvendinimą. Ji taip pat atstovauja organizacijai įvairiuose tarptautiniuose forumuose bei pasitarimuose. Kalbamės su J. Švarcaite apie tai, su kokiais iššūkiais ji naujajame darbe susiduria, kaip sekasi juos įveikti, kokia yra farmacinės rūpybos vizija Lietuvoje ir ES, kokios vaistininkystės plėtros bei vystymosi tendencijos stebimos ir kokios naujovės ES vaistinių laukia ateityje...
 

Dėl vaistinių preparatų tiekimo sutrikimo

2017-01-24
Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba (VVKT) informuoja, kad tebėra sutrikęs vaistinio preparato Relanium (diazepamas) 5mg tabletės tiekimas Lietuvos Respublikos rinkai.
 

Dėl vaistinio preparato Paclitaxel SanoSwiss tiekimo atnaujinimo

2017-01-17
VVKT informuoja, kad atnaujintas vaistinio preparato Paclitaxel SanoSwiss (paklitakselis) 6mg/ml koncentratas infuziniam tirpalui, 50ml N1 tiekimas Lietuvos Respublikos rinkai.
 

Dėl vaistinio preparato Paclitaxel SanoSwiss tiekimo atnaujinimo

2017-01-16
Informuojame, kad atnaujintas vaistinio preparato Paclitaxel SanoSwiss (paklitakselis) 6mg/ml koncentratas infuziniam tirpalui, 50ml N1 tiekimas Lietuvos Respublikos rinkai.
 

Investuotojas Ignas Staškevičius: „Man imponuoja požiūris, kad lyderystė nėra susijusi su pareigomis ar padėtimi visuomenėje...“

2017-01-16
Investuotojas, rašytojas, verslo konsultantas, vienas koncerno „VP grupė“ akcininkų – taip viešojoje erdvėje pristatomas gydytojo pediatro specialybę 1994 metais įgijęs, tačiau gyvenimo su medicina tiesiogiai taip ir nesusiejęs vilnietis Ignas Staškevičius. Žinomas verslininkas savo neeilinius gebėjimus išbandė daugelyje sričių, o šiandien jo pagrindinė veikla – investavimas. Ir konsultacijos verslininkams. „Farmacijos ir laiko“ žurnalistės Virginijos Grigaliūnienės interviu Ignas Staškevičius atskleidžia, kuo jam imponuoja konsultanto darbas, kokia veikla, jo nuomone, yra prasminga, ir kodėl nereikėtų „lyderio“ titulo dalyti avansu...
 

Dėl vaistinių preparatų tiekimo sutrikimo

2017-01-13
VVKT informuoja, kad tebėra sutrikęs vaistinių preparatų Metindol (indometacinas) 75mg pailginto atpalaidavimo tabletės, Oroflocina (levofloksacinas) 500mg plėvele dengtos tabletės ir Duracef (cefadroksilis) 1g disperguojamosios tabletės tiekimas Lietuvos Respublikos rinkai. Tiekimą planuojama atnaujinti 2017 m. kovo mėn.
 

Vilniuje – konferencija farmacijos specialistams

2017-01-13
Vasario 3 dieną Vilniuje, „Karolinos“ konferencijų centre (Sausio 13-osios g. 2) vyks konferencija farmacijos specialistams „Farmacijos aktualijos. 2017 m. žiema“. Konferencijoje pranešimus skaitys SAM Farmacijos departamento direktorė Gita Krukienė (ji pristatys svarbiausius 2017 metų Sveikatos apsaugos ministerijos planuojamus darbus, susijusius su vaistinių veiklos, vaistų kompensavimo ir kainodaros tobulinimu, taip pat kalbės apie direktyvos dėl falsifikuotų vaistų įgyvendinimą, informuos kitais farmacijos specialistams aktualiais klausimais), VVKT Inspektavimo skyriaus vedėjos pavaduotoja D. Leleckaitė pateiks pranešimą apie šalies vaistinių veiklą ir jos kontrolę, LSMU profesorius, Farmacijos specialistų studijų centro vadovas A. Savickas papasakos apie farmacijos specialistų kvalifikacijos kėlimo galimybes 2017 metais, ekonomistas N. Mačiulis pateiks pasaulio ir Lietuvos ekonomikos apžvalgą.
 

Dėl informacijos apie išlaidas, skirtas 2016 m. reklaminiams ir profesiniams renginiams, teikimo

2017-01-09
VVKT primena, kad vadovaujantis Lietuvos Respublikos farmacijos įstatymo 51 straipsnio 9 dalimi, vaistinio preparato registruotojas arba jo atstovas Lietuvos Respublikoje turi kaupti informaciją apie reklaminiams, profesiniams (moksliniams) renginiams (toliau – renginiai) ir juose dalyvaujantiems sveikatos priežiūros ir (ar) farmacijos specialistams skirtas išlaidas, taip pat rinkti, kaupti, saugoti šių specialistų, kurių dalyvavimą renginiuose užsienio valstybėje (EEE valstybėje ar trečiojoje šalyje) jis finansuoja pagal šio straipsnio 8 dalį, asmens duomenis (vardą, pavardę, profesinę kvalifikaciją, medicinos ar vaistininko praktikos licencijos numerį) bei teikti informaciją apie šioje dalyje nurodytas išlaidas ir asmens duomenis sveikatos apsaugos ministro nustatyta tvarka VVKT.
 

Kviečia naudotis VVKT teikiamomis elektroninėmis paslaugomis

2017-01-02
Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos (toliau – Tarnyba) 2012 – 2015 m. įgyvendino projektą „Licencijų farmacinei veiklai išdavimo ir vaistinių preparatų informacijos teikimo viešosios elektroninės paslaugos“ (pagal Ekonomikos augimo veiksmų programos 3 prioriteto „Informacinė visuomenė visiems“ įgyvendinimo priemonę Nr. VP2-3.1-IVPK-10-V „Elektroninės sveikatos paslaugos“).
 

Tonzilofaringitas: kokį purškalą pasirinkti?

2016-12-30
Vienas iš pagrindinių bakterinio tonzilofaringito simptomų yra gerklės skausmas. Kadangi šių sričių gleivinėje ir pogleiviniame sluoksnyje yra daug limfinio audinio, juose labai dažnai vyksta uždegimo ir infekcijos procesai. Be to, ryklė yra tiek kvėpavimo, tiek virškinamojo trakto dalis. Todėl daug įvairių įkvepiamų ar nuryjamų medžiagų gali sukelti jos ir tonzilių uždegimą – tonzilofaringitą, dėl kurio ir atsiranda gerklės skausmas.
 

Kviečia dalyvauti anoniminėje apklausoje apie galimas korupcijos apraiškas VVKT veikloje 2016 m.

2016-12-29
Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos (toliau - VVKT), įgyvendindama Korupcijos prevencijos VVKT programą, vykdo anoniminę klientų apklausą apie galimas korupcijos apraiškas VVKT veikloje 2016 m. Maloniai kviečiame atsakyti į anketos klausimus, apklausos rezultatai bus panaudoti tobulinant VVKT veiklą. Apklausa vykdoma iki 2016-12-31.
 

Vienuolė Inga Bernadeta: „Turėjau viską, o dabar turiu tai, kas svarbiausia...“

2016-12-29
Ji baigė farmaciją, dirbo vaistinėje, bet atėjo laikas viską palikti. Jos tvirto apsisprendimo nepajėgė pakeisti nei tėvai, nei draugai, nei vaistinės, kurioje ji dirbo, savininkas... Pati Inga Lienytė tvirtina, kad Dievas jai dovanojo gyvenimą, taip duodamas suprasti, kokiu keliu ji turinti žengti. Kalbamės su Šventosios Šeimos seserų kongregacijos vyresniąja seserimi Inga Bernadeta apie jos nuoseklų ėjimą į Dievą, apie meilę Kristui ir gyvenimą daug ko neturint, bet turint tai, kas svarbiausia...
 

Išleistas naujas „Farmacijos ir laiko“ žurnalo numeris

2016-12-29
Šiame žurnalo numeryje, „Aktualijų“ skiltyje, skaitykite, kokie buvo 2016-ieji metai šalies farmacijoje - kokie farmacijos specialistams aktualūs sprendimai buvo priimti, kokios naujovės įsigaliojo, kas laukia artimiausiu metu. Šiame numeryje taip pat rasite interviu su Jūrate Švarcaite „PSO ir ES institucijos pripažįsta: sveikatos paslaugoms ir visos sistemos kokybei dėmesio vis dar trūksta“ bei susipažinsite su tuomečio sveikatos apsaugos viceministro Valentino Gavrilovo pranešimu.
 

2016-ieji. Kokie jie buvo šalies farmacijai?

2016-12-28
Pateikiame išsamią medžiagą, kuo šalies farmacijos specialistai gyveno 2016-aisiais: kokie svarbiausi teisės aktai farmacijos srityje buvo priimti, kokios naujovės įdiegtos, kokias farmacijai aktualias problemas sprendė sveikatos politikai, vaistininkai, medikai ir visuomenė...
 
 

© 2006 Visos teisės saugomos.