ŠALIES LIGONINIŲ PERTVARKA TĘSIAMA. KO LAUKTI IR TIKĖTIS?

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) parengė sveikatos sistemos plėtros ir ligoninių konsolidavimo ketvirtojo etapo plano projektą, kuriame numatyta, kaip toliau bus pertvarkomos šalies ligoninės. Pertvarkos tikslas – didinti slaugos lovų skaičių ir atsisakyti dalies aktyvaus gydymo lovų. Jei pastarųjų skaičius per metus nesieks 300, tokia ligoninė gali būti prijungiama prie didesnės gydymo įstaigos. Rajono ligoninėse iš PSDF biudžeto greičiausiai nebus finansuojamos chirurgijos paslaugos, jei per metus ta gydymo įstaiga atlieka mažiau kaip 400 didžiųjų operacijų, o akušerijos paslaugų teikimas nutraukiamas, jei per metus toje gydymo įstaigoje yra mažiau kaip 300 gimdymų. Konkrečius pertvarkos planus ketinama parengti iki žiemos.
 

Aktualus klausimas

Ar pritariate numatytai šalies ligoninių pertvarkai?
Taip, tai leis racionaliau panaudoti valstybės lėšas
Ne, tai yra mažųjų gydymo įstaigų naikinimas, gydymo paslaugų prieinamumo mažinimas
Neturiu nuomonės

 

Konferencijos


Artimiausia konferencijaPranešti apie konferenciją
 
 

Naujienų registracija

Vardas:
El. paštas*:

Atsisakyti

Registruotis
 

Prisijunkite prie mūsų

„Lietuvos gydytojo žurnalas“ jau ir socialiniame tinklalapyje Facebook

Tropiniai karščiai jau ir Lietuvoje! Saugokitės perkaitimo...

Kauno visuomenės sveikatos centrai specialistai primena, kad pernelyg aukšta aplinkos temperatūra yra žalinga sveikatai – didelis saulės spindulių ar šilumos kiekis gali susargdinti ar net numarinti žmogų. Aplinkos temperatūra iki +30ºC yra sąlyginai komfortabili, daugiau nei +34ºC - ekstremali, daugiau nei +38ºC – žalinga sveikatai, o daugiau nei +42ºC siekianti aplinkos temperatūra yra pavojinga.
 
 

Socialinių veiksnių įtaka tiriant asmenis dėl alfa-1 antitripsino stokos

Straipsnyje nagrinėjami psichosocialiniai ir etiniai klausimai, su kuriais susiduria suaugusieji, turintys alfa-1 antitripsino stoka (AATS). AATS – reta genetinė liga (dažnumas – 1 iš 4000 asmenų). Sergant LOPL, ji pasireiškia 1–3 iš 100. Keli specifiniai AATS bruožai lėmė, kaip pacientas reaguoja į ligą (diagnostiką ir stebėjimo plano sudarymą). Kadangi liga yra retoji, gydytojai apie ją žino nedaug ir retai rekomenduoja tirtis dėl jos. Ligos diagnozė dažnai sukelia nerimą pacientams dėl žinių stygiaus, kelia daug klausimų, ar jie perduos ligą savo palikuonims.
 
 

Skausmas po kataraktos operacijų

Kataraktos operacijos yra vienos dažniausiai atliekamų chirurginių procedūrų, tačiau duomenų apie galimą pooperacinį skausmą yra nepakankamai. Šioje apžvalgoje aptariamas pooperacinio skausmo dažnumas, paplitimas ir valdymas atlikus fakoemusifikaciją, naudojantis straipsnių paieška iš PubMed ir Scopus duombazių. Atrinkti tyrimai buvo apibrėžti atsitiktinės imties kartu su intervencinėmis procedūromis, pooperaciniu uždegimo ir skausmo atvejais. Iš 105 straipsnių toliau pagal visus kriterijus tinkami analizuoti buvo 21.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Vaistų paieška