ŠIANDIENOS PULMONOLOGIJA - LABAI SMARKIAI BESIKEIČIANTI DISCIPLINA

Lietuvoje pulmonologija užima vis stipresnes pozicijas tarp kitų nuolat modernėjančių, pasaulinę pažangą sėkmingai savo kasdienėje praktikoje taikančių medicinos sričių. Anot Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Pulmonologijos ir imunologijos klinikos vadovo profesoriaus Raimundo Sakalausko, išplėsdama savo veiklos kryptis, ši disciplina smarkiai keičiasi. Dabar gydytojai pulmonologai pagal savo kompetenciją bei atsakomybės pojūtį dirba petys petin su kardiologais, onkologais, kitų sričių specialistais. Kaip jiems sekasi? Kokie iššūkiai laukia gydytojų pulmonologų? Trys klausimai LSMU Pulmonologijos ir imunologijos klinikos vadovui profesoriui Raimundui Sakalauskui.
 

Aktualus klausimas

Ar bendrosios praktikos gydytojui šiandien pakanka kompetencijos tęsti tinkamą lėtinėmis ligomis sergančių pacientų priežiūrą?
Taip, šeimos gydytojas turi pakankamai medicininių žinių ir praktikos ligoniams prižiūrėti
Ne. Nes nors šeimos gydytojas išmano daug medicinos sričių, bet lėtinių ligų gydymo eigą turėtų nuolat kontroliuoti specialistas
Neturiu nuomonės

 

Konferencijos


Artimiausia konferencija

„Farmacijos aktualijos. 2014 m. ruduo“Pranešti apie konferenciją
 
 

Naujienų registracija

Vardas*:
El. paštas*:

Atsisakyti

Registruotis
 

Prisijunkite prie mūsų

„Lietuvos gydytojo žurnalas“ jau ir socialiniame tinklalapyje Facebook

Koja kojon su pasauline pažanga

Sėkmingi moksliniai projektai – viena pažangos varomųjų jėgų, atveriančių kelią naujiems atradimams ir laimėjimams. Medicinos pažanga itin reikšminga. Būtent apie mokslinius projektus, tarptautinius renginius bei visuomeninę pulmonologijos specialistų veiklą kalbamės su Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Medicinos akademijos Pulmonologijos ir imunologijos klinikos profesoriumi, Lietuvos pulmonologų ir alergologų draugijos pirmininku Kęstučiu Malakausku.
 
 

Gydymo įstaiga pinigus privalėjo sugrąžinti pacientui

Vis dar pasitaiko, kad privalomuoju sveikatos draudimu (PSD) apdrausti pacientai, nė nepasidomėję, ar tai teisėta, gydymo įstaigoje susimoka už medicinos pagalbos priemones ir vaistus. Taip neseniai atsitiko ir vienoje Vakarų Lietuvos ligoninių, tačiau Klaipėdos teritorinės ligonių kasos (TLK) pastangomis pinigai buvo sugrąžinti pacientei. Ši istorija galėjo susiklostyti ir kitaip, jei ne pacientės atkaklumas ir Klaipėdos TLK darbuotojų išaiškintas pažeidimas.
 
 

Gydytojai iš Serbijos - apie sveikatos apsaugą jų šalyje ir ne tik...

Lietuvos sveikatos mokslų universitete šį rudenį dirbantys Belgrado karo akademijos dėstytoja anesteziologė-reanimatologė docentė Vojislava Nešković ir kardiologijos profesorius Aleksandaras N. Nešković Kauną laiko antraisiais savo namais bei džiaugiasi galimybe pasidalyti patirtimi su kolegomis iš Lietuvos. Su sutuoktiniais iš Serbijos kalbėjomės apie sveikatos apsaugos ypatumus jų šalyje, privačią mediciną ir sunkumus, kurių neišvengia nė vienas mediko kelią pasirinkęs idealistas.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Vaistų paieška