IŠĖJO NAUJAS ŽURNALO „OTORINOLARINGOLOGIJOS AKTUALIJOS“ NUMERIS

Kviečiame susipažinti, kokios temos publikuojamos naujai išėjusiame „Otorinolaringologijos aktualijų“ žurnalo numeryje. Skiltyje „Onkologija“ pateikiami straipsniai „Kaip išlaikyti judėjimą pirmyn“, „Kada gydant galvos ir kaklo plokščiųjų ląstelių vėžį spindulinė terapija nebūtina“ bei „Galvos ir kaklo vėžio atkryčio gydymas panitumumabu (klinikinis tyrimas)“.
 

Aktualus klausimas

Kaip manote, kokios priežastys lemia galvos ir kaklo vėžio atvejų daugėjimą pasaulyje?
Gerėja tokių susirgimų diagnostika
Didelę įtaką tam turi oro užterštumas
Tokių ligų vystymąsi skatina rūkymas, o rūkančių žmonių pasaulyje daugėja, jų amžius - jaunėja
Neturiu nuomonės

 

Konferencijos


Artimiausia konferencija

2015 M. VIDAUS LIGŲ DIAGNOSTIKOS IR GYDYMO MODULIAIPranešti apie konferenciją
 
 

Naujienų registracija

Vardas*:
El. paštas*:

Atsisakyti

Registruotis
 

Prisijunkite prie mūsų

„Lietuvos gydytojo žurnalas“ jau ir socialiniame tinklalapyje Facebook

Paskutinė sausio savaitė - gimdos kaklelio vėžio profilaktikai

Sausio 26-ąją Europoje prasidėjo gimdos kaklelio vėžio profilaktikai skirta savaitė. Medikams ir visuomenei skirtais renginiais norima atkreipti dėmesį į nemažėjantį sergamumą šia liga, ypač – Rytų Europos ir naujose ES šalyse narėse. Iš visų onkoginekologinių ligų gimdos kaklelio vėžys yra ta liga, kurios profilaktika arba kelio jai užkirtimas turėtų būti vienas iš lengvesnių.
 
 

Plaučių embolijos diagnostika ir gydymas. 2014 m. Europos kardiologų draugijos gairių santrauka

Veninės trombinės embolijos (VTE) profilaktika apima giliųjų venų trombozės (GVT) ir plaučių embolijos (PE) profilaktiką. Tai trečioji dažniausia širdies ir kraujagyslių liga, kurios bendras sergamumas 100–200/100 tūkst. gyventojų. Ūminė PE yra pavojingiausia VTE klinikinė būklė ir pagrindinė mirtingumo, sergamumo ir hospitalizavimo priežastis.
 
 

Iš kaltininkų išieškoma vis daugiau pinigų už nukentėjusiųjų gydymą

Privalomojo sveikatos draudimo fondas (PSDF) kasmet pasipildo vis didesne pinigų suma, kuri yra išieškoma iš asmenų, padariusių žalą kitų žmonių sveikatai, už kurių gydymą sumokėjo ligonių kasos šio biudžeto lėšomis. Štai 2014 m., kaip ir 2013 m., iš jų buvo išieškota ir į PSDF sugrįžo beveik 6 mln. litų (1,7 mln. eurų), 2012 m. – daugiau kaip 5,35 mln. litų (1,55 mln. eurų), o 2011m. – 4,32 mln. litų (1,25 mln. eurų).
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Vaistų paieška