NĖŠTUMO NUTRAUKIMO GALIMYBĘ TURI REGLAMENTUOTI ĮSTATYMAS, O NE MINISTRO ĮSAKYMAS

Sveikatos apsaugos ministerija ruošia Reprodukcinės sveikatos įstatymo projektą, pagal kurį būtų nustatytas 72 valandų (trijų parų) laikotarpis nėštumą nutraukti pageidaujančią moterį nuo tokio sprendimo atkalbėti. Per šį laiką jai būtų suteikta psichologo konsultacija, pateikta visa informacija apie galimas nėštumo nutraukimo pasekmes. Viena vertus, labai gerai, kad rūpinamasi moters sveikata ir valstybės ateitimi, bet, kita vertus, ar tai nėra kišimasis į privatų šeimos gyvenimą? Trys klausimai Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininko pavaduotojui, ilgą laiką dirbusiam gydytoju akušeriu - ginekologu Antanui Matului.
 

Aktualus klausimas

Ar pritariate, kad nėštumą nutraukti pageidaujančiai moteriai būtų nustatytas 72 val. laikotarpis apsigalvoti?
Taip, nes tai galimybė išsaugoti užsimezgusią gyvybę
Ne, į moters ir šeimos privatų gyvenimą niekas kištis neturėtų
Neturiu nuomonės

 

Konferencijos


Artimiausia konferencija

Mokslinė - praktinė konferencija Molecular Techniques in Tissue-Based Pathology Diagnosis“Pranešti apie konferenciją
 
 

Naujienų registracija

Vardas*:
El. paštas*:

Atsisakyti

Registruotis
 

Prisijunkite prie mūsų

„Lietuvos gydytojo žurnalas“ jau ir socialiniame tinklalapyje Facebook

Baltijos šalių onkologų kongreso metu bus atlikta unikali operacija

Spalio 3-4 d. Vilniuje vyks VI Baltijos šalių onkologų kongresas “Multidisciplininis požiūris į vėžio problemą“. Lietuvos, Latvijos ir Estijos onkologai jau dvidešimt metų pagal tradiciją kas dveji metai susirenka į kongresą vienoje iš šių šalių sostinių. Šio kongreso metu bus atlikta unikali inkstų naviko operacija.
 
 

„Coca - cola“ vs. „Pepsi“: burbuliukų karas

„Karai yra istorijos variklis“, – kadaise rašė Kurtas Vonnegutas, perfrazuodamas visiems žinomą tiesą, kad konkurencija yra progreso variklis. Ir priežastis, dėl kurios Jūsų šaldytuve šiandieną galima rasti „Coca-Cola“ ar „Pepsi“ butelį, taip pat buvo nulemta per daugelį karo metų – karo be aukų ir kraujo, karo tarp dviejų didžiausių nūdienos gaiviųjų gėrimų kompanijų.
 
 

Lietuvai - pagyrimas už Europos Direktyvos aktyvų įgyvendinimą

Briuselyje vykusiame Europos Komisijos (EK) organizuotame Europos valstybių nacionalinių kontaktinių centrų (NKC) atstovų susitikime Lietuva sulaukė pagyrimų už Europos Sąjungos (ES) direktyvos, pagal kurią mūsų kraštiečiai gali laisviau vykti gydytis į užsienį, aktyvų įgyvendinimą ir periodinį viešinimą, aiškinant žmonėms apie šią naujovę.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Vaistų paieška