IŠLEISTAS NAUJAS „LIETUVOS GYDYTOJO ŽURNALO“ NUMERIS

Prenumeratorius artimiausiu metu pasieks naujas, šiemet jau devintasis, „Lietuvos gydytojo žurnalo“ numeris. Šio numerio pagrindinė tema – cukrinis diabetas. Tokio paties pavadinimo rubrikoje pateikiama daug išsamių straipsnių apie cukrinio diabeto plitimą ir pasaulinę grėsmę, gyvensenos veiksnių įtaką cukrinio diabeto raidai, ligos gydymo intensyvinimą ir kt. Taip pat perskaitysite informaciją apie tai, ką šeimos gydytojas turėtų žinoti apie 2 tipo CD sergančių pacientų gydymą eksenatidu Bydureon, susipažinsite su kitomis rekomenduojamomis pavojingos ligos gydymo metodikomis.
 

Aktualus klausimas

Cukrinis diabetas - sparčiai plintanti, sunkias komplikacijas sukelianti liga. Kaip būtų galima ją pristabdyti?
Reikėtų didesnį dėmesį skirti cukrinio diabeto savalaikei diagnostikai
Svarbiausias veiksnys - nuolatinė glikemijos kontrolė ir tinkama mityba
Reikia plačiau šviesti visuomenę apie cukrinio diabeto rizikos faktorius
Neturiu nuomonės

 

Konferencijos


Artimiausia konferencija

Seminaras „Natūralių gamtinių išteklių specifika sanatoriniame - kurortiniame gydyme“Pranešti apie konferenciją
 
 

Naujienų registracija

Vardas*:
El. paštas*:

Atsisakyti

Registruotis
 

Prisijunkite prie mūsų

„Lietuvos gydytojo žurnalas“ jau ir socialiniame tinklalapyje Facebook

Lėtinės obstrukcinės plaučių ligos paūmėjimo priežastys

Lėtinės obstrukcinės plaučių ligos (LOPL) paūmėjimas – sustiprėję ir užsitęsę ligos simptomai, kurių gali atsirasti net tinkami gydant. Ligos paūmėjimas gali pasireikšti sergant bet kurios stadijos LOPL. Daugelis ligonių per metus patiria mažiausiai nuo vieno iki trijų paūmėjimų, kurie blogina gyvenimo kokybę, plaučių funkciją, ligos eigą, skatina bronchų obstrukcijos progresavimą, mažina fizinį aktyvumą, didina hospitalizavimo dažnumą, mažėja FEV1.
 
 

Nutukimas jauname amžiuje 6 kartus didina arterinės hipertenzijos riziką

Vokietijos mokslininkai nustatė, kad nutukimas jauname amžiuje iki 6 kartų gali padidinti arterinės hipertenzijos atsiradimo riziką. Apie tai Europos kardiologų kongrese Barselonoje paskelbė prof. Peteris Schwandtas ir bendr., remdamiesi PEP Family Heart Study tyrimo, kuriame dalyvavo daugiau nei 22 tūkst. žmonių, rezultatais. Visame pasaulyje, pirmiausia ekonomiškai turtingose ir vidutinio ekonominio pajėgumo šalyse, daugėja vaikų ir jaunų žmonių, turinčių antsvorio ir arterinę hipertenziją.
 
 

Gydymo įstaigoms bus papildomai skirta 50 mln. litų

Vyriausybė pritarė sveikatos apsaugos ministrės Rimantės Šalaševičiūtės siūlymui iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto rezervo skirti lėšų asmens sveikatos priežiūros įstaigų teikiamų paslaugų sumažintai kainų balo vertei iš dalies kompensuoti. Su teritorinėmis ligonių kasomis sutartis sudariusios gydymo įstaigos galės iš dalies kompensuoti asmens sveikatos priežiūros paslaugų, suteiktų viršijant 2014 m. sutartyse numatytas sumas, išlaidas.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Vaistų paieška