VICEMINISTRAS G. ČERNIAUSKAS: „SKATINAMOSIOS PASLAUGOS PADĖS SVEIKATOS RODIKLIAIS PASIVYTI KITAS EUROPOS ŠALIS“

Praėjusią savaitę Sveikatos apsaugos ministerijoje (SAM) vykusiame Privalomojo sveikatos draudimo tarybos (PSDT) posėdyje svarstyta daug šalies medikų bendruomenei aktualių klausimų bei pritarta sveikatos priežiūros paslaugų, apmokamų iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto, perskaičiuotų bazinių kainų projektams pagal Lietuvos banko nustatytą litų į eurus keitimo kursą. Sveikatos priežiūros paslaugų kainos eurais bus skelbiamos Valstybinės ligonių kasos prie SAM interneto svetainėje. O kokios naujovės laukia sveikatos priežiūros specialistų? Trys klausimai PSDT pirmininkui, sveikatos apsaugos viceministrui Gediminui Černiauskui.
 

Aktualus klausimas

Ar pritariate, kad papildomi mokėjimai gydytojams už suteiktas kai kurias sveikatos priežiūros paslaugas yra tinkamas būdas mažinti sergamumo rodiklius šalyje?
Taip, gydytojams tai svarbus motyvas dirbti atsakingiau
Tinkamai rūpintis kiekvieno paciento sveikata ir siekti sergamumo rodiklių mažėjimo šalyje gydytojas privalo ir be papildomų piniginių paskatų
Neturiu nuomonės

 

Konferencijos


Artimiausia konferencija

Mokslinė praktinė konferencija „Dermatovenerologijos seminarai XXI“Pranešti apie konferenciją
 
 

Naujienų registracija

Vardas*:
El. paštas*:

Atsisakyti

Registruotis
 

Prisijunkite prie mūsų

„Lietuvos gydytojo žurnalas“ jau ir socialiniame tinklalapyje Facebook

Temporomandibuliniai sutrikimai

Temporomandibuliniai sutrikimai (TMS) apima skeleto-raumenų ir nervų-raumenų patologinių būklių, pažeidžiančių temporomandibulinį (smilkininį apatinio žandikaulio) sąnarį, kramtomuosius raumenis bei visus susijusius audinius, grupę. Su TMS susijęs skausmas kliniškai gali pasireikšti kaip kramtomųjų raumenų skausmas (KRS) ar temporomandibulinio sąnario skausmas (sinovitas, kapsulitas, osteoartritas).
 
 

Gigantiniai tinklainės plyšimai

Gigantiniai tinklainės plyšimai – tai viso storio neurosensorinės tinklainės žiediniai plyšimai, kurie apima 3 ar daugiau valandų esant užpakaliniam stiklakūnio atšokimui. Jie pasireiškia apie 1,5 proc. regmatogeninių atšokimų atvejais, dažniau vyrams, 12,8 proc. abiejose akyse. Gigantiniai tinklainės plyšimai (GTP) dažniausiai yra idiopatiniai, susiję su traumomis, paveldimomis vitreoretinopatijomis ir aukšto laipsnio trumparegyste.
 
 

Vaikams dantukai silantais dengiami nemokamai

Artėjant naujiems mokslo metams Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) primena tėveliams, kad dabar tinkamas metas pasirūpinti vaikų dantų sveikata ir, jei yra būtina, atžalų dantis padengti specialia apsauga nuo ėduonies – silantinėmis medžiagomis. Ši moderni technologija leidžia išsaugoti sveikus dantis augantiems vaikams ir yra kompensuojama Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Vaistų paieška