IŠLEISTAS NAUJAS „LIETUVOS GYDYTOJO ŽURNALO“ NUMERIS

Naujausio „Lietuvos gydytojo žurnalo“ (2014 m. Nr. 8) numerio tema – lėtinė obstrukcinė plaučių liga. Kaip bebūtų gaila, turime konstatuoti liūdną faktą: šis susirgimas – tai trečia dažniausia mirties priežastis pasaulyje! Apie šią klastingą ir pavojingą pulmonologinę ligą, jos paūmėjimo priežastis, LOPL sergančio asmens instrumentinį tyrimą ir kt. sužinosite perskaitę interviu su Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų Pulmonologijos ir alergologijos centro vadovu prof. Edvardu Danila bei tos pačios gydymo įstaigos Pulmonologijos ir alergologijos skyriaus vedėju, Lietuvos pulmonologų draugijos pirmininku doc. Rolandu Zablockiu ir susipažinę su VUL SK Pulmonologijos ir alergologijos centro specialistų komentarais.
 

Aktualus klausimas

Lėtinės obstrukcinės plaučių ligos prognozė - trečia dažniausia mirties priežastis pasaulyje. Kaip reikėtų kovoti su šios pavojingos ligos paūmėjimais?
Ligonį gydantis gydytojas turi užtikrinti tinkamą ligos kontrolę
Ligonis turi vengti per didelio fizinio krūvio, vykdyti visus gydytojo nurodymus, vartoti paskirtus vaistus
Sergantieji LOPL privalo mesti rūkyti, stiprinti ir grūdinti organizmą mankštomis, ypač saugotis infekcijų užkrato
Pritariu visiems atsakymams

 

Konferencijos


Artimiausia konferencija

„Farmacijos aktualijos 2014 m. ruduo“Pranešti apie konferenciją
 
 

Naujienų registracija

Vardas*:
El. paštas*:

Atsisakyti

Registruotis
 

Prisijunkite prie mūsų

„Lietuvos gydytojo žurnalas“ jau ir socialiniame tinklalapyje Facebook

Alerginės astmos evoliucija. Klinikinio atvejo pristatymas

Lietuvoje ir Kėdainių rajone sergamumas astma didėja kaip ir Europoje. Ligonių skaičius didėja, mažėjant bendrai vaikų populiacijai. Rajono vaikų ligų gydytojai, vaikų pulmonologai stebi astma sergančių pacientų ligos eigą, koreguoja gydymą vadovaudamiesi specialistų rekomendacijomis. Skiriama dėmesio astmos ir kitų alerginių ligų ar jų paūmėjimų profilaktikai, pacientų ir jų artimųjų mokymui. Pristatomas klinikinis atvejis atspindi atopijos evoliuciją nuo atopinio dermatito kūdikystėje, astmos ikimokykliniu ir mokykliniu laikotarpiu iki alerginio rinito paauglystėje.
 
 

Geltonosios dėmės degeneracijos gydymas veiksmingas ir sergant kitomis akių ligomis

Majo klinikų tyrimas rodo, kad pirminis geltonosios dėmės degeneracijos, lėtinės regėjimą bloginančios būklės, gydymas yra efektyvus ir esant tinklainės tempimo problemoms. Senstant populiacijai, daugėja ir senų žmonių ligų, įskaitant ir amžinį regėjimo aštrumo silpnėjimą – geltonosios dėmės degeneraciją (GDD), kurią lemia nenormalių kraujagyslių geltonojoje dėmėje formavimasis.
 
 

Katės įdrėskimo liga. Klinikinis atvejis

Katės įdrėskimo liga yra bakterinė infekcija, paveikianti limfmazgius, odą, retais atvejais ir akis. Dažniausiai akyse liga pasireiškia kaip granulominis konjunktyvitas, kartu esant padidėjusiems priešausiniams limfmazgiams. Taip pat ši liga yra viena pagrindinių vienpusio neuroretinito priežasčių. Straipsnyje pristatomas katės įdrėskimo ligos sukelto neuroretinito klinikinis atvejis, gydytas Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų Akių ligų skyriuje.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Vaistų paieška