IŠLEISTAS NAUJAS ŽURNALO „SKAUSMO MEDICINA“ NUMERIS

„Lietuvoje daugiau kaip penktadalis suaugusiųjų kenčia lėtinį skausmą. Jei mūsų dabar nėra ir trijų milijonų, tai vis tiek susidaro daugiau nei mano gimtasis Kaunas... Tokios skausmo pacientų armijos neįveiks skausmo klinikos, kad ir kiek jų sukurtume. Reikia, kad skausmą pažintume, mokėtume jį vertinti ir diagnozuoti visi. Tam reikia susikalbėjimo, bendrų pastangų“. Tai ištrauka iš „Skausmo medicinos“ vyriausiojo redaktoriaus doc. dr. Arūno Ščiupoko Žodžio skaitytojui...
 

Aktualus klausimas

Skausmingosios polineuropatijos. Kokios yra svarbiausios jų išsivystymo priežastys?
Paveldimos, įgimtos ligos
Imuninės sistemos sutrikimai, sunkūs infekciniai susirgimai
Intoksikacija alkoholiu, vaistais, metalais ir t. t.
Tinka visi atsakymai

 

Konferencijos


Artimiausia konferencija

Vidaus ligų gydymo metodikos ir naujovės (Panevėžys)Pranešti apie konferenciją
 
 

Naujienų registracija

Vardas:
El. paštas*:

Atsisakyti

Registruotis
 

Prisijunkite prie mūsų

„Lietuvos gydytojo žurnalas“ jau ir socialiniame tinklalapyje Facebook

Grybelinis rinosinusitas

Grybelinis rinosinusitas – grybelių sukeltas ūminis ar lėtinis nosies ir prienosinių ančių gleivinės uždegimas. Suskaičiuojama nuo 20 tūkst. iki 1,5 mln. skirtingų grybelių rūšių. Tačiau tik kelios dešimtys iš tikrųjų gali sukelti infekcines ligas žmonėms. Grybelinis rinosinusitas yra klasifikuojamas į dvi pagrindines formas: invazinę ir neinvazinę. Neinvazinei formai priskiriama saprofitinė grybelinė kolonizacija, micetoma (grybelio kamuolys), alerginis grybelinis rinosinusitas, o invazinei – ūminis žaibinis invazinis grybelinis rinosinusitas, lėtinis invazinis grybelinis rinosinusitas, granuliomatozinis invazinis grybelinis rinosinusitas.
 
 

Medikai ragina nepakliūti į korupcijos žabangas

Respublikinės Šiaulių ligoninės medikai pastebi, jog pacientai, puikiai žinodami apie ligoninės nuostatą vengti korupcinių santykių (kyšio davimo ar ėmimo), ieško būdų, kaip atsilyginti gydytojui už išgelbėtą gyvybę ar sugrąžintą sveikatą. Kartais ligoninės pacientai bando atsilyginti, išvykdami iš ligoninės ir tvirtina, jog dėkoja už sunkų medikų darbą. Respublikinės Šiaulių ligoninės generalinis direktorius Petras Simavičius įspėja pacientus, jog ligoninėje netoleruojama korupcija, o kyšio davimas net ir po paslaugos teikimo yra korupcinio pobūdžio nusikalstama veika.
 
 

Lietuvoje žmonės sveiki gyvena trumpiau nei kiti Europos gyventojai

Pasiturinčios visuomenės žmonės gyventi nori ne tik ilgai, bet ir kokybiškai. Europos Komisijos ir valstybių narių inicijuoto EHLEIS (angl. Joint Action European Health and Life Expectancy Information System) projekto metu buvo stebimos pagrindinės sveikos gyvenimo trukmės tendencijos Lietuvoje.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Vaistų paieška