IŠLEISTAS NAUJAS ŽURNALO „FARMACIJA IR LAIKAS“ NUMERIS

Šio numerio aktualijose skaitykite išsamų straipsnį apie farmacinę rūpybą „Farmacinės rūpybos paslaugų tikslas – kokybiškesnė paslauga pacientams. Ar jį pasieksime?“, kuriame aiškinamasi, kodėl reikia tokių paslaugų, koks bus vaistininko vaidmuo, teikiant farmacinės rūpybos paslaugas, kokia bus atsakomybė, kaip tam ruošiasi vaistinių tinklai... Kitoje aktualijoje („Farmakotechnikų rengti nedraudžiama, bet ateitis skendi migloje...“) aiškinamasi, kokios permainos nuo kitų metų laukia farmakotechnikų, kodėl, jei jų poreikis mažės, tokie specialistai ir toliau rengiami, kokios galimybės jiems įsidarbinti po studijų ir t. t.
 

Aktualus klausimas

Ar pritariate siūlymui, kad Lietuvos, kaip ir kitų Europos šalių, vaistinėse dirbtų komanda - vaistininkas, jo padėjėjas, kiti specialius mokymus baigę specialistai?
Taip, nes tik tuomet klientams bus įmanoma suteikti kokybiškas farmacinės rūpybos paslaugas
Mano nuomone, mažose vaistinėse komandos nereikia - kokybiškas farmacinės rūpybos paslaugas gali suteikti ir vaistininko padėjėjas
Neturiu nuomonės

 

Konferencijos


Artimiausia konferencijaPranešti apie konferenciją
 
 

Naujienų registracija

Vardas:
El. paštas*:

Atsisakyti

Registruotis
 

Prisijunkite prie mūsų

„Lietuvos gydytojo žurnalas“ jau ir socialiniame tinklalapyje Facebook

Nuo birželio mėnesio Kauno klinikose keičiasi skubios pagalbos teikimo vieta

Birželio mėnesį Kauno klinikose įvyks keletas organizacinių skubios pagalbos teikimo pokyčių. Skubios pagalbos skyrius persikelia į naują pastatą Kauno klinikų miestelio centre. Čia veiks pagrindinis ir vienintelis Kauno klinikų ligonių priėmimo skyrius. Vienoje vietoje bus priimami ir vaikai, ir suaugusieji, o taip pat akių traumas patyrę pacientai. Nėščiosios dėl sveikatos problemų taip pat bus priimamos naujajame Traumų ir skubios pagalbos centre. Išimtis bus gimdyvės, kurioms prasidėjusi gimdymo veikla - jų patekimas į ligoninę nesikeičia.
 
 

Neužtikrinus tinkamos profilaktikos ir kontrolės pulmonologinių ligų plitimo suvaldyti nepavyks...

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) jau ne vienerius metus skambina pavojaus varpais dėl didėjančio sergamumo pulmonologinėmis ligomis, kartu – ir vis dažnesnio mirštamumo nuo sunkiausių plaučių ligų. Aišku viena – būtina nedelsiant imtis visų įmanomų priemonių, jei iš tiesų norima pavojingų ligų plitimą suvaldyti. Šia linkme dirba ir Lietuvos pulmonologai. Tiesa, jų pastangos ir novatoriškos iniciatyvos nemažai susijusios su valstybės požiūriu, taigi ir finansavimu.
 
 

Lietuvos gyventojų sveikata ir sveikatos priežiūros įstaigų veikla 2014 m. (išankstiniai duomenys)

Higienos instituto Sveikatos informacijos centras išleido periodinį sveikatos statistikos leidinį „Lietuvos gyventojų sveikata ir sveikatos priežiūros įstaigų veikla 2014 m. (išankstiniai duomenys). Jame pateikiami Lietuvos gyventojų sveikatos ir sveikatos priežiūros įstaigų veiklos rodikliai. Šis leidinys skirtas sveikatos specialistams, statistikams, administratoriams, mokslininkams. Leidinyje pateiktos rodiklių reikšmės skirtos atlikti tolesnę duomenų analizę.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Vaistų paieška