VILNIAUS UNIVERSITETAS VAISTININKUS RENGS NUO KITŲ METŲ

Praėjusį penktadienį Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacijos bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO) informacinėje sistemoje buvo paskelbti šiųmečio priėmimo rezultatai. Kaip ir tikėtasi, vienos populiariausių - biomedicinos studijų krypčių programos. Nors būta kalbų, kad nuo šio rudens vaistininkai bus rengiami ne tik Lietuvos sveikatos mokslų universitete (LSMU), bet ir Vilniaus universiteto (VU) Medicinos fakultete (MF), stojantieji tokių naujovių šiemet dar nesulaukė. Kada ir kokias permainas šia linkme Vilniaus universitetas ketina įgyvendinti? Trys klausimai VU MF prodekanui profesoriui Rimantui Stukui.
 

Aktualus klausimas

Kodėl pasirinkote biomedicinos mokslų krypties studijas?
Geros įsidarbinimo, ateities perspektyvos, nes visada yra tokių specialistų poreikis
Norėjau pratęsti šeimos tradicijas
Lietuvoje yra aukštas tokių specialistų paruošimo lygis, todėl nesunkiai rasiu darbą užsienyje

 

Konferencijos


Artimiausia konferencija

Mobiliosios sesijos 2014 m. IV ciklas, KaunasPranešti apie konferenciją
 
 

Naujienų registracija

Vardas*:
El. paštas*:

Atsisakyti

Registruotis
 

Prisijunkite prie mūsų

„Lietuvos gydytojo žurnalas“ jau ir socialiniame tinklalapyje Facebook

Trišakio nervo neuralgija

Trišakio nervo neuralgija (TNN) – tai vienpusis skausminis sindromas, kuriam būdingi trumpi, staiga prasidedantys ir pasibaigiantys elektros iškrūvius primenantys skausmai, lokalizuoti pagal vieną ar daugiau trišakio nervo šakų. Atnaujintoje trečiojoje Galvos skausmų klasifikacijoje (angl. Classification of Headache Disorders-3 – ICHD-3) nurodomi trys TNN variantai.
 
 

Kodėl organų donorystei moterys pritaria labiau nei vyrai?

Nacionalinis transplantacijos biuras prie Sveikatos apsaugos ministerijos informuoja, kad sutikimą donoro kortelei gauti elektroniniu būdu jau pasirašė 1250 žmonių. Galimybė elektroniniu būdu pareikšti savo valią po mirties paaukoti organus donorystei sveikatos apsaugos ministro įsakymu buvo įteisinta prieš keturis mėnesius – šių metų kovo 27 dieną. Kol tokios galimybės nebuvo, sutikimų tapti donorais per mėnesį būdavo registruojama iki 100.
 
 

PSDF biudžeto augimas - balo vertei atstatyti

Sveikatos apsaugos ministrės Rimantės Šalaševičiūtės susitikime su ministerijai pavaldžių šalies gydymo įstaigų vadovais pristatytas planuojamas Privalomono sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto augimas, aptarta ligoninių finansinė padėtis, svarstyti kiti medikams aktualūs klausimai.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Vaistų paieška