ŠIANDIENOS PULMONOLOGIJA - LABAI SMARKIAI BESIKEIČIANTI DISCIPLINA

Lietuvoje pulmonologija užima vis stipresnes pozicijas tarp kitų nuolat modernėjančių, pasaulinę pažangą sėkmingai savo kasdienėje praktikoje taikančių medicinos sričių. Anot Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Pulmonologijos ir imunologijos klinikos vadovo profesoriaus Raimundo Sakalausko, išplėsdama savo veiklos kryptis, ši disciplina smarkiai keičiasi. Dabar gydytojai pulmonologai pagal savo kompetenciją bei atsakomybės pojūtį dirba petys petin su kardiologais, onkologais, kitų sričių specialistais. Kaip jiems sekasi? Kokie iššūkiai laukia gydytojų pulmonologų? Trys klausimai LSMU Pulmonologijos ir imunologijos klinikos vadovui profesoriui Raimundui Sakalauskui.
 

Aktualus klausimas

Ar bendrosios praktikos gydytojui šiandien pakanka kompetencijos tęsti tinkamą lėtinėmis ligomis sergančių pacientų priežiūrą?
Taip, šeimos gydytojas turi pakankamai medicininių žinių ir praktikos ligoniams prižiūrėti
Ne. Nes nors šeimos gydytojas išmano daug medicinos sričių, bet lėtinių ligų gydymo eigą turėtų nuolat kontroliuoti specialistas
Neturiu nuomonės

 

Konferencijos


Artimiausia konferencija

„Farmacijos aktualijos. 2014 m. ruduo“Pranešti apie konferenciją
 
 

Naujienų registracija

Vardas*:
El. paštas*:

Atsisakyti

Registruotis
 

Prisijunkite prie mūsų

„Lietuvos gydytojo žurnalas“ jau ir socialiniame tinklalapyje Facebook

Nugaros skausmas

Nugaros skausmas yra dažna problema. Nurodoma, kad paprastą nugaros skausmą, sukeltą greta stuburo esančių raumenų, sausgyslių ir raiščių patempimo, yra patyrę 4 iš 5 žmonių. Tai vadinamas nespecifinis ar mechaninis nugaros skausmas. Dažniausiai net ir netaikant gydymo toks skausmas ima silpnėti po kelių dienų ar savaičių. Jei tik įmanoma, rekomenduojama nenutraukti ir neriboti normalios kasdienės veiklos.
 
 

Odontologai klaidina pacientus

Panevėžio teritorinę ligonių kasą (TLK) pasiekė informacija, kaip kai kurios odontologijos paslaugas teikiančios gydymo įstaigos aiškina ligonių kasų raginimą atsidėkoti gydytojui šypsena ir siunčia akivaizdžią užuominą pacientams, jog gydytojui vis dėlto reikia primokėti.
 
 

Aptartos ligoninių paslaugų apmokėjimo problemos

Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) iniciatyva su Valstybinės ligonių kasos prie sveikatos apsaugos ministerijos (VLK), teritorinių ligonių kasų (TLK) ir ligoninių atstovais išsamiai aptartos ligoninių teikiamų paslaugų apmokėjimo problemos.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Vaistų paieška