IŠĖJO NAUJAS ŽURNALO „FARMACIJA IR LAIKAS“ NUMERIS

Prenumeratoriai jau gavo naująjį žurnalo „Farmacija ir laikas“ numerį. Jame, kaip visada, publikuojama daug įdomios ir naudingos informacijos apie farmacijos aktualijas, teisės aktų naujoves, mokslinius tyrimus, pateikiami specialistų patarimai, kaip reikėtų tinkamai gydyti migreną, peršalimo ligas, erekcijos sutrikimus ir t. t.
 

Aktualus klausimas

Kaip vertinate sveikatos politikų teiginius dėl gydytojų emigracijos - esą šalių keitimasis specialistais nėra neigiamas dalykas?
Tai visiškas nesusivokimas situacijoje, nes gydytoją paruošti valstybei kainuoja labai didelius pinigus
Teisingas požiūris, nes kiekvienas žmogus turi judėjimo ir veiklos laisvę
Pritariu tik iš dalies, nes dėl specialistų emigracijos nukentės šalies piliečiai
Neturiu nuomonės

 

Konferencijos


Artimiausia konferencija

Maisto netoleravimas ir alergija - realybė ir mitai



Pranešti apie konferenciją
 
 

Naujienų registracija

Vardas:
El. paštas*:

Atsisakyti

Registruotis
 

Prisijunkite prie mūsų

„Lietuvos gydytojo žurnalas“ jau ir socialiniame tinklalapyje Facebook

Padėkos renginys gyviesiems organų donorams ir gydytojams reanimatologams

Lietuvos asociacija „Gyvastis“ spalio 25-ąją, antradienį, organizuoja Padėkos renginį, skirtą padėkoti tiems, kurie yra pirmieji organų donorystės grandinėje. Visų pirma tai – gyvieji donorai, dovanoję inkstą arba dalį kepenų savo artimiesiems – vaikams, broliams seserims, vyrams, žmonoms, vaikaičiams. O tokių nuo 1974 m., kada buvo atlikta pirmoji inksto persodinimo operacija iš gyvo donoro, buvo 304.
 
 

Užsienyje gyvenantys skolininkai - VLK akiratyje

Kai kurie mūsų šalies pensininkai, išvykę gyventi į užsienį ir oficialiai deklaravę savo išvykimą iš Lietuvos, susiduria su nemalonumais – didžiulėmis skolomis, kurios atsiveja juos iš Lietuvos. Šiems senjorams tokios skolos susidaro dėl nežinojimo – mat jie, sušlubavus sveikatai užsienyje, kreipiasi į gydymo įstaigą, kurioje pateikia Europos sveikatos kortelę (ESDK) ir gauna paslaugas už kurias vėliau ir turi susimokėti, o jei to nepadaro – kaupiasi skolos mūsų šalyje.
 
 

Atopinio dermatito gydymas naujos kartos vietiniu gliukokortikoidu metilprednizolono aceponatu

Atopinis dermatitas yra lėtinė uždegimu pasireiškianti odos liga, kuriai būdingas odos sausumas, bėrimai, stiprus niežėjimas, pasikartojantys paūmėjimai. Ši liga dažniau pasireiškia asmenims, kurių šeimoje yra sergančiųjų alerginėmis ligomis (pvz., astma, alerginis rinokonjunktyvitas). Atopinis dermatitas yra viena dažniausių odos ligų, ja serga 20 proc. vaikų ir 1–3 proc. suaugusių daugelyje pasaulio šalių. Lietuvoje atopinis dermatitas 2003 metais buvo diagnozuotas daugiau nei 25 tūkst. gyventojų, o 2008 metais – daugiau nei 22 tūkst.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Vaistų paieška