NĖŠTUMO NUTRAUKIMO GALIMYBĘ TURI REGLAMENTUOTI ĮSTATYMAS, O NE MINISTRO ĮSAKYMAS

Sveikatos apsaugos ministerija ruošia Reprodukcinės sveikatos įstatymo projektą, pagal kurį būtų nustatytas 72 valandų (trijų parų) laikotarpis nėštumą nutraukti pageidaujančią moterį nuo tokio sprendimo atkalbėti. Per šį laiką jai būtų suteikta psichologo konsultacija, pateikta visa informacija apie galimas nėštumo nutraukimo pasekmes. Viena vertus, labai gerai, kad rūpinamasi moters sveikata ir valstybės ateitimi, bet, kita vertus, ar tai nėra kišimasis į privatų šeimos gyvenimą? Trys klausimai Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininko pavaduotojui, ilgą laiką dirbusiam gydytoju akušeriu - ginekologu Antanui Matului.
 

Aktualus klausimas

Ar pritariate, kad nėštumą nutraukti pageidaujančiai moteriai būtų nustatytas 72 val. laikotarpis apsigalvoti?
Taip, nes tai galimybė išsaugoti užsimezgusią gyvybę
Ne, į moters ir šeimos privatų gyvenimą niekas kištis neturėtų
Neturiu nuomonės

 

Konferencijos


Artimiausia konferencija

Mokslinė - praktinė konferencija Molecular Techniques in Tissue-Based Pathology Diagnosis“Pranešti apie konferenciją
 
 

Naujienų registracija

Vardas*:
El. paštas*:

Atsisakyti

Registruotis
 

Prisijunkite prie mūsų

„Lietuvos gydytojo žurnalas“ jau ir socialiniame tinklalapyje Facebook

Lietuvai - pagyrimas už Europos Direktyvos aktyvų įgyvendinimą

Briuselyje vykusiame Europos Komisijos (EK) organizuotame Europos valstybių nacionalinių kontaktinių centrų (NKC) atstovų susitikime Lietuva sulaukė pagyrimų už Europos Sąjungos (ES) direktyvos, pagal kurią mūsų kraštiečiai gali laisviau vykti gydytis į užsienį, aktyvų įgyvendinimą ir periodinį viešinimą, aiškinant žmonėms apie šią naujovę.
 
 

Nutukimas jauname amžiuje 6 kartus didina arterinės hipertenzijos riziką

Vokietijos mokslininkai nustatė, kad nutukimas jauname amžiuje iki 6 kartų gali padidinti arterinės hipertenzijos atsiradimo riziką. Apie tai Europos kardiologų kongrese Barselonoje paskelbė prof. Peteris Schwandtas ir bendr., remdamiesi PEP Family Heart Study tyrimo, kuriame dalyvavo daugiau nei 22 tūkst. žmonių, rezultatais.
 
 

V. P. Andriukaitis Europos Parlamente įvertintas puikiai

Vakar vykusiuose Europos Parlamento (EP) klausymuose, kuriuose kandidatai į naujosios Europos Komisijos (EK) narius buvo vertinami EP komitetuose, Lietuvos atstovas, buvęs sveikatos apsaugos ministras socialdemokratas Vytenis P. Andriukaitis, kuris yra kandidatas į EK narius, atsakingus už sveikatą ir maisto saugą, įvertintas kaip geriausias kandidatas.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Vaistų paieška