IŠLEISTAS NAUJAS ŽURNALO „FARMACIJA IR LAIKAS“ NUMERIS

Šio numerio pagrindinė tema - širdies ir kraujagyslių ligos. Skaitykite straipsnius apie mitybą, sergant ŠKL, sužinokite, kokios ligos dažnai diagnozuojamos olimpiečiams. Rubrikoje „Aktualijos“, publikuojamas interviu su Prezidentės patarėja Aira Mečėjiene („Finansinė našta sveikatos sistemai tik didės...“), rašoma apie jungtuves farmacijos rinkose ir aiškinamasi tokių reiškinių priežastys, pranešama apie Seimo sprendimą, palankų farmacijos specialistams ir vaistinių savininkams, informuojama apie kaimynų estų planus pažaboti farmacijos monopoliją ir kt.
 

Aktualus klausimas

Kaip vertinate Lietuvos Respublikos prezidentės iniciatyvas teikiant sveikatos apsaugos srityje antimonopolinius įstatymus?
Teisingas žingsnis, seniai reikėjo tokios iniciatyvos imtis
Tai tik prezidentės pažadai, o iš tiesų niekas nesikeičia
Neturiu nuomonės

 

Konferencijos


Artimiausia konferencija

2015 m. kardiologijos gydymo metodikos ir naujovėsPranešti apie konferenciją
 
 

Naujienų registracija

Vardas:
El. paštas*:

Atsisakyti

Registruotis
 

Prisijunkite prie mūsų

„Lietuvos gydytojo žurnalas“ jau ir socialiniame tinklalapyje Facebook

Manipuliacijoms dėl Nacionalinio vėžio instituto reikia padėti tašką

Kaip pasakė LR Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininkė Dangutė Mikutienė, paskutinėje politinėje taryboje Darbo partijos vadovybė griežtai pasisakė, kad turi baigtis įvairios manipuliacijos Nacionalinio vėžio instituto pavaldumo klausimu. Politinių partijų atstovai galutinai nusprendė nebekelti klausimo dėl to, kam turi priklausyti Nacionalinio vėžio instituto savininko teisės ir pareigos.
 
 

Antro tipo cukriniu diabetu sergančiųjų gydymas insulinu degludeku

Insulinas degludekas yra ilgai veikiantis bazinis insulinas, firminiu pavadinimu Tresiba®. Suleidus po oda šio insulino, susidaro tirpių multiheksamerų sankaupa, iš kurios palaipsniui, lėtai ir nepertraukiamai į kraujotaką absorbuojami monomerai. Dėl tokio veikimo mechanizmo insulinas degludekas pasižymi lygesniu ir stabilesniu farmakokinetiniu ir farmakodinaminiu veikimu bei mažu variabiliškumu (kintamumu). Jo pusinės eliminacijos laikas yra apie 25 val., o pastovus gliukozės koncentraciją mažinantis poveikis išlieka ilgiau nei 42 val.
 
 

Doc. Žydrūnė Visockienė: cukrinio diabeto gydymui trūksta ne tik pinigų, bet ir sumanumo jais pasinaudoti

Pasitaikius progai pasikalbėti su patyrusiu cukrinio diabeto (CD) žinovu, pirmiausia rūpi paklausti, kas nauja CD gydymo srityje. Vilčių teikiančių naujienų godžiai laukia ir gydytojai, ir pacientai, nes nei vienų, nei kitų netenkina dabartinė padėtis: CD pasaulyje dažnėja, gydymas tebėra labai problemiškas ir ligos baigtys ne visada palankios. Kiekvieno naujo gydymo metodo ar naujų vaistų nuo CD pasirodymas klinikinėje praktikoje būdavo sutinkamas su entuziazmu ir viltimis, bet vėliau paaiškėdavo, kad ir šios naujovės toli gražu nėra tos, kurios pajėgtų suvaldyti klastingą ir sunkią ligą.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Vaistų paieška