IŠĖJO NAUJAS ŽURNALO „FARMACIJA IR LAIKAS“ NUMERIS

Vaistų kainų mažinimas – viena dabar dirbančios XVI-osios Lietuvos Respublikos Vyriausybės veiklos programinių nuostatų, tačiau jas įgyvendinti, pasirodo, nėra taip paprasta. Nors teigiama, kad vaistų kainų kreivė krenta žemyn, oponentai tvirtina, jog priemokos už inovacinius kompensuojamuosius vaistus didėja, todėl galimybės gyventojams įsigyti naujausių vaistų - mažėja. Lietuvos laisvosios rinkos instituto (LLRI) ekspertės Dovilės Sujetaitės teigimu, nerimą kelia tai, kad žmonės verčiami pirkti pigiausius, o ne reikiamus ir labiausiai tinkamus vaistus, o tai, kad priemoka už visus kitus vaistus, pritaikius nuolaidą, negalės būti mažesnė nei ministerijos nustatyta, esą reiškia ne ką kita, kaip valstybės minimalių kainų reguliavimą.
 

Aktualus klausimas

Ar šiandien kiekvienam ligoniui prieinamas gydymas naujausiais, efektyviausiais vaistais?
Taip, nes inovacinių vaistų į kompensuojamųjų vaistinių preparatų kainyną įtraukiama vis daugiau
Ne, nes už naujausius vaistus reikia daugiau primokėti, ne visi ligoniai turi tokias galimybes
Sveikata nesiskundžiu, vaistų kainodaros politika man nerūpi

 

Konferencijos


Artimiausia konferencijaPranešti apie konferenciją
 
 

Naujienų registracija

Vardas*:
El. paštas*:

Atsisakyti

Registruotis
 

Prisijunkite prie mūsų

„Lietuvos gydytojo žurnalas“ jau ir socialiniame tinklalapyje Facebook

Kauno klinikose - pirmoji inksto transplantavimo iš gyvo donoro operacija

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) ligoninės Kauno klinikų medikai pradėjo naują etapą ligoninės inkstų transplantacijų istorijoje. Dvidešimtmetė Karolina iš Birštono tapo pirmąja paciente, kuriai Kaune persodintas gyvo donoro inkstas. Dvigubą operaciją atliko dvi medikų brigados, kurioms vadovavo LSMU Urologijos klinikos vadovas prof. Mindaugas Jievaltas. Operacijos praėjo sklandžiai.
 
 

Kraujavimas iš nosies gali būti sunkiai kontroliuojamas

Kraujavimas iš nosies - viena dažniausių ūminių būklių otorinolaringologijoje. Daugeliu atvejų neintensyvus kraujavimas sustabdomas minimaliomis priemonėmis, tačiau kartais kraujavimas iš nosies gali būti sunkiai kontroliuojama būklė, kai reikia nosies tamponados ir (ar) chirurginių procedūrų bei stacionarinio gydymo. Kraujavimą iš nosies patiria apie 60 proc. žmonių.
 
 

Parlamentarė D. Mikutienė - apie sunerimti verčiančią vaikų sveikatos tikrinimų realybę Lietuvoje

Anemija, alerginis rinitas, astma, epilepsija, artropatijos, cukrinis diabetas, akių ligos ir dar daugybė kitų lėtinių susirgimų – šios ligos vis dažniau užklumpa mūsų vaikus. Tačiau dar gerokai anksčiau iki išgirstant tokią diagnozę galima įvykius pasukti kita linkme. Ir tai neužims daug laiko, neatsieis labai daug kaštų. Tereikia atsakingiau įvertinti privalomųjų vaikų sveikatos patikrų svarbą, periodiškumą ir tyrimų įvairovę.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Vaistų paieška