IŠLEISTAS NAUJAS ŽURNALO „FARMACIJA IR LAIKAS“ NUMERIS

Pirmajame šių metų žurnalo „Farmacija ir laikas“ numeryje, kaip įprastai, rasite daug informacijos aktualia tematika. Straipsnyje „Laimingos valandos... vaistinėje? Ką tai turi bendro su racionaliu vaistų vartojimu?“ aiškinamasi, kokią įtaką Sveikatos apsaugos ministerijos deklaruojamam siekiui, kad gyventojai vaistus vartotų kuo racionaliau, turi vaistinių tinklų nesibaigiančios akcijos ir nuolaidos; kaip į tokias akcijas reaguoja gyventojai ir kiek su nuolaida įsigytų vaistų taip ir lieka nepanaudoti... Aktualijų rubrikos interviu - pokalbis su Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininke Dangute Mikutiene apie farmacijos politikos gaires ir demokratijos, priimant sprendimus, būtinumą. Sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė dar kartą akcentuoja pasiruošimo teikti farmacinės rūpybos paslaugas svarbą, o viceministras Valentinas Gavrilovas informuoja apie naujoves vaistų politikoje.
 

Aktualus klausimas

Kaip įsivaizduojate racionalų vaistų vartojimą?
Vaistus vartoti tik būtiniausiu atveju, kai jų nevartojant kyla grėsmė gyvybei
Vaistus vartoti pagal gydytojo paskyrimą ar vaistininko rekomendacijas
Vaistų išvis nevartoti - gydytis tik augaliniais preparataisir pozityviu mąstymu
Neturiu nuomonės

 

Konferencijos


Artimiausia konferencija

2016 m. Vidaus ligų algoritmaiPranešti apie konferenciją
 
 

Naujienų registracija

Vardas:
El. paštas*:

Atsisakyti

Registruotis
 

Prisijunkite prie mūsų

„Lietuvos gydytojo žurnalas“ jau ir socialiniame tinklalapyje Facebook

Apie širdies kraujagyslių ligas ir galimybes jų išvengti...

„Eurostat“ pateikti ES šalių piliečių mirštamumo nuo širdies kraujagyslių ligų (ŠKL) tyrimo duomenys rodo, kad Lietuva turi susirūpinti labiausiai – darbingo amžiaus vyrų nuo šių ligų pas mus miršta daugiausia, vidutinė jų gyvenimo trukmė – trumpiausia. 2010 m. duomenimis, Lietuvoje 100 tūkst. gyventojų teko bemaž 500 mirčių dėl insulto ir širdies ligų, o ES vidurkis – 209,9, tai yra gerokai mažiau nei du kartus.
 
 

Kliniškai nepaaiškinami simptomai otorinolaringologijoje: integruotos psichiatrinės pagalbos poreikis

Otorinolaringologo praktikinėje veikloje pasitaiko pacientų, kurių nusiskundimai neatitinka aiškių ,,medicininių“ kriterijų, o yra būdingesni psichologiniams sutrikimams. Literatūroje pasirodė apžvalginių straipsnių, kuriuose aptariami kliniškai nepaaiškinami otorinolaringologiniai simptomai ir diagnostikai bei gydymui pagerinti rekomenduojama bendradarbiauti su psichiatrais. Pirminiai duomenys nurodo, kad dauguma pacientų, išsakančių nepaaiškinamus nusiskundimus, gali sirgti psichikos ligomis. Todėl integruota otorinolaringologo ir psichiatro pagalba tokiems pacientams turi būti lengviau prieinama.
 
 

Žvynelinės gydymas vietinio poveikio vaistais

Nors žvynelinė yra viena dažniausių lėtinių odos uždegimo ligų, daugelis pacientų serga lengva jos forma. Literatūros duomenimis, apie 70–80 proc. sergančiųjų bėrimai yra išplitę ne daugiau kaip 5 proc. kūno paviršiaus plote arba pažeidžiama tik viena sritis, pavyzdžiui, plaukuotoji galvos dalis, alkūnės, keliai ar tik raukšlės.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Vaistų paieška