KOMPIUTERINĖS TOMOGRAFIJOS TYRIMAI - TIK JEI JŲ TIKRAI REIKIA

Dažnas Lietuvos gyventojas, išgirdęs apie šalies gydymo įstaigose pradėtus atlikinėti brangius šiuolaikiškus tyrimus, užsigeidžia, kad šeimos gydytojas ar kitos srities specialistas tokius tyrimus skirtų ir jam. Pastaraisiais metais daug rašoma apie didelį kompiuterinės tomografijos (KT) tyrimų vaidmenį, diagnozuojant įvairius susirgimus dar tik pradinėse stadijose. Vis dėlto gydytojai radiologai įspėja, kad tokie tyrimai turi didelį šalutinį poveikį, todėl pacientui turi būti skiriami tik tada, jeigu jie – neišvengiami. Trys klausimai Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikų Radiologijos klinikos vadovui profesoriui Algidui Basevičiui.
 

Aktualus klausimas

Kompiuterinės tomografijos tyrimą skiriu...
Nustatyti ar patikslinti diagnozę, jei kitų tyrimų atsakymų nepakanka
Pirmiausia įvertinu paciento amžių, sveikatos būklę, nusiskundimus ir kt., tai yra šio tyrimo naudos ir žalos santykį
Pacientui pageidaujant

 

Konferencijos


Artimiausia konferencija

Mobiliosios sesijos 2014 m. IV ciklas, KaunasPranešti apie konferenciją
 
 

Naujienų registracija

Vardas*:
El. paštas*:

Atsisakyti

Registruotis
 

Prisijunkite prie mūsų

„Lietuvos gydytojo žurnalas“ jau ir socialiniame tinklalapyje Facebook

Daugiausia nesaugių medžiagų - maisto papilduose sportininkams

Įvairių šalių atsakingi specialistai, tikrindami, ar saugūs maisto papildai pasiekia vartotojus, šiuose produktuose dažnai nustato sveikatai kenksmingų medžiagų. Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) primena, kad itin atidžiai reikėtų rinktis internetu parduodamus amerikietiškus sportininkams skirtus papildus, nes juose randama net haliucinogeniniu poveikiu pasižyminčių medžiagų.
 
 

Naujoji slaugos koordinatorė: „Slaugos mokslas vietoje nestovi“

„Ėmiausi naujų pareigų, bet lieku ir Vaikų intensyviosios terapijos skyriuje, nes medicina – tokia sritis, kuri reikalauja praktikos“, – sako 30 metų Kauno klinikų Vaikų intensyviosios terapijos skyriuje slaugytoja dirbanti Silva Kostyliovienė, rugpjūčio 11 dieną pradėjusi eiti Vaikų ligų klinikos slaugos koordinatorės pareigas. „Mokslas ir praktika visada turi eiti kartu“, – sako naujoji slaugos koordinatorė, savo asmeniniu pavyzdžiu patvirtinanti mokymosi visą gyvenimą idėją.
 
 

Kontraceptinis implantas - patikima ir šiuolaikiška apsauga nuo nėštumo

Šiuolaikinės kontraceptinės priemonės ne tik padeda moteriai planuoti savo šeimą, bet ir spręsti daugelį sveikatos, socialinių ir net ekonominių problemų. Iki šiol populiariausia kontracepcija buvo kontraceptinės tabletės, kurios buvo nuolatos tobulinamos. Per pastaruosius dešimtmečius rinkoje atsirado kitokių formų priemonių: kontraceptinis žiedas, pleistras. Vaistinių lentynos šiais metais pasipildė dar viena nauja šiuolaikinės kontracepcijos forma – poodiniu implantu (Nexplanon, 68 mg etonogestrelio implantas, MSD).
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Vaistų paieška