IŠĖJO NAUJAS „LIETUVOS GYDYTOJO ŽURNALO“ NUMERIS

Šio žurnalo numerio pagrindinė tema – nefrologija. Šioje rubrikoje rasite publikacijas apie gydymui atsparią arterinę hipertenziją, sužinosite naujausią informaciją apie inkstų cistines ligas, jų genetiką ir gydymą. Taip pat rasite publikacijas apie trombozinę mikroangiopatiją ir inkstų pažeidimą, Fabry ligą, ūminius inkstų pažeidimus bei lėtinių inkstų ligų vystymąsi ir kt.
 

Aktualus klausimas

Kokie veiksniai dažniausiai lemia gydymui atsparios arterinės hipertenzijos išsivystymą?
Nutukimas
Ilgą laiką vartojami nesteroidiniai vaistai
Per didelis suvartojamas druskos kiekis dienos racione
Pritariu visiems atsakymams

 

Konferencijos


Artimiausia konferencija

Vaikų endokrininės problemosPranešti apie konferenciją
 
 

Naujienų registracija

Vardas*:
El. paštas*:

Atsisakyti

Registruotis
 

Prisijunkite prie mūsų

„Lietuvos gydytojo žurnalas“ jau ir socialiniame tinklalapyje Facebook

Gerybinis esencialinis blefarospazmas: koks gydymas efektyviausias

Blefarospazmas yra lėtinis, abipusis, forsuotas, nevalingas vokų užsimerkimas. Tai įvairiai progresuojanti neurologinė būklė. Su ja susijusi vadinamoji vokų apraksija, būklė, kai žmogus, turintis normalius vokus, negali jų atmerkti. Botulino toksino, raumenis paralyžiuojančio agento, atradimas leido daug pasiekti, gydant blefarospazmą, tačiau yra gana nemažai atvejų, kai minėtas preparatas neefektyvus ar mažai efektyvus.
 
 

Siūlo didinti slaugytojų atlyginimus

Seimo Sveikatos reikalų komitetas (toliau – Komitetas), dalyvaujant Lietuvos Respublikos Prezidentūros, Vyriausybės, Sveikatos apsaugos ministerijos, Valstybinės ligonių kasos, Lietuvos rajonų ligoninių asociacijos, Lietuvos gydytojų vadovų sąjungos bei Lietuvos slaugos specialistų organizacijos (toliau – LSSO) atstovams, svarstė klausimą dėl slaugytojų darbo užmokesčio didinimo galimybių.
 
 

Lietuvoje vykdoma visuotinė naujagimių patikra

Vasario 29-oji – rečiausia kalendoriaus diena. Ji vadinama Tarptautine Retųjų ligų diena. Prieš 40 m. Lietuvoje, tuometinėje Respublikinėje Vilniaus klinikinėje "Raudonojo Kryžiaus" ligoninėje, buvo pradėta visuotinė naujagimių patikra dėl kai kurių retųjų ligų. Šiandien Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų (VUL SK) Medicininės genetikos centras yra pagrindinė institucija Lietuvoje, kur visos šalies gyventojams suteikiamos genetinės konsultacijos, sistemingai užsiimama retųjų, paveldimų ligų ir įgimtų raidos defektų tyrimais bei profilaktika.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Vaistų paieška