Išleistas naujas žurnalo „Skausmo medicina“ numeris

Naujajame Lietuvos skausmo draugijos žurnale „Skausmo medicina“ skaitykite net kelis interviu su užsienyje dirbančiais Lietuvos gydytojais. Švedijoje dirbanti gydytoja Indrė Bilevičiūtė-Ljungar („Lietuvos skausmo medicinai reikia smarkiai pasitempti“) pasakoja, kaip pakliudo į vieną garsiausių Švedijos klinikų, kuo ten užsiima ir ko jos kolegos Lietuvoje galėtų iš švedų pasimokyti. Anglijoje dirbantis gydytojas Rokas Tamošauskas dalijasi įspūdžiais apie darbą net keliose Anglijos gydymo įstaigose ir prisipažįsta apie grįžimą į Lietuvą kol kas neplanuojantis. Na, o gydytojas Tadas Žuromskis, taip pat gydantis Anglijos piliečius, tikina, kad nėra Lietuvoje vien juoda, o Anglijoje – vien balta…
 

Aktualus klausimas

Kokios priemonės, Jūsų nuomone, šalyje efektyviausiai sumažintų sergamumą širdies ir kraujagyslių ligomis?
Gydytojų terapinės inercijos mažinimas
Edukacinių programų spartesnis diegimas
Gyvenimo būdo pokyčiai
Tinka visi išvardyti atsakymai

 

Konferencijos


Artimiausia konferencija

Ribos ir šešėliai patologijoje: nenavikinė ir navikus imituojanti patologijaPranešti apie konferenciją
 
 

Naujienų registracija

Vardas:
El. paštas*:

Atsisakyti

Registruotis
 

Prisijunkite prie mūsų

„Lietuvos gydytojo žurnalas“ jau ir socialiniame tinklalapyje Facebook

Multidisciplininės komandos reikšmė gydant knarkiančiuosius bei sergančiuosius obstrukcine miego apnėja

Obstrukcinė miego apnėja yra lėtinė polietiologinė liga, kurią diagnozuoja ir gydo specialistų komanda. Obstrukcinės miego apnėjos gydymo taktiką lemia ligos sunkumas, viršutinių kvėpavimo takų anatominiai veiksniai bei gretutinės ligos. Nors dalyvaujant specialistų komandai galima parinkti optimalų obstrukcinės miego apnėjos gydymo metodą bei pagerinti obstrukcinės miego apnėjos gydymo rezultatus, dalis pacientų nesilaiko gydymo rekomendacijų.
 
 

Sveikatos reikalų komitetas: Sveikatos apsaugos ministerija šešerius metus nevykdo įstatymo

Lietuvos Respublikos sveikatos sistemos įstatymo 12 straipsnio 7 dalyje įtvirtinta nuostata, kad tretinio Lietuvos nacionalinės sveikatos sistemos sveikatos priežiūros paslaugų lygio įstaigos pirmine ir antrine sveikatos priežiūra gali verstis tik mokslo ir mokymo tikslais. Šioje dalyje taip pat nustatyta, kad pirminės ir antrinės sveikatos priežiūros mastą ir apimtį nustato Sveikatos apsaugos ministerija (toliau – SAM). Ši teisės norma įsigaliojo dar 2010 m. liepos 1 d., tačiau iki šio SAM nėra įvykdžiusi šio įstatymo reikalavimo.
 
 

Medikai paneigia mitus apie skiepus

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras minėdamas tarptautinę Imunizacijos savaitę pateikia šešių dažniausiai pasitaikančių mitų apie skiepus sąrašą, kurį sudarė Ligų kontrolės ir prevencijos centras Jungtinėse Amerikos Valstijose. Čia aptariamos šešios dažniausiai pasitaikančios klaidos suvokiant, kas yra skiepai, kurias dažnai kartoja tėvai, nurodydami kaip priežastis abejoti vaikų skiepijimo prasmingumu. Jei sveikatos priežiūros darbuotojai pateiks teisingus kontrargumentus, mums pavyks ne tik išsklaidyti tėvų nerimą, bet ir paskatinti aklai netikėti prieš skiepijimą nukreiptais „faktais“.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Vaistų paieška