VICEMINISTRAS G. ČERNIAUSKAS: „SKATINAMOSIOS PASLAUGOS PADĖS SVEIKATOS RODIKLIAIS PASIVYTI KITAS EUROPOS ŠALIS“

Praėjusią savaitę Sveikatos apsaugos ministerijoje (SAM) vykusiame Privalomojo sveikatos draudimo tarybos (PSDT) posėdyje svarstyta daug šalies medikų bendruomenei aktualių klausimų bei pritarta sveikatos priežiūros paslaugų, apmokamų iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto, perskaičiuotų bazinių kainų projektams pagal Lietuvos banko nustatytą litų į eurus keitimo kursą. Sveikatos priežiūros paslaugų kainos eurais bus skelbiamos Valstybinės ligonių kasos prie SAM interneto svetainėje. O kokios naujovės laukia sveikatos priežiūros specialistų? Trys klausimai PSDT pirmininkui, sveikatos apsaugos viceministrui Gediminui Černiauskui.
 

Aktualus klausimas

Ar pritariate, kad papildomi mokėjimai gydytojams už suteiktas kai kurias sveikatos priežiūros paslaugas yra tinkamas būdas mažinti sergamumo rodiklius šalyje?
Taip, gydytojams tai svarbus motyvas dirbti atsakingiau
Tinkamai rūpintis kiekvieno paciento sveikata ir siekti sergamumo rodiklių mažėjimo šalyje gydytojas privalo ir be papildomų piniginių paskatų
Neturiu nuomonės

 

Konferencijos


Artimiausia konferencija

Mokslinė praktinė konferencija „Dermatovenerologijos seminarai XXI“Pranešti apie konferenciją
 
 

Naujienų registracija

Vardas*:
El. paštas*:

Atsisakyti

Registruotis
 

Prisijunkite prie mūsų

„Lietuvos gydytojo žurnalas“ jau ir socialiniame tinklalapyje Facebook

Smulkiųjų vainikinių arterijų disfunkcija: naujausios žinios

Nemažos dalies pacientų, kuriems dėl obliteruojančios vainikinių arterijų (VA) aterosklerozės požymiu laikomo krūtinės skausminio sindromo atliekamos vainikinių arterijų angiografijos, angiogramose reikšmingos patologijos neaptinkama. Per pastaruosius du dešimtmečius publikuota keletas mokslinių tyrimų, skelbiančių, kad obliteruojančia ateroskleroze nesergantiems, tačiau kitų rizikos veiksnių ar miokardo ligų turintiems pacientams gali pasireikšti įvairių sutrikimų.
 
 

Nėštumas ir rūkymas. Vyriausiosios respublikos specialistės komentaras

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos vyriausioji respublikos specialistė akušerijos ir ginekologijos srities, profesorė Rūta Nadišauskienė informuoja apie neigiamą rūkymo įtaką nėštumo metu. Anot jos, neigiama rūkymo nėštumo metu įtaka gali pasireikšti ne tik vaisiui, naujagimiui, bet ir lydėti žmogų visą gyvenimą. Kartu tai yra nuo motinos priklausomas koreguojamas rizikos veiksnys, kurį galima pašalinti.
 
 

Nyderlandai: iš Indijos „parsivežė“ pasiutligę

Šių metų rugpjūčio 22 dieną Nyderlandų Nacionaliniam visuomenės sveikatos ir aplinkos institutui (RIVM) buvo pranešta apie įvežtinį pasiutligės atvejį. Liepos pradžioje moteriai iš Nyderlandų viešint Indijoje įkando šuo. Nukentėjusiajai nebuvo skirta priešekspozicinė pasiutligės imunoprofilaktika. Pasiutligei būdingi neurologiniai simptomai ir patologiška vandens baimė pasireiškė rugpjūčio 17 dieną. Pacientė buvo hospitalizuota rugpjūčio 21 dieną ir šiuo metu yra kritinės būklės.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Vaistų paieška