„LIETUVOS GYDYTOJO ŽURNALAS. EKSPERTŲ REKOMENDACIJOS 2015 m.“

Išleistas naujas „Lietuvos gydytojo žurnalas. Ekspertų rekomendacijos 2015 m.“. Jame ypač gausu medicininių straipsnių kardiologijos, pulmonologijos, endokrinologijos, neurologijos, reumatologijos, psichiatrijos, dermatologijos, gastroenterologijos, nefrologijos, infektologijos ir kitomis medicininėmis temomis. Plačiau apie publikuojamas medžiagas sužinosite susipažinę su žurnalo turiniu.
 

Aktualus klausimas

Ar pritariate numatytai šalies ligoninių pertvarkai?
Taip, tai leis racionaliau panaudoti valstybės lėšas
Ne, tai yra mažųjų gydymo įstaigų naikinimas, gydymo paslaugų prieinamumo mažinimas
Neturiu nuomonės

 

Konferencijos


Artimiausia konferencija

Dubens dugno disfunkcijos gydymasPranešti apie konferenciją
 
 

Naujienų registracija

Vardas:
El. paštas*:

Atsisakyti

Registruotis
 

Prisijunkite prie mūsų

„Lietuvos gydytojo žurnalas“ jau ir socialiniame tinklalapyje Facebook

Nėščiųjų anafilaksija

Anafilaksija nėštumo metu yra reta, tačiau labai pavojinga būklė ir nėščiajai, ir vaisiui. Nėštumo pradžioje anafilaksijos etiologiniai veiksniai panašūs į bendrojoje populiacijoje anafilaksiją sukeliančius veiksnius, o nėštumo pabaigoje ir gimdymo metu dažniausias anafilaksiją sukeliantis veiksnys yra vaistai (ypač penicilinas bei kiti beta laktaminiai antibiotikai). Nėščiųjų anafilaksijos diagnostika remiasi įprastiniais anafilaksijos diagnostikos kriterijais, tačiau yra ir tik nėščiosioms būdingų klinikinių simptomų: intensyvus genitalijų niežėjimas, nugaros apatinės dalies skausmas, skausmingi gimdos susitraukimai, priešlaikinio gimdymo požymiai.
 
 

Vidurių užkietėjimo diagnostika ir gydymo galimybės

Lėtinis vidurių užkietėjimas – gana dažnas sveikatos sutrikimas. Vakarų Europoje nuo jo kenčia 2−27 proc., Jungtinėse Amerikos Valstijose – 12–19 proc. gyventojų. Dažniau jis vargina vyresnio amžiaus asmenis ir moteris. Lėtinis vidurių užkietėjimas (LVU) sutrikdo kasdienę pacientų veiklą, blogina jų gyvenimo kokybę. Nors sutrikimas, regis, pasireiškia nekaltais ir nepavojingais simptomais, lėtinis vidurių užkietėjimas gali turėti rimtų pasekmių: padidėja gaubtinės žarnos vėžio tikimybė, su vidurių užkietėjimu siejamas hemorojaus, žarnų obstrukcijos išsivystymas, gali išopėti ir kraujuoti tiesioji žarna ar net plyšti žarnos. Todėl ši problema išlieka labai opi, apie kurią būtina kalbėti.
 
 

Pacientų iš Lietuvos dažniausias pasirinkimas užsienyje - Latvijos medikai

Pastaruoju metu daugėja žmonių, išvykstančių gydytis už Lietuvos ribų. Jie dažniausiai renkasi artimiausias kaimynines šalis, iš kurių populiariausia – Latvija, ir tolimesnę Europos Sąjungos (ES) narę – Vokietiją. Mūsų kraštiečių pateiktų prašymų skaičius kompensuoti svetur patirtas gydymo išlaidas išaugo beveik 40 proc., lyginant šių metų pirmąjį pusmetį su tuo pačiu praeitų metų laikotarpiu.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Vaistų paieška