Otorinolaringologijos aktualijos 2017/2

TURINYS


Otologija/vestibulogija

Naktinio darbo metu patirto miego trūkumo įtaka pusiausvyrai

Sekrecinis vidurinės ausies uždegimas: 2016 metų atnaujintų rekomendacijų apžvalga

Atviras klausomasis vamzdis

Cukrinis diabetas ir klausos pažeidimas

Vaizdinis impulsinio galvos pasukimo testas

Raudonos ausys, kas tai?

 

Onkologija

Gerklų neinvazinis vėžys (carcinoma in situ

Spontaninė gerklų vėžio regresija – 10 metų berniuko istorija.

 

Rinologija

Lietuviškas Nosies obstrukcijos simptomų vertinimo (NOSE) klausimynas

 

Faringologija

Naujųjų uvulopalatofaringoplastikų technikų apžvalga

Vaikų miego apnėjos sindromas

 

Vaistai ir ligos

Ūminio rinosinusito gydymas. Kas naujo?

Vaikų rinosinusinė ir tonzilių patologija – jos galimas gydymas

 

Apžvalginiai straipsniai

3D spausdinimas otorinolaringologijoje – vakar, šiandien ir rytoj

Vaikų kosulys

 

Sukaktis

Otorinolaringologui Antanui Kęstučiui Sodeikai – 95-eri!

 

Mokslinės konferencijos

XXI pasaulio otorinolaringologų (IFOS) kongresas

IV Lenkijos ir Lietuvos otorinolaringologų kongresas

Vaikų kosulys

Viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis ikimokyklinio amžiaus vaikai gali sirgti daugiau nei 8–10 kartų per metus. Kosulys įprastai prasideda po 1–2 dienų nuo ligos pradžios ir vidutiniškai trunka apie 5 dienas. Dažniausia vaikų užtrukusio ūminio kosulio priežastis yra povirusinis ar poinfekcinis kosulys, kuris paprastai praeina negydomas. Lėtiniu vaikų kosuliu vadinamas toks kosulys, kuris užtrunka daugiau nei 4 savaites. Tik išsiaiškinus lėtinio kosulio priežastis, galimas sėkmingas jo gydymas. Lėtinis vaikų kosulys skirstomas į specifinį (žinomos priežastys) ir nespecifinį. Kosulio priežastys gali būti susijusios ne tik su viršutinių ir apatinių kvėpavimo takų ligomis, bet ir su širdies, virškinamojo trakto, nervų sistemos ar išorinės klausomosios landos ligomis. Todėl lėtinis kosulys – vienas iš nusiskundimų, kurio priežasčiai patikslinti reikalinga otorinolaringologo apžiūra.

Vaikų rinosinusinė ir tonzilių patologija – jos galimas gydymas

Natūralūs vaistai ir homeopatiniai vaistiniai preparatai vis plačiau vartojami kasdienėje klinikinėje praktikoje, kaip alternatyvus LOR patologijos gydymas arba kartu su konvenciniais/standartiniais vaistais. Tai patvirtina tarptautinis klinikinis tyrimas [1, 2], kuriame išanalizuota Europos 5 valstybių bendra pediatrų patirtis.

Vaikų miego apnėjos sindromas

Straipsnyje aptariami vaikų miego apnėjos klinikiniai požymiai, diagnostika, gydymo principai. Supažindinama su polisomnografijos tyrimu ir jo parametrais bei vaikų miego sutrikimų ištyrimo ir gydymo galimybėmis LSMUL KK Vaikų ligų klinikoje.

Vaizdinis impulsinio galvos pasukimo testas

Vaizdinis impulsinio galvos pasukimo testas (angl. video head impulse test, vHIT, toliau tekste vHIT) yra naujas tyrimo metodas, padedantis nustatyti sakadinius akių judesius ir įvertinti vestibulinį akių refleksą visuose pusratiniuose kanaluose. Šios apžvalgos tikslas – pristatyti klinikines vHIT panaudojimo galimybes pacientams, sergantiems įvairiomis ligomis, sukeliančiomis vestibulinius sutrikimus. Pagal Pubmed ir Cochrane duomenų bazėse skelbiamų publikacijų duomenis pristatomos apibendrintos vHIT klinikinio panaudojimo indikacijos bei vHIT diagnostikos veiksmingumas esant įvairios kilmės vestibulinei patologijai.
 

© 2006 Visos teisės saugomos.