ULAC: toksoplazmozė – žmonių ir gyvūnų parazitinė liga, kurią sukelia parazitiniai pirmuonys – toksoplazmos, kuriomis dauguma susirgusiųjų užsikrečia valgydami nepakankamai termiškai (iki 60°C temperatūros) apdorotą ar žalią mėsą, dalis – maistui vartodami užkrėstą vandenį, nevirintą pieną, valgydami neplautas daržoves, vaisius, uogas, per užterštas rankas ar kitus daiktus.

Mano grupė. Irena Garuckienė, „Lietuvos metų vaistininkas 2020“ finalinio etapo dalyvė

2021-03-29

IRENA GARUCKIENĖ

„Lietuvos metų vaistininkas 2020“ finalinio etapo dalyvė, UAB „Nemuno vaistinė“ vaistinių tinklo vaistinės vedėja-farmacinės veiklos vadovė (Kėdainiai)

 

Laida

 

Mano studijos buvo kiek kitokios: 1990 metais baigiau Kauno medicinos mokyklą, o 2008 metais tapau Kauno kolegijos absolvente ir įgijau farmacijos profesinio bakalauro kvalifikacinį laipsnį. 2013 metais baigiau Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Medicinos akademijos Farmacijos fakultetą, man buvo suteiktas farmacijos magistro kvalifikacinis laipsnis ir vaistininko profesinė kvalifikacija.

 

Pirmasis įspūdis apie grupę

 

Turėjau galimybę studijuoti su trimis skirtingomis grupėmis. Kauno medicinos mokykloje mokiausi nemažoje grupėje – mūsų buvo net 35 merginos! Tai nuostabi jaunatviška grupė, deganti noru mokytis ir bendrauti. Su keliomis grupės merginomis šiltai bendraujame iki šiol. Kauno kolegijoje grupės draugai buvo įvairaus amžiaus, galbūt todėl ypatingai ir nesusibičiuliavome... Įstojusi į Lietuvos sveikatos mokslų universitetą, likau sužavėta – grupė susirinko išties nuostabi. Nors merginos buvo įvairaus amžiaus, visada, bet kurioje situacijoje viena kitai padėdavome. Džiaugiuosi, kad su kai kuriomis buvusiomis grupės draugėmis draugystė sieja iki šių dienų.  

 

Studijos

 

Mokykloje visuomet galvojau, kad studijuosiu chemiją. Dvyliktoje klasėje apsilankiau Kauno „Sanito“ vaistų gamykloje, ši ekskursija ir lėmė mano apsisprendimą studijuoti farmaciją. Stojau į tuometę Kauno medicinos mokyklą, nes norėjau dirbti vaistų gamyboje. Kelerius metus vaistinėje gaminau vaistus. Vėliau norėjau tobulėti, todėl tęsiau mokslus Kauno kolegijoje, o po to įstojau į Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Farmacijos fakultetą, kur įvairių chemijų taip pat buvo nemažai. Praktiniai darbai laboratorijoje iki šiol sukelia įvairių prisiminimų. Pavyzdžiui, kai į mėgintuvėlį pili medžiagas (pagal užduotį), bet nesulauki reikiamo rezultato... Tuomet procesą kartoji tol, kol pasieki užsibrėžtą tikslą.

Man labai patikdavo eksperimentai, kuriuos darydavome laboratorijoje. Be visų chemijos dalykų, dar labai įdomu buvo vaistų technologija ir farmakognozija. Manau, kad per mažai buvo psichologijos paskaitų. Juk vaistininkas turi būti ypač gerai pasiruošęs psichologiškai, nes vaistinėje pasitaiko įvairių situacijų, kurias tenka spręsti „čia ir dabar“.

 

Dėstytojai

 

Didelį įspūdį paliko ne vienas dėstytojas. Galiu pasidžiaugti įdomiomis paskaitomis ir praktiniais mokymais, kuriuos vedė profesoriai Liudas Ivanauskas, Nijolė Savickienė, Valdimaras Janulis, Vitalis Briedis, Rimantas Benetis, doc. Raimondas Radžiūnas. Jie visi yra savo srities profesionalai, sukauptas gausias žinias perduodantys savo studentams. Džiaugiuosi, kad šie dėstytojai man padėjo įgyti labai daug reikalingų, naudingų žinių. Nuostabūs, geri prisiminimai apie šias asmenybes išliko visam gyvenimui.

 

Egzaminas

Stengdavausi mokytis ir atsiskaityti laiku, tačiau kartais to laiko imdavo ir pritrūkdavo. Bet tikrai ne dėl to, kad nenorėdavau mokytis – tuo metu dirbau vaistinėje, todėl egzaminams kartais tekdavo ruoštis ir naktimis. Bet, kaip sakoma, studentui visada pritrūksta vienos nakties...

Egzaminų baimė lydėdavo visada, net jei ir jausdavausi tvirtai, viską puikiai mokėdavau. Ypač bijodavau laikyti egzaminą pas prof. V. Janulį. Tiesa, nė karto profesorius man neparašė prasto įvertinimo. Jis buvo gana griežtas dėstytojas, bet kartu – ir labai įdomus...

Iš visų universitete laikytų egzaminų norėtųsi išskirti baigiamąjį egzaminą. Tai buvo svarbiausias ir sudėtingiausias atsiskaitymas, kadangi reikėjo atnaujinti žinias, įgytas per visus studijų Lietuvos sveikatos mokslų universitete metus, prisiminti primirštus dalykus ir, kas taip pat labai svarbu – išmokti suvaldyti jaudulį. Labai džiaugiuosi, kad šį egzaminą sėkmingai išlaikiau.

 

Nuotykis

 

Plačiau skaitykite žurnale FARMACIJA IR LAIKAS 2021 m. Nr. 1

 

© 2006 Visos teisės saugomos.