Klausos negalią turintiems žmonėms pradedami kompensuoti funkcionalesni bei modernesni klausos aparatai. Šiam tikslui pustrečio karto didinamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis kompensuojamų klausos aparatų bazinės kainos, o priemonei įgyvendinti skirta 850 tūkst. eurų.

Burnos probiotikai – natūrali pagalba prieš blogą burnos kvapą, dantenų uždegimą ir ėduonį

2019-08-13

Pasaulio sveikatos organizacija apibrėžia probiotikus kaip gyvus mikroorganizmus, kurie yra naudingi žmogaus sveikatai, jeigu vartojami atitinkamais kiekiais. Daug probiotinių preparatų (pvz. jogurtai su probiotikais žarnyno florai) yra žinomi ir naudojami jau seniai. Tačiau burnos probiotikai su pozityviai burnos mirkroflorą veikiančiais probiotiniais mikroorganizmais (pvz. Lactobacillus ir Bifidobacterium) yra pradėti taikyti sąlyginai neseniai.

Kaip veikia burnos probiotikai?

Burnos probiotikai veikia keletu skirtingų būdų. Pagrindiniai iš jų yra:

  • probiotinių mikroorganizmų kolonijų sudarymas burnos ertmėje
  • konkuravimas dėl vietos ir maistinių medžiagų su ėduonį bei dantenų uždegimą (gingivitą) sukeliančiais mikroorganizmais

Tai leidžia mažinti ligas sukeliančių bakterijų augimą bei selektyviai jas naikinti.

Kitos pozityvaus poveikio sritys yra burnos gleivinės funkcijos gerinimas, imuninės sistemos atsako stiprinimas bei uždegimų mažinimas.

Burnos probiotikų poveikis yra plačiai ištirtas klinikiniais tyrimais. Pvz., su burnos probiotikuose BioLactis esančiomis probiotinėmis bakterijomis buvo ištirti beveik 400 pacientų. Šių tyrimų rezultatai rodo, jog šie burnos probiotikai, vartojant juos bent 30 dienų, padeda:

  • Ženkliai sumažinti patogeninės bakterijas (pvz., sukeliančias ėduonį)
  • Ženkliai sumažinti dantenų uždegimą
  • Ženkliai sumažinti apnašo kiekį

Kada gali padėti burnos probiotikai?

Burnos probiotikai naudojami ėduonies ir dantenų uždegimo prevencijai bei jų gydymo papildymui. Taip pat – burnos mikrofloros balanso atstatymas padeda efektyviai bei ilgam laikui atsikratyti blogo burnos kvapo.

Kaip naudojami burnos probiotikai?

Kiekviename BioLactis maišelyje yra 1 gramas tirpių miltelių su ne mažiau nei 1 milijardu probiotinių mikroorganizmų. Vartojimas yra labai paprastas: 1 kartą per dieną ištirpinkite 1 maišelį burnoje ir paskirstykite miltelius liežuviu visoje burnos ertmėje. Miltelius galite ištirpinti tiesiog burnos ertmėje arba sumaišius su mažu vandens kiekiu.

Svarbu: burnos probiotikus palaikyti burnos ertmėje bent 60 sekundžių ir tik paskui galite juos nuryti. Geriausia vartoti po dantų valymo prieš miegą ir po vartojimo bent 2 valandas nevalgyti.

Burnos probiotikus rekomenduojama vartoti bent 30 dienų kaip papildomą burnos higienos priemonę. Esant didesniems nusiskundimams (gingivitas, aktyvus ėduonis, blogas burnos kvapas), po antibiotikų ar chlorheksidino vartojimo – rekomenduojama šį vartojimą pratęsti iki 60 – 90 dienų.

Ar yra šalutinis poveikis?

BioLactis esantys probiotiniai mikroorganizmai nesukelia jokio žinomo šalutinio poveikio. Saugūs vartoti vaikams bei nėščiosioms.

Ar visi burnos probiotikai vienodi?

Ne, burnos probiotikų produktai paprastai susideda iš skirtingų probiotikų padermių. Kiekviena padermė pasižymi skirtingu poveikiu bei sąveika su kitais mikroorganizmais.

Labai svarbu, kad būtų ištirtas ne tik individualus probiotikų padermių poveikis, tačiau ir jų tarpusavio sąveika. Pvz., BioLactis burnos probiotikai turi 3 skirtingas padermes, kurios yra patentuotos ir ištirtos ne tik atskirai, tačiau ir jų poveikis viena kitai.

Taigi, renkantis burnos probiotikus reikia būtinai atkreipti dėmesį į tai, ar nurodytos jų padermės (tai rodo, jog jie moksliškai ištirti – pvz., BioLactis burnos probiotikuose yra Rosell®-52, Rosell®-11 bei Rosell®-175 padermės) ir kokie tyrimai buvo atlikti.

Kur galima įsigyti burnos probiotikų?

BioLactis burnos probiotikų galite įsigyti daugelyje odontologijos klinikų bei https://apacare.lt/produktai/biolactis-burnos-probiotikai

 

 

 

Nuotraukų galerija

 

© 2006 Visos teisės saugomos.