Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC), vadovaudamasis 2020 m. lapkričio 4 d. Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimu Nr. 1226 „Dėl karantino Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbimo“ informuoja, kad karantino laikotarpiu planiniai skiepijimai nėra atidedami ir turi būti vykdomi, numatant pacientų srautų valdymą.

Europos Komisija patvirtino sutartį su „Moderna“ dėl galimos vakcinos nuo koronaviruso

2020-11-26

Europos Komisija patvirtino sutartį su farmacijos įmone „Moderna“. Sutartyje numatyta visų ES valstybių narių vardu iš pradžių įsigyti 80 mln. vakcinos dozių, taip pat galimybė užsisakyti dar 80 mln. dozių. Vakcinos dozės bus tiekiamos, kai pasitvirtins, kad vakcina yra saugi ir veiksminga kovojant su COVID-19.

Tai jau šeštoji sutartis su vakcinų gamintojais. Jau pasirašytos sutartys su „AstraZeneca“, „Sanofi-GSK“, „Janssen Pharmaceutica NV“, „BioNTech-Pfizer“ ir patvirtinta sutartis su „CureVac“. Šis įvairių vakcinų krepšelis padės užtikrinti, kad Europa būtų gerai pasirengusi skiepijimui, kai tik bus įrodyta, kad vakcinos yra saugios ir veiksmingos. Be to, valstybės narės galės nemokamai perduoti vakciną mažesnių ir vidutinių pajamų šalims ar pasiūlyti ją kitoms Europos šalims.

Europos Komisijos Pirmininkė Ursula von der Leyen sakė: „Labai džiaugiuosi galėdama pranešti apie šiandienos susitarimą su bendrove „Moderna“ įsigyti 160 mln. jų būsimos vakcinos dozių. Tai mūsų šeštoji sutartis su vakcinų gamintojais, be to, deramės dėl dar vienos. Rengiame vieną iš visapusiškiausių COVID-19 vakcinų krepšelių pasaulyje, kad europiečiams užtikrintume perspektyviausias vakcinas, kurios šiuo metu yra kuriamos. Saugi ir veiksminga vakcina gali padėti mums įveikti pandemiją ir palaipsniui grįžti į normalų gyvenimą.“

Kai bus įrodyta, kad vakcinos yra saugios ir veiksmingos, o Europos vaistų agentūra suteiks leidimą prekiauti, jos turės būti greitai platinamos ir pradėtos naudoti visoje Europoje. Spalio 15 d. Europos Komisija išdėstė pagrindinius žingsnius, kurių valstybės narės turi imtis, kad būtų visapusiškai pasirengusios. Tai apima ir nacionalines skiepijimo strategijas. Komisija rengia bendrą ataskaitų teikimo sistemą ir platformą, skirtą nacionalinių vakcinų strategijų veiksmingumui stebėti.

 

Daugiau informacijos: https://ec.europa.eu/commission/presscorner/detail/lt/ip_20_2200

 

 

Ryšių su žiniasklaida grupė

 

 

© 2006 Visos teisės saugomos.