Pradėjo veikti nauja ligonių kasų interneto svetainė www.ligoniukasa.lrv.lt, kurioje lankytojams pateikiama išsami informacija apie privalomąjį sveikatos draudimą ir visus su juo susijusius klausimus. Svetainė veikia portale „Mano Vyriausybė“.

Miokardo infarktas ir anemija: tinkamiausios transfuzijų strategijos parinkimas

2021-01-26

Su miokardo infarktu susijusi anemija yra nepriklausomas širdinių įvykių ir didesnio mirštamumo rizikos veiksnys. Anemiją sunkina antitrombocitinių vaistų ir antikoaguliantų vartojimas. Iki šiol nebuvo patikimos informacijos apie kraujo transfuzijų naudą gydant su miokardo infarktu susijusią anemiją. Dviejų publikuotų nedidelių ir nepakankamai patikimų tyrimų rezultatai šia tema prieštaringi, todėl ir klinikinių gairių rekomendacijos stokojo nuoseklumo.

 

Naujas tyrimas REALITY rodo, kad kraujo transfuzijų taikymas, kai Hb

Atsitiktinių imčių REALITY tyrime dalyvavo 668 miokardo infarktu ir anemija (jos kriterijai: Hb >70 g/l, bet

Pirminė vertinta baigtis – didžiųjų nepageidaujamų širdies ir kraujagyslių įvykių visuma per 30 dienų, įskaitant mirtis nuo visų priežasčių, miokardo infarktą, insultą ir skubią PVAI dėl miokardo išemijos.

Antroji pirminė vertinta baigtis – gydymo ekonomiškumas (naudos ir kainos santykis), apibrėžtas kaip sąnaudų/ veiksmingumo santykio pokytis per 30 dienų. REALITY tyrimas parodė, kad griežtesnė anemijos gydymo taktika (orientuota į Hb

Be to, griežtesnė strategija 84 proc. tikimybe buvo ekonomiškesnė ir labiau gerinanti klinikines išeitis. Palyginti su liberalia, pagal griežtesnę strategiją gydyti pacientai rečiau sirgo infekcijomis (1,5 vs 0,0 proc.) ir patyrė plaučių pažeidimų 2,2 vs 0,3 procento.

REALITY tyrėjai pabrėžia, kad remiantis atlikto tyrimo rezultatais galima teigti, jog su miokardo infarktu susijusi anemija turėtų būti gydoma taikant griežtesnę kraujo transfuzijų strategiją, nes ji tausoja kraują, yra saugi, ne mažiau veiksmingai nei liberali strategija apsaugo nuo širdinių įvykių per 30 dienų, be to, taupo sveikatos biudžeto lėšas.

 

Parengta pagal www.escardio.org.

 

Plačiau skaitykite „Lietuvos gydytojo žurnale“ 2020 m. Nr. 9.

 
 

© 2006 Visos teisės saugomos.