Lietuvos naujienos

 

Vaistų rinkos dalyvių dėmesiui – informacija apie vaistų pakuočių apsaugos priemones

2018-11-15
Primename, jog nuo 2019 m. vasario 9 d. bus pradėtas taikyti Europos Komisijos deleguotasis Reglamentas (ES) 2016/161, kuriuo nustatomos išsamios apsaugos priemonių ant žmonėms skirtų vaistų pakuotės naudojimo taisyklės ir taip papildoma Europos Parlamento direktyva 2001/83/EB (toliau - Deleguotasis Reglamentas). Deleguotame Reglamente išsamiai išdėstyti reikalavimai vaistų pakuočių unikaliems identifikatoriams ir kaupykloms, reglamentuotos vaistų rinkos dalyvių pareigos bei nurodoma, kada ir kaip turėtų būti tikrinimas vaistų pakuočių unikalių identifikatorių autentiškumas ir kas tai turėtų atlikti.
 

Tyrimas: kokių vaistų pernai Lietuvoje prireikė labiausiai?

2018-11-08
Pernai Lietuvoje labiausiai reikėjo širdies ir kraujagyslių ligoms gydyti skirtų kompensuojamųjų vaistų, rodo naujausias tyrimas. Pasak jį atlikusių Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) specialistų, tokius vaistus kasdien naudojo šeši iš dešimties visų Lietuvos gyventojų.
 

Kiek įtakos gydymuisi generiniais vaistais turi nocebo efektas?

2018-10-29
Efektyvus ar neturintis reikiamo gydomojo poveikio? Kokybiškas, nes brangus ar pigus originalo pakaitalas? Saugus vartoti ar sukeliantis daugiau nepageidaujamų reakcijų? Tai, ko gero, pagrindiniai teiginiai, kuriais, tarsi vinimis prie kryžiaus, paskutiniuoju metu yra kalami generiniai vaistai. Tyrimais įrodyta, kad gydymosi sėkmei labai didelę reikšmę turi du dalykai: specifinis tinkamai parinktų vaistų ar procedūrų veikimas į tam tikrą organą ar procesą, vykstantį organizme bei paciento lūkesčiai. Kai lūkesčiai yra teigiami, jų poveikis sveikatai vadinamas placebo efektu ir, atvirkščiai, kai tikimasi blogiausio, tuomet „gydyti“ pradeda nocebo efektas.
 

Kompensuojamieji vaistai: pasirinkimas didėja, priemokos – mažėja

2018-10-19
Šių metų spalio 17-ąją įsigalios naujas Kompensuojamųjų vaistų kainynas. Į jį įrašytos dvi naujos veikliosios medžiagos, kurios pacientams iki tol apskritai nebuvo kompensuojamos ir vienas sudėtinis vaistas iš trijų veikliųjų medžiagų. Specialistai teigia, kad ir toliau vaistų prieinamumas pacientams gerėja bei mažėja pacientų priemokos kompensuojamiesiems vaistams.
 

Natokinazės reikšmė lėtinių venų sutrikimų ir ligų profilaktikoje

2018-10-16
Lėtinės venų ligos pasireiškia apie 50 proc. asmenų. Lietuvoje šia liga serga apie 300 tūkst. žmonių, iš kurių 13 proc. liga yra gerokai pažengusi – sukėlusi kojų edemą, blauzdų odos pigmentaciją, poodžio uždegimus, lipodermatosklerozę, opas. Vieno tyrimo duomenimis, Lietuvoje veninės opos išsivystė 8 tūkst. žmonių, o 60–80 metų amžiaus grupėje opų dažnis buvo net 5 proc.
 

Sukčiai prisidengė SAM vardu

2018-10-15
Valstybinę vaistų kontrolės tarnybą (VVKT) ir Sveikatos apsaugos ministeriją (SAM) pasiekė pilietiškų asmenų skundai dėl aptiktos piktybiškai sukurtos interneto svetainės, kurioje reklamuojamas vienas konkretus produktas - kremas „Hondrocream“.
 

Išleistas naujas „Farmacijos ir laiko“ žurnalo numeris

2018-10-10
Informuojame, kad jau išleistas naujas žurnalo „Farmacija ir laikas“ numeris. Jame publikuojami straipsniai aktualiomis temomis - apie vaistų prieinamumo pacientams šiandienes galimybes; problemas, su kuriomis susiduria vaistininkai; kaip šios problemos sprendžiamos... Išskirtinis interviu su „Vaistininko užrašų“ tinklaraščio autoriumi, kuris, tiesa, kol kas norėjo likti inkognito... „Kitu kampu“ viešnia - Valstybinės ligonių kasos atstovė Irma Medžiaušaitė, o apie sveikatą ir jos saugojimą kalbamės su parlamentare, ekonomiste ir rašytoja, pretenduojančia tapti šalies Prezidente Aušra Maldeikiene. Su žurnalo turiniu galite susipažinti žemiau.
 

„Lietuvos metų vaistininko“ rinkimai įsibėgėja... Siūlykite geriausiuosius!

2018-10-07
Kaip jau skelbėme, Tarptautinę vaistininko dieną, rugsėjo 25 – ąją, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Farmacijos fakultetas kartu su farmacijos specialistams skirto žurnalo „Farmacija ir laikas“ redakcija paskelbė pirmųjų Lietuvos vaistininkystės istorijoje „Lietuvos metų vaistininko“ rinkimų startą.
 

Pirmieji Lietuvos vaistininkystės istorijoje „Lietuvos metų vaistininko“ rinkimai!

2018-09-25
Šiandien, rugsėjo 25-ąją, minima Tarptautinė vaistininko diena. Šia proga Lietuvos sveikatos mokslų universiteto(LSMU) Farmacijos fakultetas kartu su farmacijos specialistams skirto žurnalo „Farmacija ir laikas“ redakcija skelbia „Lietuvos metų vaistininko“ rinkimų startą.
 
 

© 2006 Visos teisės saugomos.