Higienos instituto Sveikatos informacijos centro specialistai parengė metodines rekomendacijas „Sveikatos informacijos komunikacija“, kuriose supažindinama su sveikatos informacijos paruošimo, pateikimo ir sklaidos ypatumais.

Lietuvos naujienos

 

Apie internetu siūlomų priemonių saugumą

2019-07-12
Interneto svetainėse ar reklaminiuose leidiniuose siūlomos įsigyti neva naujoviškos sveikatos procedūros ar ypatingų savybių turinčios medicinos priemonės dažnai neatitinka joms keliamų saugos reikalavimų, jomis prekiaujantieji pateikia klaidinančią informaciją. Tokias išvadas, atlikusi tyrimus, pateikė Valstybinė akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnyba prie Sveikatos apsaugos ministerijos (Akreditavimo tarnyba).
 

Specialistų kvalifikacijos vertinimas tampa paprastesnis

2019-07-11
Ministrų kabinetas pritarė Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) siūlymui perduoti sveikatos priežiūros ir farmacijos specialistų profesinių kvalifikacijų vertinimą ir pripažinimą Valstybinei akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnybai (VASPVT) ir Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai (VVKT). Taip siekiama atskirti ministerijos vykdomą politikos formavimo funkciją nuo viešąsias paslaugas atliekančių pavaldžių įstaigų.
 

Nuo liepos - naujas Kompensuojamųjų vaistų kainynas

2019-07-08
Liepą įsigaliojo naujasis Kompensuojamųjų vaistų kainynas, į kurį įrašyta ir iki šiol nekompensuota veiklioji medžiaga plaučių arterinei hipertenzijai gydyti. Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) specialistų teigimu, tai reiškia, kad vaistinių preparatų prieinamumas pacientams nuolat gerėja. Be to, mažėja kompensuojamųjų vaistų priemokos.
 

Susitikime Kaune - diskusija papildomų paslaugų vaistinėse klausimais

2019-07-03
Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Farmacijos fakulteto dekanė prof. Ramunė Morkūnienė susitiko su sveikatos apsaugos viceministre Kristina Garuoliene. Buvo kalbamasi ir apie papildomas farmacijos paslaugas, kurios galėtų būti teikiamos šalies vaistinėse.
 

Sudarys galimybes kompensuoti daugiau vaistų

2019-06-27
Vyriausybė pritarė Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) pasiūlymui vaistų gamintojams taikyti vaistų kainodarą ribojančias priemones. Tai padės užtikrinti, kad nedidėtų kompensuojamosios vaistų kainos, o Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšos būtų naudojamos racionaliai.
 

Spręs, ar mažinti finansinę naštą gaunantiems mažas pajamas

2019-06-27
Seime po pateikimo pritarta Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) siūlymui sudaryti galimybes, kad mažas pajamas gaunantys žmonės kompensuojamuosius vaistus bei jiems reikiamas medicinos pagalbos priemones (MPP) galėtų gauti nemokamai ir už tai nereikėtų primokėti nė cento. Toliau siūlymas bus svarstomas Seimo komitetuose.
 

Studentų farmacininkų draugija išrinko naują prezidentą

2019-06-25
Naujuoju Studentų farmacininkų draugijos (SFD) prezidentu išrinktas LSMU farmacijos studijų programos trečiojo kurso studentas Domas Urniežius. Išrinkta ir naujoji taryba, kuri bus atsakinga už sklandžią organizacijos veiklą ir naujų idėjų įgyvendinimą. Šiuo metu SFD turi 142 narius, priklauso Europos Studentų Farmacininkų Asociacijai (EPSA) bei Pasaulio Farmacijos Studentų Asociacijai (IPSF).
 

Aistės Palukaitytės pabėgimas: iš vaistinės – į karo medicinos tarnybą, iš čia – į Krašto apsaugos ministeriją!

2019-06-25
Kaunietė Aistė Palukaitytė nedvejodama priima visus pasitaikančius iššūkius ir ryžtingai žengia pirmyn. Po farmacijos studijų universitete ji pradėjo dirbti vaistinėje, bet ten ilgai neužsibuvo – savo profesinę veiklą nusprendė susieti su tarnyba karo medicinoje. Ir šį tikslą pasiekė! Čia viskas puikiai sekėsi, tačiau ne Aistės charakteriui atsispirti pasiūlymui tapti aukščiausios šalies gynybos institucijos – Krašto apsaugos ministerijos – darbuotoja! Apie virte verdantį pokyčių kupiną gyvenimą Aistę kalbina žurnalo „Farmacija ir laikas“ žurnalistė Virginija Grigaliūnienė.
 

Pirminė hipercholesterolemijos profilaktika: natūralieji statinai

2019-06-21
Koreliacija tarp kraujo cholesterolio kiekio ir rizikos susirgti širdies ir kraujagyslių sistemos ligomis (ŠKL) yra gerai žinoma: didėjant cholesterolio kiekiui rizika didėja. Ir priešingai, mažėjant ir išliekant mažam cholesterolio kiekiui rizika mažėja („J“ formos žemėjančios eksponentinės kreivės atveju). Rizikos kreivės forma, kartu su cholesterolio kiekį mažinančių vaistų tyrimo rezultatais, rodo, kad bet kokia cholesterolio kiekį mažinanti intervencija, atlikta tinkamu metu, sumažina ŠKL, tokių kaip miokardo infarktas, riziką.
 

Farmakognozijos studijos: ką turime žinoti apie gudobelių, sukatžolių ir valerijonų ekstraktą ir tinktūras

2019-06-18
Vaistiniai augalai klinikinėje praktikoje vartojami jau šimtus metų, bet dažnai jų teigiamas poveikis nepelnytai pamirštamas, nepaisant pakankamo mokslinio pagrindimo, įrodančio jų efektyvumą. Juk būtent vaistažolių veikliosios medžiagos įkvėpė kai kurių iki šiol sėkmingai vartojamų vaistinių preparatų atsiradimą. Antai, dar 1820 m. iš chininmedžio išskirtas chininas šiandien yra pagrindinis vaistas maliarijai gydyti, acetilsalicilo rūgštis yra išskirta iš gluosnio žievės, o širdį veikiantis glikozidas digoksinas 1930 metais – iš augalo rusmenės. Skaičiuojama, kad kas ketvirto vaistinio preparato pirminė substancija yra augalai, o dar daugiau jų pagal natūralius prototipus gaminama sintetiniu būdu.
 

Neerozinės GERL ir dispepsijos gydymas H2 receptorių blokatoriais

2019-06-17
Gastroezofaginio refliukso liga (GERL) yra dažna liga visame pasaulyje, sukelianti nemalonius simptomus ir bloginanti gyvenimo kokybę [1]. Šios ligos paplitimas nuolat didėja. Įprastai GERL yra vidutinio ir vyresnio amžiaus žmonių liga. Tačiau paskutiniu metu ši liga dažnai nustatoma ir jauniems asmenims [1].
 
 

PSO įspėjimas: internetu prekiaujama gyvybei pavojingais produktais!

2019-06-11
Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba (VVKT) kartu su Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) įspėja: įvairiose užsienio interneto svetainėse pastaruoju metu aktyviai parduodami neaiškios kilmės produktai, neva leidžiantys greitai ir efektyviai kovoti su tokiomis sudėtingomis ligomis, kaip ŽIV, tuberkuliozė, maliarija, hepatitas, vėžys, dengės karštinė, autizmas. PSO duomenimis, šie preparatai sukelia daugybę nepageidaujamų reakcijų, kai kurios jų – pavojingos gyvybei.
 

Vaistus vertins pagal naują tvarką

2019-06-11
Lietuvos Respublikos Prezidentė pasirašė Farmacijos įstatymo pakeitimo įstatymą, kuriuo remiantis įdiegiama nauja sveikatos technologijų, susijusių su vaistais, vertinimo sistema. Pastaroji užtikrins, kad pacientams būtų kompensuojami patys efektyviausi ir reikalingiausi vaistai prieš tai atlikus visapusišką ir išsamų jų vertinimą, atsižvelgiant į klinikinį jų efektyvumą, kaštus bei pacientų poreikius.
 

Aptarti „Lietuvos metų vaistininkas 2019“ konkurso sąlygų pakeitimai

2019-06-07
Vakar „Lietuvos metų vaistininko klubo“ nariai jaukioje Lietuvos medicinos ir farmacijos istorijos muziejaus menėje (Kaunas) aptarė tolesnę veiklą ir išsakė nuomonę dėl artėjančių šių metų geriausio vaistininko rinkimų.
 

Susitikimo su vaistinių atstovais metu kalbėta apie viešų konsultacijų svarbą

2019-06-05
Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos (VVKT) vadovas Gytis Andrulionis toliau stiprina bendradarbiavimą su vaistų rinkos dalyviais. Susitikimo su vaistinių atstovais metu daugiausia dėmesio skirta galimybei rinkos dalyviams teikti daugiau viešų konsultacijų, diskutuota vaistinių inspektavimo, rinkos priežiūros klausimais.
 

SAM iniciatyva pradėtas VVKT veiklos auditas

2019-06-05
Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos iniciatyva pradėtas Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos (VVKT) veiklos auditas, kurį atlieka ministerijos Vidaus audito skyrius. Audituojami bus 2018 m. ir 2019 m. pirmasis ketvirtis.
 

Pratęsiamas pereinamasis laikotarpis dėl įspėjimo signalų apie galimai falsifikuotus vaistus valdymo

2019-06-02
Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), atsižvelgdama į tai, kad įspėjimo signalus, gaunamus tikrinant vaistų pakuotes, iš esmės vis dar lemia techninės ir žmogiškosios klaidos, iki 2019 m. rugsėjo 1 dienos pratęsia pereinamąjį laikotarpį dėl įspėjimo signalų valdymo. Taip siekiama išvengti gyventojų aprūpinimo vaistais sutrikimų.
 

Apie naują vaistų kompensavimo tvarką ir jos laimėtojus (pralaimėtojus)…

2019-05-30
„Farmacijos aktualijų“ konferencijoje Kaune pranešimą skaitė farmacijos verslo atstovas, UAB „Armila“ vadovas Remigijus Mielinis. Taiklius ir drąsius jo pastebėjimus apie šiandien vykdomą farmacijos politiką ir jos trūkumus auditorija įvertino gausiais plojimais.
 

LSMU profesorės, žurnalo „Farmacija ir laikas“ vyr. redaktorės Loretos Kubilienės TOP

2019-05-29
Vokiečių rašytojo Tomo Mano romanas „Budenbrokai“. Tai knyga, kurioje pasakojama apie Budenbrokų šeimos istoriją, apimant viso šimtmečio laikotarpį. Tai šeimos kartų kaita, šeimos įtaka ir jos augimas. Šeimos klestėjimas ir nuosmukis. Tai knyga apie ekonominį perversmą, besikeičiančias politines situacijas, nesibaigiančius kataklizmus, lengvai „vairuojančius“ šeimos likimą, ateitį, šeimos verslo perspektyvas. Iš tiesų, gyvenime turbūt yra daug dalykų, kurių mes negalime pakeisti, o jie lengvai keičia žmonių likimus... Beje, už šią knygą autorius yra gavęs Nobelio premiją.
 

Kaip keitėsi kompensuojamųjų vaistų priemokos...

2019-05-28
Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) inicijuotos naujovės leido per dvejus metus daugiau nei dvigubai sumažinti pacientų priemokas už kompensuojamuosius vaistus. Tai yra nuo vidutiniškai 5,25 euro vienam receptui 2017 metų balandį iki vidutiniškai 2,13 euro vienam receptui šių metų balandį. Šių metų I ketvirtį pacientai kompensuojamųjų vaistų priemokoms išleido 9,5 mln. eurų mažiau, lyginant su 2017 m. I ketvirčiu.
 

SAM FD skyriaus vedėjas Tomas Alonderis – apie farmacijos sistemos teisinio reguliavimo naujienas

2019-05-27
Farmacijos specialistams skirtoje respublikinėje konferencijoje Vilniuje SAM FD Vaistų kompensavimo ir kainodaros politikos skyriaus vedėjas Tomas Alonderis skaitė pranešimą „Naujausi teisės aktų pakeitimai ir pasiekti rezultatai“. Pranešime buvo kalbama, kaip ir kokių veiklos rezultatų per pastaruosius kelerius metus pavyko pasiekti, o kaip vieni iš svarbiausių nuveiktų darbų įvardyti vaistų racionalaus vartojimo gerinimas, vaistų konkurencijos bei pasitikėjimo generiniais vaistais stiprinimas.
 
 

© 2006 Visos teisės saugomos.