Europos retomis ligomis sergančių pacientų organizacijų aljanso duomenimis, šiuo metu žinoma daugiau nei 6 tūkst. įvairių retų ligų, kaip virusinės hemoraginės karštligės, Vakarų Nilo karštligė, tuliaremija, leptospirozė, bruceliozė, raupsai, legioneliozė, listeriozė ir kt. Kai kurios iš šių retų infekcinių ligų registruojamos ir Lietuvoje.

Ką pravartu žinoti apie pakuotės lapelį perkant vaistus?

2020-09-28

Atkreipiame dėmesį, kad pacientas, pirkdamas vaistus, privalo gauti apie juos visą reikalingą informaciją. Tokia informacija pateikiama lietuvių kalba Lietuvos ar Europos Sąjungos vaistinių preparatų registruose esančių vaistinių preparatų pakuotės lapeliuose. Pacientas turi teisę reikalauti, jog vaistininkas, parduodamas ir ne lietuvių kalba paženklintą vaisto pakuotę (išskyrus vardinius vaistinius preparatus), pateiktų pakuotės lapelį lietuvių kalba. Vaistininkas PRIVALO tai padaryti.

Pakuotės lapelis pacientui turi būti pateikiamas ir tuomet, kai parduodama ne pilna vaisto pakuotė, o pavyzdžiui, tik viena lizdinė plokštelė.

Primename, kad jei turite nusiskundimų ar siūlymų dėl aptarnavimo, dėl pateikiamos informacijos apie vaistą, norite pasitikslinti vaisto kainą, prašome kreiptis į vaistinės farmacinės veiklos vadovą ar jo įgaliotą farmacijos specialistą arba savo pageidavimą išdėstyti raštu. Jei vaistinės siūlomi sprendimai jūsų netenkina, prašome kreiptis į Valstybinę vaistų kontrolės tarnybą (VVKT) telefonu (8 5) 263 92 64 arba el. paštu vvkt@vvkt.lt.

VVKT darbo laikas: pirmadieniais, trečiadieniais, ketvirtadieniais - 8-17 val., antradieniais - 8-19 val., penktadieniais - 8-1545

freepik.com nuotrauka

 

© 2006 Visos teisės saugomos.