Europos retomis ligomis sergančių pacientų organizacijų aljanso duomenimis, šiuo metu žinoma daugiau nei 6 tūkst. įvairių retų ligų, kaip virusinės hemoraginės karštligės, Vakarų Nilo karštligė, tuliaremija, leptospirozė, bruceliozė, raupsai, legioneliozė, listeriozė ir kt. Kai kurios iš šių retų infekcinių ligų registruojamos ir Lietuvoje.

„Lietuvos metų vaistininkas 2020“ rinkimai įvyks!

2020-09-22

Šie metai šalies vaistininkams buvo kaip niekad įtempti ir darbingi – kovo viduryje paskelbus koronaviruso COVID-19 pandemiją ir griežtai apribojus ligonių vizitus į gydymo įstaigas, sunerimę gyventojai užplūdo vaistines. Farmacijos specialistai jiems tapo pirmaisiais ir dažnai vieninteliais konsultantais dėl sutrikusios sveikatos ar įtartinai pasikeitusios savijautos. Visuotinis nerimas ir įtampa buvo kiek sumažėję vasaros laikotarpiu, o rudeniop užsikrėtimų pavojinguoju virusu, vakcina prieš kurį dar tik kuriama, vėl registruojama vis daugiau.

Nepaisant visų šių netikėtumų, farmacijos specialistams skirtas žurnalas „Farmacija ir laikas“ kartu su instituciniu partneriu Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Farmacijos fakultetu pasiruošę tęsti gražią tradiciją – ir šiemet rinkti geriausius šalies vaistininkus. Taigi kaip jau buvo pernai ir užpernai, „Lietuvos metų vaistininkas 2020“ rinkimų pradžia bus paskelbta rugsėjo 25-ąją, minint Tarptautinę vaistininko dieną.

Plačiau apie šių metų rinkimus parašysime artimiausiu metu.

emedicina.lt inf.

 

© 2006 Visos teisės saugomos.