Tarp Europos šalių cukriniu diabetu (CD) sirgusių suaugusiųjų daugiausia buvo Portugalijoje (9,86 proc.), mažiausia – Airijoje (3,43 proc.). Lietuvoje sergamumas CD tarp suaugusiųjų buvo 3,69 proc. ES vidurkis – 6,04 proc. (2017 m. duomenys)

Vaistų gamintojų asociacija priimta į tarptautinę asociaciją

2019-02-08

2019 metų sausį Vaistų gamintojų asociacija priimta į Europos generinių, biopanašių ir pridėtinę vertę kuriančių vaistų asociaciją Medicines for Europe, kurios būstinė įsikūrusi Briuselyje (Belgija). 

 

2018 metais dvidešimtmetį paminėjusi Vaistų gamintojų asociacija sprendimą teikti paraišką tapti asocijuota Medicines for Europe nare nusprendė siekdama dar efektyvesnio generinių, biopanašių ir pridėtinę vertę kuriančių vaistų prieinamumo pacientams, didesnės konkurencijos vaistų rinkoje. 

 

„Didelis malonumas pasveikinti Vaistų gamintojų asociaciją (VGA) Medicines for EuropeMedicines for Europe yra generinių, biopanašių ir pridėtinę vertę kuriančių vaistų gamintojų asociacija. Mūsų nariai tiekia Europos pacientams, sveikatos priežiūros profesionalams ir sveikatos apsaugos sistemai daugiau nei 67% svarbiausių vaistų ūmioms ir lėtinėms ligoms gydyti daugelyje terapinių sričių nuo kardiologijos iki diabeto, onkologijos, neurologijos ir autoimuninių bei ŽIV sukeltų ligų.

 

Siekdami bendro tikslo tiekti aukštos kokybės vaistus pacientams, kartu su VGA tikimės tai paversti dar didesne realybe Lietuvoje, Europoje ir pasaulyje. Nacionalinių asociacijų, taip pat ir VGA, įsitraukimas į mūsų asociaciją, o ypač Nacionalinių asociacijų komiteto veiklą, padės skatinti pažangą plėtojant Europos ir nacionalines vaistų politikas, kuriančias reikšmingus poslinkius pramonei, sveikatos apsaugos sistemoms, medikams praktikams ir pacientams Europoje. Dar kartą šiltai sveikinu VGA ir tikiuosi bendradarbiavimo“, - teigia Medicines for Europe generalinis direktorius Adrian van den Hoven.

 

Vaistų gamintojų asociacijos direktorė Rasa Bričkienė tikisi, kad narystė Europos asociacijoje sustiprins Vaistų gamintojų asociacijos pozicijas ir kompetenciją siekiant didinti konkurenciją, mažinti biurokratines kliūtis, trukdančias didesniam skaičiui Lietuvos pacientų gauti nuolatinį kompensuojamą gydymą vaistais, padės siekti sveikatos apsaugos ir vaistų politikos sprendimus priimančių valstybės institucijų skaidrumo. Įsiliejimas į Europos vaistų gamintojų bendruomenę labai praplės galimybes dalintis patirtimi su kitų Europos valstybių analogiškomis asociacijomis siekiant kuo greitesnio generinių, biopanašių ir pridėtinę vertę kuriančių vaistų patekimo pacientams.

 

Apie Medicines for Europe 

Asociacijos vizija teikti aukštos kokybės vaistų prieinamumą grindžiama 5 svarbiais principais: pacientais, kokybe, verte, tvarumu ir partneryste. Asociacijos nariai tiesiogiai įdarbina 190 000 žmonių beveik 400 gamyklų ir 126 tyrimų ir plėtros centruose Europoje, į pastaruosius investuoja 17% apyvartos. Asociacijos narės - kompanijos didina vaistų prieinamumą pacientams ir siekia patvirtintų sveikatos rezultatų. Jos vaidina svarbų vaidmenį kuriant tvarias Europos sveikatos apsaugos sistemas tiekdamos aukštos kokybės, efektyvius generinius vaistus, kurdamos inovatyvius naujus biopanašius ir pristatydamos rinkai pridėtinę vertę kuriančius vaistus, kurie pagerina gydymo rezultatus, padidina efektyvumą ir saugumą pacientams, ligoninėse.

Daugiau informacijos www.medicinesforeurope.com ir Twitter @medicinesforEU

 

Apie Vaistų gamintojų asociaciją (VGA) 

Asociacija vienija 20 narių - farmacijos kompanijų, iš jų dvi turi veikiančias vaistų gamyklas Lietuvoje. Pagrindinis asociacijos tikslas - didinti generinių, biopanašių ir pridėtinę vertę kuriančių vaistų prieinamumą platesniam pacientų ratui, padedant jiems išgyti ar suvaldyti savo ligą.

Daugiau informacijos www.vgalietuva.lt

 

Rasa Bričkienė
Vaistų gamintojų asociacijos direktorė

Nuotraukoje - R. Bričkienė

 

 

© 2006 Visos teisės saugomos.