HI informacija: pernai šalyje mirė 38 281 žmogus – 1293 asmenimis mažiau nei 2018 m. Pagrindinės Lietuvos gyventojų mirties priežastys – kraujotakos sistemos ligos, piktybiniai navikai ir išorinės priežastys. 2019 m. jos sudarė 81,9 proc. visų mirties priežasčių. Nuo kraujotakos sistemos ligų mirė daugiau kaip pusė, t. y. 54,6 proc. mirusiųjų, nuo piktybinių navikų – 21 proc., o dėl išorinių priežasčių – 6,3 proc.

„Vaistininko vaidmuo Latvijoje pastaraisiais metais labai pasikeitė…“

2019-08-13

Baltijos šalių 22-ojoje tarptautinėje mokslinėje praktinėje konferencijoje „Baltpharm Forum 2019“ dalyvavusi Latvijos farmacininkų draugijos prezidentė Dacė Kikutė „Farmacijos ir laiko“ žurnalo bei internetinės svetainės emedicina.lt skaitytojams mielai sutiko papasakoti apie savo profesinę karjerą ir trumpai apibūdinti šiandienę vaistininkystės situaciją Latvijoje.

Gerbiama prezidente, nuo kada vadovaujate Latvijos farmacininkų draugijai? 

Latvijos farmacininkų draugijos (PSL) prezidente buvau išrinkta 2017 metų gruodžio 11 dieną, kai vyko šios draugijos 12-asis kongresas. Kongrese dalyvavę vaistininkai mane balsų dauguma išrinko draugijos prezidente.

 

Turite farmacijos specialisto diplomą, o gal esate visai kitos srities profesionalė?

 

Pagal įgytą išsilavinimą ir gautą diplomą aš – vaistininkė, ir noriu pabrėžti, kad tikrai labai myliu savo profesiją. Esu įsitikinusi, kad šiandien farmacijos specialistas vaidina ypatingai svarbų vaidmenį visuomenės sveikatos priežiūros srityje. 

 

Kur dirbote, kuo užsiėmėte prieš sutikdama vadovauti Latvijos farmacininkų draugijai?

 

Keletą metų buvau vaistinės valdytoja ir savininkė, tačiau po kurio laiko, 2006 metais, daug nesvarsčiusi priėmiau naują iššūkį – išėjau į valstybės tarnybą, pradėjau dirbti valstybinėje valdžios institucijoje – devynerius metus užėmiau Latvijos vaistų agentūros direktoriaus pavaduotojo pareigas. Taigi farmacijos aruoduose tikrai nesijaučiu svetima, mano patirtis tiek dalyvaujant šalies farmacijos politikoje, tiek farmacijos versle iš tiesų yra pakankamai solidi. 

 

Dirbama Latvijos farmacininkų draugijos prezidente turbūt dažnai bendraujate ir su Lietuvos farmacijos organizacijų vadovais?

 

Taip, kadangi dalyvauju viešosios farmacininkų organizacijos veikloje, palaikau ryšius ir su kitų šalių farmacijos organizacijų vadovais, ne išimtis ir Lietuvos farmacijos sąjunga bei jos prezidentas, man nuo seno puikiai pažįstamas Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Farmacijos fakulteto profesorius Eduardas Tarasevičius. Labai vertinu jo nuopelnus ne tik pedagoginėje, bet ir visuomeninėje veikloje, vadovaujant farmacijos specialistų bendruomenei, žaviuosi jo sukauptomis žiniomis ir organizaciniais gebėjimais. Didžiuodamasi galiu pasakyti, kad profesoriaus Eduardo Tarasevičiaus nuopelnai Baltijos valstybių farmacininkų draugystei yra neįkainojami.

Plačiau skaitykite žurnale „Farmacija ir laikas“ 2019 m. Nr. 5

 

 
 

© 2006 Visos teisės saugomos.