ULAC: toksoplazmozė – žmonių ir gyvūnų parazitinė liga, kurią sukelia parazitiniai pirmuonys – toksoplazmos, kuriomis dauguma susirgusiųjų užsikrečia valgydami nepakankamai termiškai (iki 60°C temperatūros) apdorotą ar žalią mėsą, dalis – maistui vartodami užkrėstą vandenį, nevirintą pieną, valgydami neplautas daržoves, vaisius, uogas, per užterštas rankas ar kitus daiktus.

Švedijoje įvykdyta vaistinių preparatų vagystė

2021-04-14

Švedijos vaistų agentūra 2021 metų balandžio 12 dieną informavo, kad transportavimo metu Švedijoje įvykdyta šio vaistinio preparato vagystė:

  1. Sildenafil Actavis plėvele dengtos tabletės, 100 mg, pakuotėje 12 tablečių, serija F97589, 5.600 pakuočių;
  2. Sildenafil Actavis  plėvele dengtos tabletės 100 mg, pakuotėje 24 tablečių, serija F97635, 1.920 pakuočių;

Registruotojas - Actavis Group  PTC ehf., Islandija.

Atkreipiame dėmesį, kad vaistinių preparatų didmeninio platinimo įmonė, gavusi pasiūlymą įsigyti nurodytas vaistinio preparato serijas, kaip visada turi prašyti tiekėjo pateikti serijos išleidimo sertifikatą, kad būtų galima įsitikinti tiekimo teisėtumu. Nustačius tokį pasiūlos atvejį, prašome informuoti Valstybinę vaistų kontrolės tarnybą.

Yra tikimybė, kad pavogti vaistiniai preparatai galėjo patekti į nelegalų vaistinių preparatų platinimo tinklą. Vaistų platinimo įmonės, vaistinės ir gyventojai turi būti atsargūs, jei tokio vaistinio preparato serijų pakuotes būtų siūloma įsigyti iš neteisėtų tiekėjų.

VVKT inf.

freepik.com nuotrauka

 

© 2006 Visos teisės saugomos.