Atsakas iššūkiams – susitelkimas ir bendras darbas

2021-01-15

Šie metai yra tikrai kitokie – kitokie ir gastroenterologams, ir visų kitų sričių specialistams, visiems, kurie glaudžiai su mumis bendradarbiauja COVID-19 sukeltos pandemijos fone. Noriu pasidžiaugti, kad gastroenterologai sugebėjo išlaikyti ir teikti daugumą sveikatos priežiūros paslaugų, šiuo sudėtingu laikotarpiu toliau sėkmingai buvo vykdoma net ir kepenų transplantacijos programa.

Mūsų gyvą gastroenterologų bendravimą bei renginius pakeitė įvairūs virtualūs susitikimai, nuotoliniai renginiai. Manau, kad šioje situacijoje tokie leidiniai kaip šis „Gastroenterologijos ir hepatologijos“ žurnalas yra svarbi, reikšminga ir aktuali žinių sklaidos priemonė. Net ir pandemijos sąlygomis būtina nuolatos atnaujinti savo žinias ir jomis pasidalinti su kolegomis.

Lietuvos gastroenterologijai šie metai buvo labai sėkmingi. LSMU MA Gastroeterologijos klinikos atstovai dalyvavo rengiant net trejas tarptautines – mikrobiotos transplantacijos bankų, mikroskopinio kolito ir divertikulinės žarnyno ligos – diagnostikos ir gydymo rekomendacijas, kurios yra publikuotos pagrindiniame Europos gastroenterologų žurnale. Džiugu, kad mūsų klinikos specialistų indėlis tikrai reikšmingas, puikiai vertinamas ne tik Lietuvoje, bet ir tarptautinėje plotmėje.

Dar vienas svarbus įvykis, kurį norisi paminėti, – šiais metais LSMU Virškinimo sistemos tyrimų institute įsteigta paralelinė imuninio atsako tyrimų laboratorija, kuri ir toliau bendradarbiaus su Kylio universiteto Molekulinės biologijos institutu. Lietuvoje įkurtos tik dvi tokios paralelinės laboratorijos, kurių viena yra būtent ši. Labai džiugu, kad mūsų valstybėje veikia toks uždegiminių žarnyno ligų centras, sudaromos puikios sąlygos toliau gilintis į uždegiminių žarnyno ligų fundamentinius tyrimus.

Reikia pripažinti, jog šiuo metu labiausiai trūksta mūsų puikios specialistų bendruomenės gyvų susitikimų ir artimesnio tarpusavio ryšio, bet tikiu, kad bendromis jėgomis įveiksime šį sudėtingą laikotarpį.

 

Prof. dr. Juozas Kupčinskas,

LSMU MA Gastroenterologijos klinikos vadovas

 

© 2006 Visos teisės saugomos.